Dá se štítná žláza upravit stravou a redukcí hmotnosti?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
22.11.21 13:42

Dá se štítná žláza upravit stravou a redukcí hmotnosti?

Zdravím, dá se špatná funkce štítné žlázy upravit stravováním a redukcí váhy? Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2600
22.11.21 14:00
@Jitka.Poklicova píše:
Zdravím, dá se špatná funkce štítné žlázy upravit stravováním a redukcí váhy? Díky

Co znamená špatná funkce? Málo nebo moc? Bereš nějakém léky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4961
22.11.21 14:02

Myslím že spíš ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.11.21 14:03

@Magical-eyes to ještě nevím, zatím mi vyšlo z krve 8 THS a na endokrinologii jsem teprve objednáná, ale až za půl roku bohužel…jenom se ptám jestli se to dá nějak zlepšit zhubnutím a stravou nebo to nemá absolutně žádný vliv

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
732
22.11.21 14:12
@Jitka.Poklicova píše:
@Magical-eyes to ještě nevím, zatím mi vyšlo z krve 8 THS a na endokrinologii jsem teprve objednáná, ale až za půl roku bohužel…jenom se ptám jestli se to dá nějak zlepšit zhubnutím a stravou nebo to nemá absolutně žádný vliv

takže hypotyreóza
ano, redukce vahy a uprava stravy vliv bude mit, otazka je, jak velky… stravu budes muset zrejme podporit prisunem doplnku stravy, prip. leku, jestli ti budou predepsany (ale myslim, ze te budou spis jen sledovat, sono apod.)
obvykle se doporucuje strava bohata na jod, selen, zinek, pozor na soju a lepek
pokud ti budou predepsany leky, zeptej se lekare, prip. si precti pribalovy letak, vstrebatelnost nekterych z nich mohou ovlivnovat napr. antacida, doplnky stravy s vapnikem, zelezem apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2739
22.11.21 14:25

Pochybuji, vysledek ukazuje ze uz ted ti stitna funguje mene nez by mela, cili mas pomalejsi metabolismus a shazovat kila tak muze byt obtiznejsi. Navic bude zima a s ochlazenim telo potrebuje produkovat jeste vice hormonu, cili zase jakoby dalsi prekazka. Jasne, pokud se stravujes nejak super nezdrave, mas spatny zivotni styl atd., tak uprava pomuze, ale necekala bych od toho zazraky. Najdi si, co jsou to strumigeny a omez jejich prijem (obecne brukvovita zelenina, nekdo tam radi i jahody a broskve)… A ohledne jodu, pozor na to, pridej ho do stravy jen pokud si jsi jista ze nemas i autoimunitni zanet (vysoke antiTPO), protoze v pripade zanetu je nevhodne stitnou zlazz jodem stimulovat, protoze tim vic se rozjede zanet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17030
22.11.21 14:37
@Jitka.Poklicova píše:
to ještě nevím, zatím mi vyšlo z krve 8 THS a na endokrinologii jsem teprve objednáná, ale až za půl roku bohužel…jenom se ptám jestli se to dá nějak zlepšit zhubnutím a stravou nebo to nemá absolutně žádný vliv

Některé alternativnější přístupy doporučují eliminační dietu - ale jelikož Ty ještě nejsi ani zkontrolována endokrinologem, tak bych se do žádných hokus pokusů nepouštěla.

Samozřejmě nějaká úprava hmotnosti, pokud máš nadváhu, Ti jen prospěje (ubrat cukry, přidat zeleninu atd.)… ale rozhodně na ni nespoléhej jako na metodu léčby štítné žlázy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.11.21 14:47

@Helca83 což to já asi nebudu úplně experimentovat s doplňky stravy, beru akorát svojí dlouholetou klasiku (greentrio, bumet, omega 3 a déčko), životní styl mám takový asi normální bych řekla - ani extrémně nezdravý ani zdravý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36820
22.11.21 14:50
@Jitka.Poklicova píše:
Zdravím, dá se špatná funkce štítné žlázy upravit stravováním a redukcí váhy? Díky

Ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2739
22.11.21 15:26

@Jitka.Poklicova Neznám bumet, ale jinak se to podle mého fakt spíš moc ovlivnit nedá, bohužel, ale to, co uvádíš, je samozřejmě prospěšné a myslím, že to fungování štítné žláze nijak nevadí, aspoň mě na toto nikdy neupozorňoval endokrinolog. Snad Ti bude ještě lépe, až lékař nasadí medikaci a metabolismus se opět rozjede na správnou úroveň.

Jinka souhlas s @BohunkaP, taky jsem četla o dietě; konkrétní literatura, kteru mám já, tak zakazuje mléko, kukuřici, lepek, vejce a vepřové, ale za mě nevím, jestli to může natolik pomoci, zato jsem si dost jistá, že nemám sílu při rodičáku s dvěma malými dětmi takto experimentovat :-D Teď jsem si vybavila, ještě někdo říká, že není vhodný zelený čaj, ale už nevím přesně proč (ale to se snad dá najít případně na netu)…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
24.11.21 16:46

Jedině zvýšit příjem jódu. Ale nevím, jestli to pomůže na 100%. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.11.21 18:40

Díky holky za odpovědi, jsem objednaná na endokrinologii, ale bohužel má volný termín až za 5 měsíců :roll: tak uvidíme, co mi tam řeknou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36820
24.11.21 20:40
@Jitka.Poklicova píše:
Díky holky za odpovědi, jsem objednaná na endokrinologii, ale bohužel má volný termín až za 5 měsíců :roll: tak uvidíme, co mi tam řeknou

Tyhle léky může předepsat i praktik a jediné úskalí je, kdybys otěhotněla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
24.11.21 21:03
@Jitka.Poklicova píše:
Díky holky za odpovědi, jsem objednaná na endokrinologii, ale bohužel má volný termín až za 5 měsíců :roll: tak uvidíme, co mi tam řeknou

Nevies si vybavit skorsi termin u ineho lekara napr? Mne sa to teda zda byt dost dlha doba bez adekvatnej liecby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.11.21 21:20

@Mkmkz ráda bych jenomže nejbližší doktor je 40 km vzdálený a už nepřibírá nové pacienty tak jsem musela zkusit a ti další mají dlouhé čekací doby 4-5 měsíců, klidně i půl roku :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat