Dá se ovlivnit váha miminka v těhotenství

25.1.20 13:23

Dá se ovlivnit váha miminka v těhotenství

Ahoj, chci se zeptat jestli se dá v těhotenství ovlivnit váha miminka. Jakože třeba když budu jist více vitamíny tak mi bude rychleji příbirat.
Jsem momentálně 33tt a malý měl kolem 2kg při poslední kontrole. Taky jsem četla že to je jen orientační a většinou to ani nesedí a třeba se seknou o +-500g. No co si budem i když to bude těžký plus jsem prvorodicka byla bych ráda kdyby malý měl aspoň přes 3 kila
Už od 29tt mi hrozí předčasný porod a právě mi říkali že budeme doufat když vydrží aspoň do 36tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1984
25.1.20 13:28

Ne, dítě si vezme co potřebuje. Vitamíny jsou spíš na doplnění pro tebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.1.20 13:30

Vždyť mas úplně normální váhu? A asi si teda neuvědomujes, ze váha není vše. Když se někdo neleci s tehotenskou cukrovkou, muže se mu narodit klidně petikilove dítě ale orgány nemá dovyvinute. Váha fakt není vselek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12460
25.1.20 13:34

Na 33tt má naprosto optimální váhu. A nenech se mýlit, váha nemá se zralostí vůbec nic společného. Porodila jsem dcerku ve 33+4tt, měla 2230g a v porodnice jsme strávily stejně dlouhou dobu, jako miminka s nižší porodní váhou. Pár dní před porodem jsem měla odhad jen 1800g.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
25.1.20 13:35

Vliv to nemá. Já jedla jak nezavřená a malá je narozená předčasně (34tt) a měla 1260g :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.1.20 13:45

Podle me da jen kdyz máš diabetes a nedodržuje se dieta, kdy inzulín ( ktery dite produkuje kvuli vysoke hladine glykemie) pak na dítě působí jako růstový hormon.
Já třeba přibrala málo, ze začátku mi bylo hodně dlouho zle, pak se to zpravilo, ale jedla jsem pestre a celkem zdravě, jasný občas si dala něco dobrého. Přibrala jsem 9kg a dítě melo 4,5kg. :nevim:

A jak tu padlo, váha není vše… roli co do velikosti hraje genetika, průtoky pupecnikem, stav placenty… dítě je sobecky parazit a snaží se z tebe dostat co nejvíc :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
924
25.1.20 13:52

@Lucka1235 spíš než řešit váhu miminka se záměř na to, aby vydrželo v břichu co nejdéle. O moc důležitější než váha, je zralost (plíce atd.). I donošená miminka můžou mít pod 3 kg a nic jim nechybí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
798
25.1.20 13:57

@Lucka1235 Dá se ovlivnit, vlastní zkušenost. Byla jsem na prohlídce v 30tt, malá měla 1350g, pak jsem byla v 33tt, váha 1690g, doktor mi doporučil do příští prohlídky sníst kilo hroznového cukru, snědla jsem půl kila a na prohlídce ve 34tt měla malá 2170g. Takže to krásně dohnala. Ale v tvém případě není důvod, vždyť tvoje maličké má krásnou váhu, v tomto týdnu úplně normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6355
25.1.20 14:14

Když se budeš přejídat sladkostmi, tak třeba nabere na váze. Ale ten váhový odhad je opravdu jen +-, hlavní je, že miminko roste. A jak píšou holky, není to jen o váze, ale celkově o zralosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
222
25.1.20 18:44

Da se ovlivnit, taky vim ze sve vlastni zkusenosti. Jeden cas mi maly pribiral normalne, pak jsem ja prestala jist sladky uplne a najednou se to zastavilo. Zacala jsem se sladkym znovu a vahu mel lepsi. Dle meho dr, to vliv ma, proto mi rikal at nevysazuju sladke ale jim ho ve velkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
26.1.20 11:34

Teda s tím sladkým mi to přijde brutální. Naše malá měla odhadovanou malou porodní hmotnost, narodila se s váhpu 2 470g, domů nás pouštěli jakp cšechny ostatní. A teda rozhodné mi nikdo nedoporučoval cpát se sladkym 8o 8o. Doktorka jen pravidelně kontrolovala průtoky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6355
26.1.20 12:53

@fíkofka Já mluvím z vlastní zkušenosti. U druhého dítka jsem měla hrozné chutě na sladké, pořád jsem něco mlsala a cpala se sladkým a malá měla 4kg. U prvního jsem nemlsala a bylo spíš menší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
26.1.20 15:05

@Petule030 To nerozporuju, ale aby někomu doktor vyloženě doporučil jíst sladké ve velkém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
453
26.1.20 15:15

No já teda nevím…Já celé těhotenství nejim sladké, protože po něm trpím na kvasinky, nahrazuji to hromadou ovoce. Podle toho co se tady píše bych měla mít malé nebo asi podvyzivené dítě:woman_shrugging:Podle odhadů váhy je malý zatím vždy větší. Myslim si že hodně záleží jak vyživuje placenta a stačí vyvážený jídelníček a žádné sladké nemusí být. Taky sem slyšela od někoho že mu doktor doporučil sladký, ale vždy to teda říkaly holky, které byly podvyživené nebo neměly ani gram tuku a v těhotenství málo jedly, tak aby přibraly, tak jim bylo doporučeno sladký, aby nabraly nějaký tuk a prosperovalo z toho dítě. Ale normální žena s normální postavou a stravou doopravdy nemusí jíst sladký…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
222
26.1.20 16:34
@Reny28 píše:
No já teda nevím…Já celé těhotenství nejim sladké, protože po něm trpím na kvasinky, nahrazuji to hromadou ovoce. Podle toho co se tady píše bych měla mít malé nebo asi podvyzivené dítě:woman_shrugging:Podle odhadů váhy je malý zatím vždy větší. Myslim si že hodně záleží jak vyživuje placenta a stačí vyvážený jídelníček a žádné sladké nemusí být. Taky sem slyšela od někoho že mu doktor doporučil sladký, ale vždy to teda říkaly holky, které byly podvyživené nebo neměly ani gram tuku a v těhotenství málo jedly, tak aby přibraly, tak jim bylo doporučeno sladký, aby nabraly nějaký tuk a prosperovalo z toho dítě. Ale normální žena s normální postavou a stravou doopravdy nemusí jíst sladký…

Me to prave bylo doporucovano primo od doktorky, ja mela v tele nejdrive 9% tuku a kdyz jsem sla na dalsi analyzu samozrejme jeste pred tehu na dalsi, mela jsem jen 6% tuku, ja treba hubena jsem. Mam 176cm a jak jsem cvicila i hodne tak jsem mela i 55kg. Dle ni jsem pribrala za tehu strasne malo, tvrdy bricho porad. Ale pak jsem si rekla, ze sladke jist nebudu, pac jsem ho jedla a byla na nem i zavisla, chtela jsem se toho zbavit, no a dite najednou prestalo prospivat, nepribirat, celkove mi rekli, ze at se vylozene kdykoliv a jakkoliv cpu sladkym. A ten rozdil tam videt je, takze verim, ze na tom neco bude. Zacala jsem jist pravidelne az kdyz mi bylo řečeno, že dite malo prospiva a ted v poslednich tydnech potrebuje rust a silit. Predtim jsem stravu tezce flakala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama