Dá se otec dítěte vymazat z rodného listu?

Anonymni
4.10.09 13:22

Da se otec vymazat z rodneho listu?

Omlouvam se za anonymitu ale je to velmi osobni.

Da se otec vymazat z RL?Jsem na nej uz tak nastvana ze uz takhle proste dal nemuzu,nechci aby figuroval v RL dcerky,stejne se o ni nestara,porad ma jen nejake argumenty atd…

Diky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16539
4.10.09 13:54

ahoj anonymní,

zklamu tě, otce NELZE VYMAZAT z rodného listu dítěte, pokud je opravdu biologický otec.

návrh na popření otcovství lze podat ve lhůtě stanovené zákonem ( zákon o rodině), ale pokud je otec biolog. tak to ani nemá cenu .

I.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12332
4.10.09 15:13

bohužel, otec se nedá vymazat z RL, pokud by jiný nedokázal, že je otcem!

ale dal by se otec zbavit rodičovské zodpovědnosti= rodič. práv, pokud se o dítě nezajímá, popř. mu dokonce škodí, zkus pohledat ve starších diskusích, už se to tady probírala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16539
4.10.09 15:15

k tomu zbavení rod. zodpovědnosti- neznamená to vymazání z RL a z praxe mohu řict, že se musí jednat o hodně, hodně závažný důvod, aby rodič byl zbaven rod. zod.
rozhodně k tomu nevedou hádky mezi rodiči či průdění otce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
4.10.09 20:30

Bez jeho souhlasu to v podstatě nejde. Sorry. A to, že dělá potíže, naschvály nebo neplatí alimenty na to nestačí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2681
4.10.09 21:39

Nejde. Je to na ochranu dítěte, které má na otce právo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.10.09 21:49

dekuji,moc jste mne sice nepotesily ale tusila jsem to.

Zakladateka

• Nahlásit
  • Citovat
Carolka
2.2.11 12:27

Dobrý den, chci se zeptat, když můj otec kterého mám napsaného v RL a vím že není můj biologický, jelikož má matka otěhotněla dříve před tím než se s papírovým otcem seznámila, a sama mi to před nedávnem potvrdila, dá se nejak vymazat z rodného listu? Staral se o mě do mích 4 let a pak bezeslova odcestoval do Ameriky, a uz se o me nikdy nestaral, dá se to? Mám i psychologicke poznatky od doktorů že tento človék a to že dostal právo od mé matky nazývat se mím otcem pro mě není dobré, nehledě na mé kariérní ůspěchy co jsme vlastně dokázala bez něj, bojím se že by si jendou mohl nárokovat peci o nej nebo jiné financni pozadavky … děkuji moc K. 18 let…:)

• Nahlásit
  • Citovat
12982
2.2.11 12:33

Jediná možnost, jak dostat biol. otce z rodného listu je ta, že se tam uvede partner/manžel (teď jsi nejsem jistá, zda nejde jen manžel) nynější, který je ochoten převzít otcovství na sebe. Bohužel s tímto biol. otec musí souhlasit. Když s tím souhlasí, veškerá jeho práva i povinnosti přecházejí na otce nebiologického … ovšem z praxe vím, že k tomuto dá souhlas opravdu jen málo otců :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Michaelakkk
2.2.11 12:35

:roll: :roll: :roll: no a nestará, se, ale je to jen papír, a třeba se jednou zlepší a bude mít dceru rád a ona bude mít ráda jeho…

• Nahlásit
  • Citovat
maikynka
8.10.11 10:56

výmaz

Dobrý den mám obdobný dotaz, Chtěla bych vymazat z RL otce. Ten s tím souhlasí, není biologickým otcem. Dcera se jmenuje po něm. Chtěla bych buď dát dceři mé příjmení a v nejlepším případě jeho úplně vymazat.A mít kolonku otec neznámý. Půjde to nějak?

• Nahlásit
  • Citovat
70632
8.10.11 10:59
maikynka píše:
Dobrý den mám obdobný dotaz, Chtěla bych vymazat z RL otce. Ten s tím souhlasí, není biologickým otcem. Dcera se jmenuje po něm. Chtěla bych buď dát dceři mé příjmení a v nejlepším případě jeho úplně vymazat.A mít kolonku otec neznámý. Půjde to nějak?

Nepůjde, šlo by to maximálně v případě kdyby si s někým žila a ten se tam chtěl zapsat místo místo něj.

Ale změnit jméno není žádný problém, to stačí podpisy vás obou a matrika to provede, nicméně v RL zůstane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10757
8.10.11 11:12

nech do RL zapsat skutečného otce, pak se souhlasem všech zúčastněných nebude velký problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.10.11 12:00

No to je dotaz 8-o Kdyby se měl po každé hádce rodičů vymazat otec z RL, tak nemá otce 90% dětí! Biologický otec bude otcem do konce života! A omezení/zbavení rod.zodpovědnosti může udělat pouze soud a to jen ze závažných důvodů, kdyby otec dítě např. týral.

Maikynka: musíš si podat žalobu na popření otcovství. K soudu si pozvou i biolog.otce, který potvrdí, že je otec, nebiologický otec potvrdí, že není otec. Když to soud schválí, pošle se rozsudek na matriku a ta jméno otce změní, příp. neuvede (což nevim zda jde).

• Nahlásit
  • Citovat
8.10.11 12:31

Bohužel, nelze vymazat otce z RL, i když není biologickým otcem dítěte. U soudu ti řeknou, že dítě má právo na otce ať už je biologickým nebo ne. Já měla u dcery v RL biologického otce, po sedmi letech požádal můj manžel o osvojení dcery. Nebyla to žádná sranda. Biologický otec souhlasil, soud nám to potvrdil. Máme nový rodný list - je tam jako otec můj manžel, dcera má nové rodné číslo.
Proč chceš vymazat otce z RL?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama