Reklama

Dá se s tímto vyžít v Rakousku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.18 09:33
dá se s timto vyžít v Rakousku?

Ahoj,

manžel chce jet v červnu pracovat do Rakouska, jenže..já jsem proti, dost se hádáme, máme malé dítě, syna 2r3m. Já zde mám rodičák do září, pak by mohl krásně nastoupit do školky, netuším jak je to tam.

navíc, plat mu nabídli sm, ěšně malý 1400 - 1500E, pro začátek, cca po 3 m by mu ho zvedli, říkali kolem 2000E, ale i tak, pokud bysme byli závislí na jeho platu a já tam nenašla práce, umím aj a trochu nj, manžel nj nemluví. to je další posdmínka, musel by se učit a chodit na kurzy, platit si je cca 220E, ty by mu po půl roce na konci roku proplatili..

no ale..co když mi tam syna do školky nebvezmou, co když nenajdu práci, není to tak jednoduché, sám tam jet nemůže, nemám tu hlídání a ani školku jistou, takže neutáhnem byt tam a tady..

on furt, že je to šqnce, že začneme od nuly a vypracujeme se tam a furt o tom mele, jenže ty začátky..tohle je reálné kdyby byl sám, ale s rodinou, sic je to malá vesnice, takže neutratíme za blbosti jako tady..

no tady bere muž plat 30 000, nájem 14 000, já rodičák 7000, po rodičáku nemám místo, budu tedy hledat. tam byt přes známého 2kk za 420E, plus 220 E kurz nj (ty by pak proplatili po 6× měsících) to je 640 E zbyde 760E nevím jak je to tam s telefony, tady platíme 1200,– za oba

no otázka, dá se tam přežít při uskromnění za cca 500E na měsíc, abychom našetřili alespoň uplný minimum, než mu plat zvednou, já říkám ne a on furt, že to bude min stejné jako tady v čr, asi jo, ale tady mám šanci si najít job a dát syna do školky..uaa já nevíím, máme sice ještě čas, ale on mele furt to samé a chce do toho jít, že jde o to překonat první měsíce, pak mu dají víc, 13 a 14. plat, doplatí ty kurzy, že časem i já si něco najdu, on až se naučí líp, najde ještě něco lépe placeného..

a poslední věc, dá se - om si tam bude muset zřídit trvalý pobyt, já nechci, nechcitak obrovskou změnu dokud bych tam sama nepracovala, dovybrat prostě rodičák v čr, což by bylo něco kolem 250 E navíc v přepočtu, když budem mít se synem trvalé v čr? a jak s pojištěním, ráda bych doktory nechala tady a kdyby jen v případě něco, tak být pojištěná, aby nás tam ošetřili, máte někdo zkušenost?

prosím anonym, nikdo to v okolí nevím, mne to přijde jak bláznovství, asi nejsem dobrodruh jak on, já vím, že takhle začít s minimem se člověk může vypracovat, ale já nevím, doma na tom asi bnudeme stejně, ale bez nervů a doma prostě :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

PAN66
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 20.01.18 09:45

Za mě ne a mnžel je cvok, co nedomýšlí následky, jako jasně, že začátky bývají krušné, tohl by mohl zkusit být sám a bezdětný, ale s takhle malým platem živit sebe, ženu a dítě? ne, je tam draho, sotva byste vyšli, ono ani tech 2000E není kdo ví co, ale to už by šlo, když byste se uskromnili, já nevím, musíte vedet vy, jak moc jste ochotni se uskromnit..pojud by mu to zvedli, tak by s emožná dalo, ale s tím, že byste se museli sakra snažit se pohnout dál, abyste i něco našetřili, ale 1400E na 3 lidi i když nájem na rakousko docela malý, tak stejně, nevím, nevím..koukni na billi rakouskou, jaí i eshop a zkus si udělat nákup na týden, at máš přehled, je tam fakt draho, za mě se do ciziny jezdí vydělávat, taktop max v případě, když je člověk sám a nemá závazky, risknout to, ale s rodinou..

Hroznej puberťák
Závislačka 4445 příspěvků 20.01.18 09:47

Tady bydlíte na vesnici a platíte 14tis nájem? To je na vesnici nějak moc, ne? V tom Rakousku dostanete ještě hodně slušné přídavky na dítě. A do školky ti ho tam vezmou spíš než tady. Stejně tak tam spíš seženeš práci na částečný úvazek než tady, za lepších podmínek i platových, nejen že ti to umožní být víc s děckem. Já bych se toho nebál.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.18 09:49
@Hroznej puberťák píše:
Tady bydlíte na vesnici a platíte 14tis nájem? To je na vesnici nějak moc, ne? V tom Rakousku dostanete ještě hodně slušné přídavky na dítě. A do školky ti ho tam vezmou spíš než tady. Stejně tak tam spíš seženeš práci na částečný úvazek než tady, za lepších podmínek i platových, nejen že ti to umožní být víc s děckem. Já bych se toho nebál.

tady nejsme na vesnici, ve měwtě, tam bysme byli na vesnici, proto i píšu, že bysme zas tolik neutraili..a přídavky, to já vůbec nevím jak to chodí..to bych musela zjistit

Šarlota4
Echt Kelišová 9719 příspěvků 20.01.18 09:51

Ani omylem podle me vas neuzivi. Rakousko je fakt drahy. Zrovna treba na jidlo a sluzby. Poslala bych ho na zkusenou na 3m a sla zatim k rodicum a pak by se videlo no.

Hroznej puberťák
Závislačka 4445 příspěvků 20.01.18 09:54
@Anonymní píše:
tady nejsme na vesnici, ve měwtě, tam bysme byli na vesnici, proto i píšu, že bysme zas tolik neutraili..a přídavky, to já vůbec nevím jak to chodí..to bych musela zjistit

To si zjisti, dělá to docela dost.

PAN66
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 20.01.18 09:56
@Hroznej puberťák píše:
Tady bydlíte na vesnici a platíte 14tis nájem? To je na vesnici nějak moc, ne? V tom Rakousku dostanete ještě hodně slušné přídavky na dítě. A do školky ti ho tam vezmou spíš než tady. Stejně tak tam spíš seženeš práci na částečný úvazek než tady, za lepších podmínek i platových, nejen že ti to umožní být víc s děckem. Já bych se toho nebál.

no ty příspěvky na dítě jsou tuším kolem 120E na dítě, což při platu 1400E pro 3 není o moc polepšení, navíc třeba počítat, že vyřízení trvá i až půl roku, jsou to byrokrati, sic to vyplatí zpětně, zezačátku by byli jen z jeho pidi platu a není třeba, aby i dítě bylo trvale hlášeno tam kvůli přídavkům?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.18 09:56

@Šarlota4 já právě nemám kam jít, museli bychom s ním, což se mi nelíbí..

Tichošlápek
Extra třída :D 10031 příspěvků 20.01.18 09:59

Nešla bych. Pokud po tom tak moc touží, tak ať si udela kurz tady a pak si tam rovnou najde lepe placenou praci. Rakousko je na život drahé - ale zase se to dá obejít, ovoce a zeleninu vozit z ČR, nekupovat nic navíc apod.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1532 příspěvků 20.01.18 10:01

1500-2000€ je na život v Rakousku strašně málo, pokud má z toho živit celou rodinu. Spíš, pokud tam tak strašně chce, tak ať třeba odjede nejdřív sám, bydlí co nejlevněji na ubytovně, trochu se vypracuje, dostane se aspoň na 3000€ a může pak začít připravovat zázemí pro tebe a syna. Vy si tady najděte levnější bydlení na tu přechodnou dobu. Zatím můžeš zapracovat na NJ. Ale 2000 € mi přijde fakt směšné.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1749 příspěvků 34 inzerátů 20.01.18 10:04

Máte našetřeno něco do začátku? Máte tady nějaké zázemí, rodinu, kamarády, byla bys ochotná je opustit? Naprosto tě chápu, taky nejsem dobrodružná povaha a nešla bych do toho. A ten nájem, to je strašná pálka, takovou nemáme ani hypotéku na barák 5+1.

Russet
Extra třída :D 10881 příspěvků 20.01.18 10:07

Manžel by měl začít studovat jazyk už teď tady a ty taky. Jestli nemáte ani na to, že by manžel vyjel sám a vy za ním po nějaké době, nešla bych do toho.
Já bych do cizí země nešla. Neláká mě to. Ani vidina peněz v budoucnu.

PAN66
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 20.01.18 10:07
@xstrasilka píše:
Máte našetřeno něco do začátku? Máte tady nějaké zázemí, rodinu, kamarády, byla bys ochotná je opustit? Naprosto tě chápu, taky nejsem dobrodružná povaha a nešla bych do toho. A ten nájem, to je strašná pálka, takovou nemáme ani hypotéku na barák 5+1.

420E pálka? my v praze máme vyšší nájem, to spíš je na rakousko málo, ale i tak jim na jídlo a další věci moc nezbyde..běžne jsou v rakousku 2kk za 800E a výšše, ve městě samo i přes 1000E

Moise
Hvězda diskuse 35863 příspěvků 20.01.18 10:10

Anonymní, s tímhle příjmem ani omylem 8o Tyhle peníze berou tady chlapi, co bydlí kousek od hranic a jezdí dělat do Německa, mají tak 1600 a po zapracování spíš k 2000. Teď tedy je kurz dost na houby v tomto, ale jinak se jim to vždycky vyplatilo, ale s životními náklady tady u nás. Na to, aby mohla žít celá rodina v Rakousku, je to hodně málo. Co by tam dělal za profesi? 8o

edit - a to píšu o lidech, co dělají dělnické profese, takové ty práce, které tam nikdo dělat nechce :nevim:

catherine100
Vesmírná mluvilka 30562 příspěvků 20.01.18 10:23

Tenhle plat je dobrý, když pracuješ v Rakousku ale žiješ v CR.
Bezdětný bych to zkusila, s dítětem ne.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >