Dá se naučit "lásce" k matematice a chápat ji?

67392
15.6.17 12:33

Dá se naučit "lásce" k matematice a chápat ji?

Chtěla bych se zeptat, zdali je možné naučit se matematiku, když člověk na ni nemá logické a hlavně abstraktní myšlení. Já jsem se musela učit příklad od příkladu, nedokázala jsem dosazovat vzorce do složitých příkladů. Vždycky jsem s ní bojovala.Ale jak syn půjde do školy, budu mu muset příklady nějak vysvětlovat, tak mne jen zajímalo, zdali se dá nějak pochopit, protože všechny ty vzorce jsou asi jen pro chytré lidi. Upřímně skládám poklonu před všemi, kteří ji umí, protože pro mne je velkou neznámou. Ne nadarmo se jí říká královna věd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

32866
15.6.17 12:37

Ne…matika se naučit opravdu nedá..ta se musí pochopit..
( aspon má zkušenost )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67392
15.6.17 12:39

@smurfka
No myslím, že budu mít doživotně smůlu. Ale aspoň tomu malému bych ji chtěla vysvětlovat, ale zřejmě si budeme muset někoho na vysvětlování matematiky najít…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
5337
15.6.17 12:44

@Andrejka81 Dá, samozřejmě. Stačí chtít a mít vůli pochopit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67392
15.6.17 12:48

@SAJ
Vůli mám, ale s tím chápáním je to horší. Děkuji moc za povzbuzení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
815
15.6.17 12:51

Matematika jako takova jiste vyzaduje jistou miru logickeho a abstraktního mysleni, nicmene toto plati tak cca od diferenciálních rovnic výše…ty kupecke pocty na zakladce a vetsine gymplu se pri trose snahy pochopi kazdy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.6.17 12:54

Ehmmm…neda, z vlastni zkusenosti rikam, ze neda. A to jsem z rodiny, kde vsichni chlapi jsou inzenyri-strojari. A marna snaha :mrgreen:. Problem jsem tedy vyresila kulantne jiz pred pocetim vhodne talentovanym otcem a dikybohu se po mne nic nechce.
Ovsem nevim, jestli to u tebe neni rada uz s krizkem po funuse ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6437
15.6.17 12:59
@smurfka píše:
Ne…matika se naučit opravdu nedá..ta se musí pochopit..
( aspon má zkušenost )

Jj, máš pravdu, musí se pochopit ;) proto jsem měla z matiky na střední vždycky za 4 :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42741
15.6.17 13:02
@Andrejka81 píše:
Chtěla bych se zeptat, zdali je možné naučit se matematiku, když člověk na ni nemá logické a hlavně abstraktní myšlení. Já jsem se musela učit příklad od příkladu, nedokázala jsem dosazovat vzorce do složitých příkladů. Vždycky jsem s ní bojovala.Ale jak syn půjde do školy, budu mu muset příklady nějak vysvětlovat, tak mne jen zajímalo, zdali se dá nějak pochopit, protože všechny ty vzorce jsou asi jen pro chytré lidi. Upřímně skládám poklonu před všemi, kteří ji umí, protože pro mne je velkou neznámou. Ne nadarmo se jí říká královna věd.

Matematiku na úrovni ZŠ dokáže pochopit každý, někomu to jde díky nadání snadno, jiný musí dřít. Ale neprobírá se tam nic tak hrozného, co by se nedalo naučit.
Já sama jsem zvládala matermatiku zš i sš celkem v pohodě, ale ve vš matematice už jsem plavala a strávila jsem nad ní x hodin, přesto jsem měla zkoušky s odřenýma ušima.. to už jsem nepobírala. Syn je teď ve 2. třídě a matematika mu jde sama od sebe, nic se doma neučíme.. ale vím, že kamarádka se se svojí dcerkou musí učit matiku hodně.. každý má něco, co mu nejde. NEboj, matematiku prvního stupně dáš :mrgreen: I když občas, když koukám do pracovních sešitů, tak mi trvá chvíli, než pochopím, co po nich vlastně chtějí. Některé příklady jsou spíš rébusy :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
15.6.17 13:08

Dá. Od malička jsem měla s matikou problém, na gymplu skoro propadla. Pak nám vyměnili učitelku, která mě se mnou svatou trpělivost a zjisitla jsem, že naučit se to dá. Dokonce jsem pak maturovala a vystudovala učitelství matematiky :lol: Všechno jsem se ale musela našprtat nazpaměť, nebo naučit jak doplňování křížovak a sudoku (cvičit a cvičit hromady příkladů). Ale logické matematické myšlení nemám a nikdy se mi třeba nepodařilo vyřešit matematickou soutěž pro ZŠ Klokan :-) A to ani zadání pro nižší ročníky :,( Ale učitelé dostávají naštěstí řešení :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
431
15.6.17 13:09
@Andrejka81 píše:
protože všechny ty vzorce jsou asi jen pro chytré lidi.

Jaký vzorce? Jako obsahy, objemy, apod.? Vždyť se jenom dosazuje, to si myslím může zvládnout každý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
15.6.17 13:11

@samurajka Jsou i horší vzorce :-) A co teprve derivace a integrály :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.6.17 13:15

Podle me ucitele matematiky casto postradaji schopnost latku vysvetlit. Aspon vsichni ti, se kterymi jsem se kdy setkala. Ja matematiku moc neumim, ale to, cemu rozumim, jsem schopna vysvetlit temer kazdemu. Podle me „humanitne zamereny“ mozek potrebuje jiny druh vykladu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
15.6.17 13:26

Základní matematika se naučit určitě dá, alespoň první stupeň ZŠ. Horší je to s logickou matikou, kterou teď ve škole berou. Mám známou (máme obě děti v první třídě) a logickou matiku prostě nedá ani ona ani její dcera. Normálně spočítají, že 5+5=10, ale když jim to dám do pyramidy nebo do sčítacího trojúhelníku, tak to prostě nespočítají. A to je teprve první třída. Někdo prostě to logické uvažování a představivost nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4784
15.6.17 13:28

Tak jakoooo, já sem na zš měla vždy něco mezi 3-4 pak sem ani nevím proč šla na strojárnu :D tam mi dali hned v prvním půl roce tak na zadek, že sem měla na pololetí kouly.. Učitelce se mě zželelo, takže mě nechtěla rovnou vyhodit a doporučila doučování :) s tím sem si to dotáhla na 2-3 a výkon u maturity za 1 :) Pokud to nejde samo, pomáhá právě to cvičit, cvičit a cvičit.. Hodně štěstí :) a souhlas, ty příklady na zš sou někdy spíš rébusy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama