Da se naučit spát dítě večer na určitou hodinu v 16m?

15.11.19 20:38

Da se naučit spát dítě večer na určitou hodinu v 16m?

Ahoj. Asi jsem udělala velkou chybu ale nikdo mi to neřekl ani neporadil a ted bych to chtěla ňák napravit ale nevím jak. Da se naučit dítě v 16m naučit spát na určitou večerní hodinu? Nevěděla jsem ze to mám už učit třeba od dvou měsíců. Ted bych rada malou položila do postýlky dala vypít kaši nebo na kojit stále kojím… A aby usnula sama a chodila spát ve stejnou dobu. Mate někdo podobný problém…?…jak jste to vyřešily…? Ma někdo ňákou radu? Díky. Malá si chodí spát jal chce mužů ji u prsa uspávam třeba hodinu a stejně neusnu. Už me to nebaví a rada bych si večer taky trochu odpocinula.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2402
15.11.19 20:43

Jo. V 11 mesicich a mohla jsem driv. Kdybys potrebovala pisni zpravu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6464
15.11.19 20:44

@Veveronik1983 tak dávat spát ve stejnou hodinu se dítě naučit dá, prostě dodržovat režim. Ale asi nemůžeš počítat s tím, že k tomu najednou začne usínat sama, když byla zvyklá usnout u kojení. Mně syn usínal sám a kolem těch 18 měsíců prostě přestal. Od té doby ho uspávám, jsou mu dva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.19 20:45

@lolink Ahoj. Určitě budu moc rada za jakoukoli radu. Pokud vis jak na to budu moc rada.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48507
15.11.19 20:48

Usínat se naučit dá, ale ze sůvy skřivana neuděláš a naopak. Já mám jedno dítě, co chodí od miminka spát pozdě, a dřív zaboha neusnulo mimo nemoc nikdy. Tomu kdybych se snažila vnutit, že správné dítě chodí spát v sedm, neměla bych šanci. Ale tak přirozeně by usínalo v deset a já se zuby nehty držím půl deváté, a to jakž takž jde.
A naopak druhé dítě je skřivan pokud se někde zdržím přes sedmou, je totálně přetažené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4707
15.11.19 20:50

Nemyslím si, že by to nějak nenásilně šlo. Některé dítě se nechá, některé ne. Některé se nechá „násilím“, protože co mu zbejvá.

Na druhou stranu striktní režim pak může způsobit i to, že zatímco někde na oslavě všichni pobudou a děti jim postupně odpadnou, tak ty jedeš domů na šestou, abys stihla kolotoč uspávání :nevim:. Tzn. může to být nevýhoda.

No a zkus si říct, kdyby tebe někdo nutil usnout každý den v osm bez ohledu na to, jak se ti chce spát, jestli by ti to bylo příjemné a jestli by to pro tebe bylo ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.19 21:04

@Lucie_Sx Rozumím. Ale taky vim jaká je tónu levá když si večer mužů v klidu sednout k televizi dat si sklenku vina a vypnout a to nemluvím co se týče intimní stránky s manželem. Já vim ze kdybych ji na tu hodinu naučila už od mala což jsem nevěděla tak by mi to vyhovovalo ji by to přišlo vpohode:grin: protože by byla zvykla a bohužel my žádný slávy velký nemívvame takže by mi to bylo asi jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.19 21:06

@Lucie_Sx Rozumím. Ale taky vim jaká je tónu levá když si večer mužů v klidu sednout k televizi dat si sklenku vina a vypnout a to nemluvím co se týče intimní stránky s manželem. Já vim ze kdybych ji na tu hodinu naučila už od mala což jsem nevěděla tak by mi to vyhovovalo ji by to přišlo vpohode:grin: protože by byla zvykla a bohužel my žádný slávy velký nemívvame takže by mi to bylo asi jedno. @ugluk

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.19 21:11

@ugluk Tak já myslela ze se mi to už povedlo ale asi ne jednu chvíli chodila spát ve stejnou dobu a pak to zase začala bojkotovat. Třeba včera usnula tak jak chodila a dnes vůbec. Ještě stále nespí já už ani nevím kdy ji mám jít uspat aby ne protestovala. Sama bez prsa neusne. A to je další věc chtěla bych odstavit ale je to těžký mléko z flašky nechce jen prso.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11608
15.11.19 21:13
@Veveronik1983 píše:
@Lucie_Sx Rozumím. Ale taky vim jaká je tónu levá když si večer mužů v klidu sednout k televizi dat si sklenku vina a vypnout a to nemluvím co se týče intimní stránky s manželem. Já vim ze kdybych ji na tu hodinu naučila už od mala což jsem nevěděla tak by mi to vyhovovalo ji by to přišlo vpohode:grin: protože by byla zvykla a bohužel my žádný slávy velký nemívvame takže by mi to bylo asi jedno.

Na takove teorie kasli. Jednak ti to uz ted nepomuze, jednak to je jen teorie. Ja mam deti 2, druhoruhorozene mi usina cca ve stejnou dobu od narozeni (je mu 15 mesicu) bez nejake vetsi namahy z moji strany, prvorozeny se „ustalil“ az kolem 3.5 let navzdory hodinam vycerpavajich tanecku. Deti jsou ruzne :nevim: Nekdy je lepsi akceptovat, nez nasilne tlacit. Bracha ma treba deti 3 a jedno je totalni sova, ani jako malinka nesla spat pred 10, i kdyz oba sourozenci (a obcas i rodice u televize) uz davno vytuhli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48507
15.11.19 21:15

Jinak je zcela normální, že si děti spánkový režim mění, klidně ze dne na den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11608
15.11.19 21:15

A odstavit muzes i bez mleka z flasky, ja odstavovala druheho ve 13 mesicich a flasku v zivote v puse nemel. Mleko pije z kelimku a vodu z lahve z brckem. Usinat s mlikem ve flasce je stejne spatny zvyk a dobra cesta ke zkazeni zubu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1430
15.11.19 22:16
@Veveronik1983 píše:
Ahoj. Asi jsem udělala velkou chybu ale nikdo mi to neřekl ani neporadil a ted bych to chtěla ňák napravit ale nevím jak. Da se naučit dítě v 16m naučit spát na určitou večerní hodinu? Nevěděla jsem ze to mám už učit třeba od dvou měsíců. Ted bych rada malou položila do postýlky dala vypít kaši nebo na kojit stále kojím… A aby usnula sama a chodila spát ve stejnou dobu. Mate někdo podobný problém…?…jak jste to vyřešily…? Ma někdo ňákou radu? Díky. Malá si chodí spát jal chce mužů ji u prsa uspávam třeba hodinu a stejně neusnu. Už me to nebaví a rada bych si večer taky trochu odpocinula.

Mě se to povedlo ale chce to hodně vše kontrolovat. Jak buzení tak ukládání spánku. Se starší chodím do školky a bereme sebou i mimino naše milované. Takže ráno budík v 6 ani o minutu dýl pak odpolední spánek může max. 2hod. a večer 20 hod oblíkám do pyžama a do 20:30 už musí obě spát. Musíme tak fungovat i o víkendu. Naši je teď 14,měs. ale kdybych měla jen jedno dítě asi bych to tolik neřešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6860
15.11.19 22:17

@Veveronik1983 No, da se naucit usinat stejnou hodinu, ale nikdo Ti nezaruci, ze to bude Tebou vysnena hodina. Mne treba nejmladsi dite usina kazdy den krasne stejne ve 22:30 :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1879
15.11.19 22:46

Naučit se to určitě dá :D já se snažila držet nějakého režimu už od začátku a trvalo to cca 3 měsíce než se zadařilo :think: teď máme v rodině naučeno chystat malého na spaní kolem 19:00 a na 20:00 aby už byl v postýlce. Většinou do 15 min usíná :dance:
Ale určitě to učení na pravidelný spánek neprobíhal tak, že bychom ho dali do postýlky a čus bambus je nám jedno co se v postýlce děje :D než se to zajelo, tak jsme s partnerem u postýlky potmě seděli a dle potřeby buď hladili a nebo jen drželi za ruku dokud neusnul. Ze začátku horor a řev klidně do půlnoci a postupně se vše krásně zaběhlo. Jen bylo tŕeba prostě vytrvat. A taky mu pouštíme na chůvičce ukolébavku :lol:
Při představě že ještě po 20:00 jedu nějaké hry s malým, tak se už asi houpu na lustru :jazyk: za celý den plný her bych to už fakt nedala :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama