Dá se obnovit cit k manželovi?

Anonymní
21.7.21 07:59

Dá se obnovit cit k manželovi?

Ahoj všem.
Jsem 15 let vdaná, ale posledních několik let byl náš vztah absolutně nenaplňující. Manžel byl pořád v práci, já byla sama na 2 děti. Když jsem chtěla něco řešit, otočil to proti mně. Byl protivný, nekomunikativní, shazoval mě, vydíral mě sexem… Pozbyla jsem za ta léta veškerý cit k němu. Jsem prázdná, apatická, nedokážu se pro nic nadchnout, na nic těšit. Jen tak přežívám. Je to asi dva měsíce, co jsem to konečně rozštípla a padlo z mé strany, že se rozejdeme.
Byl z toho úplně v háji. Že prý beze mě nemůže žít, že mě pořád miluje, že si myslel, že jsme šťastní. Najednou totální změna. Z práce chodí včas, pomáhá mi se vším, což nikdy nedělal, komunikuje, všechno jsme si vyříkali. Jen nevím, zda se na něj ještě dokážu naladit a mít ho zase opravdu ráda.
Má někdo osobní zkušenost, že by dokázal obnovit cit k partnerovi i po tom, jak hnusně se choval?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
266
21.7.21 08:02

Ono taky záleží, jestli mu ta snaha vydrží. Většinou jak uvidí, že jsou z nejhoršího venku, tak se to vrátí do starých kolejí.

Asi tomu dej cas a uvidíš. Ten cit se neobnoví hned. Posílám objetí :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.7.21 08:16

Jestli se k tobě manžel dřív choval zle, jak píšeš, tak si dej fakt pozor, aby to teď nebyla jen další forma manipulace z jeho strany. Nicméně bych to určitě ještě zkusila, je to příležitost redefinovat role v manželství tak, aby vyhovovaly i tobě. Ty ho znáš nejlíp, tak zvaž, jestli to má šanci na trvalou změnu.
A ještě dej pozor, aby nezačal odklánět peníze, pokud by čekal rozvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11527
21.7.21 08:17

Já myslím že ano, ale prostě to nemůže být hned. Dej tomu čas a uvidíš, budˇto půjde, nebo ne, s tím se nedá nic dělat. Je zvláštní, že si myslel že jste v pohodě, copak si nepamatuje, jak se k tobě choval? Nikdy si nevšiml že tě deptá? Tak hlavně aby to myslel vážně a vydrželo mu to :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.7.21 08:25
@arinecka píše:
Já myslím že ano, ale prostě to nemůže být hned. Dej tomu čas a uvidíš, budˇto půjde, nebo ne, s tím se nedá nic dělat. Je zvláštní, že si myslel že jste v pohodě, copak si nepamatuje, jak se k tobě choval? Nikdy si nevšiml že tě deptá? Tak hlavně aby to myslel vážně a vydrželo mu to :kytka:

On si pamatuje velice dobře, jak se ke mně choval. Ale vzhledem k tomu, že jsem mu dávala někdy protichůdné signály (dělala jsem nějaké „věci“, aby byl klid, než abych mu řekla naférovku, co si myslím-byla jsem od mámy naučená, že ženská musí všechno vydržet), nemyslel si, že by se ke mně choval až tak moc špatně.

• Citovat
  • Nahlásit
142
21.7.21 08:33

No davej si pozor, protoze ja mam zkusenost, jak mu tece do bot, tak se bude snazit a jak te bude mit zase jistou, tak se to vrati do starych koleji. Bohuzel to tak je. A jeste ti muze jednou vycitat, ze jsi ho chtela opustit. Takovej clovek se nezmeni. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9420
21.7.21 08:41
@Anonymní píše:
Ahoj všem.
Jsem 15 let vdaná, ale posledních několik let byl náš vztah absolutně nenaplňující. Manžel byl pořád v práci, já byla sama na 2 děti. Když jsem chtěla něco řešit, otočil to proti mně. Byl protivný, nekomunikativní, shazoval mě, vydíral mě sexem… Pozbyla jsem za ta léta veškerý cit k němu. Jsem prázdná, apatická, nedokážu se pro nic nadchnout, na nic těšit. Jen tak přežívám. Je to asi dva měsíce, co jsem to konečně rozštípla a padlo z mé strany, že se rozejdeme.
Byl z toho úplně v háji. Že prý beze mě nemůže žít, že mě pořád miluje, že si myslel, že jsme šťastní. Najednou totální změna. Z práce chodí včas, pomáhá mi se vším, což nikdy nedělal, komunikuje, všechno jsme si vyříkali. Jen nevím, zda se na něj ještě dokážu naladit a mít ho zase opravdu ráda.
Má někdo osobní zkušenost, že by dokázal obnovit cit k partnerovi i po tom, jak hnusně se choval?

Nevěřila bych mu to…já bych s ním už žít nechtěla, tys ho vůbec nezajímala a ani děti…teď by se mohl rozkrajet ale pro mě by to byl konec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2681
21.7.21 08:51
@Seky11111 píše:
No davej si pozor, protoze ja mam zkusenost, jak mu tece do bot, tak se bude snazit a jak te bude mit zase jistou, tak se to vrati do starych koleji. Bohuzel to tak je. A jeste ti muze jednou vycitat, ze jsi ho chtela opustit. Takovej clovek se nezmeni. :think:

Stejná zkušenost. A to v nejednom vztahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11527
21.7.21 08:52
@Anonymní píše:
On si pamatuje velice dobře, jak se ke mně choval. Ale vzhledem k tomu, že jsem mu dávala někdy protichůdné signály (dělala jsem nějaké „věci“, aby byl klid, než abych mu řekla naférovku, co si myslím-byla jsem od mámy naučená, že ženská musí všechno vydržet), nemyslel si, že by se ke mně choval až tak moc špatně.

Aha, tak si dávej velký pozor, až tě bude mít tam, kde tě chce mít, tak to bude pravděpodobně zase stejné. On si vlastně neuvědomuje, že ti roky ubližoval, to je špatný. Možná bude ten rozvod to nejlepší. Ty to máš v sobě, a asi už to ze sebe nedostaneš, i kdyby se rozkrájel do nudlí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
21.7.21 09:17
@arinecka píše:
Aha, tak si dávej velký pozor, až tě bude mít tam, kde tě chce mít, tak to bude pravděpodobně zase stejné. On si vlastně neuvědomuje, že ti roky ubližoval, to je špatný. Možná bude ten rozvod to nejlepší. Ty to máš v sobě, a asi už to ze sebe nedostaneš, i kdyby se rozkrájel do nudlí.

On si to neuvědomoval předtím, teď už mu to všechno došlo. A je mu líto, jak moc mě „zničil“. Teď by mě na rukou nosil, ale jsem „nad věcí“ a nevím, jestli ho k sobě dokážu pustit natolik, abychom spolu byli šťastni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
874
21.7.21 09:32

Za zkousku uz nic nedas. Jestli podas rozvodove papiry ted ci za tri mesice nic nezmeni. Vyuzila bych toho casu k nekolika vecem. Jednak bych si dal chystala cestu k odchodu. Nebudou te tlacit emoce, ani nutnost hned balit kufry, a tak se ti bude snaze premyslet o variantách, jak jit pripadne od sebe. Zda bys treba ze spolecneho bydleni chtěla odejit, nez se rozvod vyřeší, zda mas kam, za co. Pozjistovat si, jak to chodí, co je treba na peci o deti, v klidu si promyslet, co by pro tebe bylo schudne…
A manzelovi bych rekla, ze chci jit do poradny. Ted se v ohrozeni muze snazit a říkat vsechny spravne veci, ale ochota jit to opravdu resit a pracovat na vasem vztahu muze hodne napovedet, jak vazne to se změnou mysli. Plus vam to muze pomoci obema, i tobe k nalazeni opetovne duvery a citu.
Ja bych na tvem miste sanci jeste dala, kvuli detem i spolecne minulosti. Ale dala bych manzelovi jasne najevo, ze je poslední a hlavne sama pred sebou si musis slibit, ze pokud by se to melo vratit, tak opravdu dokonas, cos rekla. Jinak uz te nikdy vazne brat nebude a nikdy se z toho nevymotas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5053
21.7.21 10:24
@Anonymní píše:
Ahoj všem.

S těma citama vydrž. Počkej tak dva měsíce, jestli mu to vydrží. Přidávám se ke zkušenosti holek přede mnou. Oni se ti chlapi v případě ohrožení pohodlí dokážou vzchopit, ale jakmile nebezpečí pomine, spadnou zase do svého stereotypu. Moc šancí tomu nedávám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1313
21.7.21 10:27

Zase, pokud se snaží už dva měsíce, tak si myslím, že to není jen naoko.
To by mu tak dlouho to snažení nevydrželo a vzdal by to dřív.
Já bych to viděla optimisticky. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22330
21.7.21 12:45

@Rosebery Roky se chová špatně a už 2 měsíce se snaží? Já bych tedy byla opatrná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4538
21.7.21 13:08

Hlavní problém vidím v tobě a v tom, že ses nevymezila dřív. Ale nejsi v tom sama, kdo léta dělá, že v podstatě žádný problém není a pak rovnou sbalí kufry. Takže tomu překvapení ze strany manžela věřím a pokud je jeho „uvědomění“ skutečné a vydrží mu to, tak si myslím, že náprava je možná. Hlavně aby i tobě vydrželo dál komunikovat svoje potřeby a nastavovat hranice. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat