Dá se pracovat na rodičovské?

Anonymní
18.6.20 14:07

Da se pracovat na rodicovske?? Dekujii

Ahoj holky :) muze se pracovat na brigade ikdyz jsem na rodicovske? Pracuji v alberte nez jsem otehotnela a ted bych chtela tam mit brigadu nez pujdu zas zpet do prace protoze na rodicovske neni buh vi jake penize :lol: :think: ale zatim jsem se neptala protoze jedu zitra do nemocnice takze se zeptam az prijedu ale chtela jsem slyset vase nazory nato :) dekuji moc za odpovedi

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18.6.20 14:09

Ano může. Taky to mám v plánu, pár dní v měsíci pracovat, ani ne tak kvůli penězům, jak kvůli tomu, že si člověk trochu „odpočine“ a změní prostředí. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9421
18.6.20 14:13

Dite do 2 let nesmis mit v jeslich vic jak 92 hodin mesicne. Jinak muzes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17488
18.6.20 14:17

Pokud máš hlidani pro dite, do 2 let nesmi byt nekde ve skolce nebo jeslích na vic jak 96h mesicne. Jinak můžeš pri rodicaku nastoupit klidně na hlavni pracovní poměr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21164

Jen nejde mít oficiálně brigádu na té pocici u zaměstnavatele, na které jsi na rodičovské dovolené. Což u prodavačky jde trochu blbě kamuflovat v porovnání s kancelářskými činostmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8276

Nemůžeš mít další dohodu/smlouvu na stejnou práci, na kterou smlouvu už máš, takže by ses musela dohodnout na ukončení RD a dodatkem ke smlouvě třeba zkrátit úvazek. Na čerpání rodičovského příspěvku by to nemělo vliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.6.20 14:22

ZAKLADATELKA

Proc to nejde ve stejne praci mit i brigadu? :( achjo toje moc naprd snad mi manazerka vyhovi teda doufam..

• Nahlásit
  • Citovat
3269
18.6.20 14:30
@Anonymní píše:
Proc to nejde ve stejne praci mit i brigadu? :( achjo toje moc naprd snad mi manazerka vyhovi teda doufam..

Stačí když ti změní pozici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72357
18.6.20 14:31
@mackA159 píše:
Stačí když ti změní pozici.

Což půjde u prodavačky dost blbě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3269
18.6.20 14:34
@j.a.n.i1 píše:
Což půjde u prodavačky dost blbě…

Uklízečka, skladník apod..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72357
18.6.20 14:35
@mackA159 píše:
Uklízečka, skladník apod..

A co by z toho ten zaměstnavatel měl? On nepotřebuje riskovat problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3213
18.6.20 14:41
@Anonymní píše:

Nesmíš u stejného zaměstnavatele, u kterého máš pracovní smlouvu, ze které čerpáš rodičovskou dovolenou, vykonávat stejnou činnost. To bys musela ukončit rodičovskou dovolenou, abys mohla dělat to samé, co předtím, i když jen na pár hodin třeba… Zrovna u Alberta si myslím, že když tě budou na brigádu chtít, tak ti dokážou v rámci holdingu najít jinou firmu, na kterou budeš mít smlouvu, i když v reálu budeš dělat to samé, co před rodičovskou :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72357
18.6.20 14:43
@Jitul.kaaa9 píše:
Nesmíš u stejného zaměstnavatele, u kterého máš pracovní smlouvu, ze které čerpáš rodičovskou dovolenou, vykonávat stejnou činnost.

Jen doplním, že ani když na rodičovské nejsi, tak nesmíš mít druhou smlouvu na totožnou činnost u stejného zaměstnavatele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5391
18.6.20 15:12

Co řešíte za problém? Když čerpá rodičovskou na smlouvu HPP, kde je například jako „prodavačka“, tak se udělá DPP jako „pomocná síla“ a schová se pod to skoro jakákoli činnost v obchodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2429
18.6.20 17:35
@vulpes píše:
Co řešíte za problém? Když čerpá rodičovskou na smlouvu HPP, kde je například jako „prodavačka“, tak se udělá DPP jako „pomocná síla“ a schová se pod to skoro jakákoli činnost v obchodě.

také si myslím, že pokud o ní budou stát, tak to nějak vyřeší. Já když dělala v nemocnici, tak jsem měla krom HPP ještě 1×DPČ a 2× DPP. Prostě kvůli 24 hodinovým a delším službám bylo třeba mít DPP i DPČ, protože nelze pracovat tolik hodin v kuse. A na služby na LSPP byla třeba další smlouva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama