Dá se nalézt číslo stavební parcely dle ID nemovitosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlineAmelie30
Ukecaná baba ;) 1920 příspěvků 08.02.18 08:22
Dá se nalézt číslo stavební parcely dle ID nemovitosti?

Ahoj, mám dotaz. Kamarádka si vyhlédla stavební pozemek v jedné obci. Pozemek prodává realitka, ale ráda by si ho obhlédla nejdříve sama. Ví, ve které obci se nachází, v inzerátu je ID pozemku. Dá se dle ID dohledat nějaké parcelní číslo? Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

P4ja
Závislačka 4888 příspěvků 08.02.18 08:32
@Amelie30 píše:
Ahoj, mám dotaz. Kamarádka si vyhlédla stavební pozemek v jedné obci. Pozemek prodává realitka, ale ráda by si ho obhlédla nejdříve sama. Ví, ve které obci se nachází, v inzerátu je ID pozemku. Dá se dle ID dohledat nějaké parcelní číslo? Děkuji.

S tím jsem se nesetkala, ale koukni sem, jestli se to někam dá zadat. Případně telefon na SÚ.
 http://nahlizenidokn.cuzk.cz/…strMapa.aspx

Tunrida
Hvězda diskuse 46780 příspěvků 08.02.18 08:35

A neví, v které části obce se nachází?

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 61896 příspěvků 3 inzeráty 08.02.18 08:36

@Amelie30 No, tak ID pozemku bude nejspíš nějaký interní údaj dané realitky, takže to podle něj nepůjde… Jo a ta realitka to dělá takhle úmyslně, neb nestojí o to, aby si někdo zjišťoval, co je to za pozemek a kontaktoval majitele přímo.

Ukecaná baba ;) 1920 příspěvků 08.02.18 08:36

@P4ja děkuji. :)

Ukecaná baba ;) 1920 příspěvků 08.02.18 08:38

@Tunrida to neví. Mají tam fotku, ale podle fotky to nepoznala.

Tunrida
Hvězda diskuse 46780 příspěvků 08.02.18 08:40

A jsou u inzerátu fotky? Třeba by se podle záchytných bodů dalo určit místo pozemku. Sem ten inzerát klidně dej a třeba to vymyslíme. My se pozemek kupovat určitě nechystáme :mrgreen:

P4ja
Závislačka 4888 příspěvků 08.02.18 08:42

@Tunrida No nevím, jak jsi na tom ty se čtením katastrální mapy, ale u mě je to dost problém i ve vesnicích, které znám:) Já bych zavolala na SÚ, klidně i na ten spádový, kam stavba patří.

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1040 příspěvků 08.02.18 08:43

Tak ať zkusí google street view v té obci, podle fotky by to poznat mohla. ID je opravdu interní údaj realitky.
POkud má výměru pozemku, může klikat v KN na jednotlivé parcely bez zástavby a třeba natrefí na tu svojí vybranou.

Ukecaná baba ;) 1920 příspěvků 08.02.18 08:43

@j.a.n.i1 právě, že se to už přes rok a půl, tak má obavu, aby v tom nebyl zakopaný pes. A také chce obhlédnout ten prostor a jak moc blízko by měla sousedy. Byla už na jeden pozemek kouknout a hned vedle stála velká ruina, která se rozpadala na nabízený pozemek. Majitel neznámo kde. Tak tomu chce předejít. :-(

Tunrida
Hvězda diskuse 46780 příspěvků 08.02.18 08:44
@P4ja píše:
@Tunrida No nevím, jak jsi na tom ty se čtením katastrální mapy, ale u mě je to dost problém i ve vesnicích, které znám:) Já bych zavolala na SÚ, klidně i na ten spádový, kam stavba patří.

To bude docela problém, když neví, na jaký pozemek se má ptát :lol: A jo, v katastrální mapě se zorientuju, pokud to není vyloženě maglajz :mrgreen:

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1040 příspěvků 08.02.18 08:46

Pokud se něco prodává dlouho, vždycky je tam nějaký „problém“. U samotného pozemku to může být spousta věcí :/

fia80
Závislačka 2941 příspěvků 08.02.18 08:48

Podle ID ne - to bude jak psala @j.a.n.i1 interní číslo. Já ráda používám: http://ikatastr.cz - ale u toho musíš vědět přibližně místo, kde se pozemek nachází.

Kamarádka by mohla zavolat z jiného telefonu jako jiný zájemce a domluvit si schůzku u pozemku. Tím získá přibližnou polohu pozemku. Pak hned schůzku zruší, že si koupi rozmyslela. Podle toho místa setkání by ten pozemek už mohla v obci najít + většinou je na pozemku cedule, že je na prodej. A pak až bude vědět, kde ten pozemek je, tak to na té mé webové stránce už najde. Teda pokud ji nebude stačit jen prohlédnutí toho pozemku, jak píšeš.

P4ja
Závislačka 4888 příspěvků 08.02.18 09:02

@Tunrida Tak třeba by podle toho ID věděli a pokud je to interní číslo RK, tak bych normálně zavolala tam a zeptala se na číslo parcely.

Tunrida
Hvězda diskuse 46780 příspěvků 08.02.18 09:06
@P4ja píše:
@Tunrida Tak třeba by podle toho ID věděli a pokud je to interní číslo RK, tak bych normálně zavolala tam a zeptala se na číslo parcely.

Ale ID není žádný oficiální údaj o nemovitosti, na to jí neřeknou nic. A pokud paní nechce volat na realitku, tak asi nechce no :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlechtová zase jede bomby: Po tragédii v Janově se fotila se zříceným mostem na své dovolené!

Bývalá ministryně obrany Karla Šlechtová (41) má na dovolené na Balkáně... číst dále >

Bohuš Matuš svedl dítě. Neuvěříte, kolik je jeho nové partnerce!

Právo na lásku má sice každý, tohle je ale již na hraně zákona. Zpěvák Bohuš... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Reklama