Dá se miminko naučit zlozvyku usínání?

126
29.6.15 11:43

Dá se miminko naučit zlozvyku usínání?

Ahoj mám měsíční miminko a zajímalo by mě, jestli se už v tomto věku dá naučit nějakým zlozvykům při usínání? Malá mi poslední dobou neusne jinak než v náručí a to ji houpu někdy i hodinu než zabere. Pak ji opatrně položím do postýlky a spí, ale musí být už opravdu tuhá, jinak za 10 minut začne brečet a můžu to celé opakovat. Do postele ji beru jen výjimečně, nechci ji na to naučit a já bych se s ní stejně nevyspala. Jinak mi spí v šátku nebo kočárku, ale to si zase já moc neodpočinu (aspoň mám v šátku volné ruce a můžu si pouklízet). Mamka mě pořád straší, že si ji na to nošení naučím, ale ona prostě sama v postýlce neusne.
No jinak se snažím koupat přibližně ve stejnou dobu, pak nakrmím, zastřu, uspím a jdu spát, v noci se mi vzbudí 2×, tak aspoň to se nám zatím daří :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9863
29.6.15 11:45

Na houpání bych tedy neučila 100%. Učila bych klidně na společné spaní a mazlení v posteli :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11759
29.6.15 11:49

Ja jsem mela dceru u sebe v posteli a do ted nekdy mam. Usne jak u me tak v postylce. Mela jsem z toho strach a v pohode. Nenosila jsem. Byla jsem u ni, houpala, zpivala, drzela za ruku. Nechtela jsem, aby usinala v naruci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20675
29.6.15 11:51

Nehoupala bych, strčila bych si jí do postele. A ano asi se na to naučí, ale pro mě je to stále jedna z nejhezčích chvilek dne - budou jí čtyři a pořád usíná u mě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1685
29.6.15 11:56

No tak za mě nenaučí (tedy jak které dítě). Malou jsem musela hodně dlouho uspávat, jak na balónu, v náruči, v kočárku i v posteli (Koliky), no a kolem 6 měsíce se naučila usínat sama sice jsem tam sní, ale jakmile je unavená, lehne si a spí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
29.6.15 11:56

@AliKom nikdy jsem to nedělala vždy jsem prcka vykoupala, nakrmila, dala do postýlky, ponynala, zapla usinacka dala pusu a odesla jsem :kytka: dcerka mele koncem sestinedeli blbej zvyk zacit brečet a chtěla se chovat a usínala pak jen v naruci ale nepovolila jsem a tenhle zlozvyk si sama za par dnu odbourala a u malého jsem to udelala taky tak jen ten ritual před a pohoda s usínáním dodnes jak malej 1,5 roku tak i dcerka 6 let :kytka: do postele jsem nikdy nebrala ani jedno dite :roll: kazdel hnedka od narozeni, tak svůj pokojíček kde hnedka vegetil :kytka:

• Citovat
  • Upravit
12061
29.6.15 12:11

Dá a velmi snadno. Co ji naučíš teď, to jí většinou zůstane na hodně dlouhou dobu. Stejně opačně. Na co nejsou děti zvyklé od malinkata, na to si později špatně zvykají. Takže pokud něco nechceš dělat ještě ve 3 letech (nebo ji nechávat za pár měsíců krutě vyřvávat), tak to teď nedělej a co chceš, aby dělali, tak to dělej už teď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2323
29.6.15 12:12

Četla jsem Karpa a do 3 měsíců se zlozvykům, nenaučí. Houpávali jsme na ruce, nebo s ním houpali na gauči když ležel na zádíčkách. Pak se to srovnalo a od 3m usíná sám v postýlce večer. Přes den ale má rád houpání a drncání furt, rád usíná hlavně v kočárku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16744
29.6.15 12:14

Syna jsem musela uspávat v náručí a houpat prvních několik měsícu, trpěl na šílený a pořád řval, ale pak usnul krásně sám v postýlce bez uspávání

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
29.6.15 12:18

Takhle malé miminko se nenaučí ničemu :mrgreen: a už vůbec ne nějakým zlozvykům. staršího i teď mladšího syna jsem vždy uspávala v posteli u prsu. Starší se odstavil bez problémů, usíná sám, někdy chce s tátou někdy s mámou, neřešíme, vyhovíme. Mladší čtyřměsíční někdy usne u prsu, někdy na balónu, když hodně pláče, učím pomalu na usínáčka. Někdy se zadaří, že usne sám :-) nehrotím :-) vždy ale dáváme spát až jsou unavení, takže hodinové houpání u nás nehrozí, max. pár minut, když jinak nezabere

Příspěvek upraven 29.06.15 v 12:19

• Nahlásit
  • Citovat
126
29.6.15 12:18

No jo, ale stát hodinu nad postýlkou, tak mi asi odejdou záda. Navíc nás někdy trápí prdíky, takže ji stejně musím utěšovat, a malá je takový čertík, že i během toho usínání ještě 50× otevře oči, po očku mě sleduje, po půl hodině začne škytat a je to fakt někdy nadlouho :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22509
29.6.15 12:24
@Lizzi píše:
Takhle malé miminko se nenaučí ničemu :mrgreen: a už vůbec ne nějakým zlozvykům. staršího i teď mladšího syna jsem vždy uspávala v posteli u prsu. Starší se odstavil bez problémů, usíná sám, někdy chce s tátou někdy s mámou, neřešíme, vyhovíme. Mladší čtyřměsíční někdy usne u prsu, někdy na balónu, když hodně pláče, učím pomalu na usínáčka. Někdy se zadaří, že usne sám :-) nehrotím :-) vždy ale dáváme spát až jsou unavení, takže hodinové houpání u nás nehrozí, max. pár minut, když jinak nezaberePříspěvek upraven 29.06.15 v 12:19

jo, naprosto souhlasím a děláme to taky tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
29.6.15 12:32

Já měla miminko tak první dva tři měsíce v posteli, pak chvilku byla v postýlce, na návštěvách se mnou spí v posteli, když jsme doma uspává jí můj taťka taky v posteli, ale zase v jiné, má postýlku přiraženou k mojí posteli a nikde nemá problém, usne v kočárku, autosedačce, občas i lehátku, kdekoli, pokud se do tý postele vejde, nechala bych jí tam…houpání si fakt šetříme pro případ nouze, aby až bude nejhůř bylo čím ji uklidnit, a ne aby to měla jako standart…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
972
29.6.15 12:32

Osobne bych nehoupala, ale spala s miminem v posteli. Nevim, proc by to mel byt zlozvyk, pro me je toto zaklad. Spime vsichni spolu, mimino 11 dnu, batole 2,5 roku, ja i manzel. Usiname krasne a spime taky dobre.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
29.6.15 12:34

Vždyť je to novorozenec, ten prostě potřebuje chovat a chovat. žádným zlozvykům se nenaučí resp. to, na co si zvykne teď, se dá v pohodě později změnit. Jako ty první tři měsíce jsou náročné, rpsotě maminka je pořád s miminkem. Jestli si to chceš ulehčit, pořiď si šátek.

Staršího syna jsem jako novorozence uspávala taky houpáním v náručí nebo nošením v Manduce později v kočáru. Prostě jsme měli ještě jeden kočárek doma, tam jsem ho uspala a pak přenesla do postýlky. Odbouralo se to samo, ani nevím jak. Mladší neusnul jinak než v kočárku, takže opět jsme měli v bytě kočárek. Já jsem ho lehce houpala resp. jezdila tam a zpět, u toho si četla :-). to trvalo asi do roka a opět ani nevím jak, zvyknul si v pohodě na usínání v posteli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama