Dá se to zvládnout? práce na 3 směny a tříleté dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Vlkoška
Závislačka 4132 příspěvků 18.01.10 12:46
Dá se to zvládnout? práce na 3 směny a tříleté dítě?

Ahoj, tak jelikož se nám druhé dítě nedaří, čeká mě v únoru návrat do práce. Ovšem mají pro mě pouze moje staré místo, práce na tři směny, fyzicky náročná. Manžel dělá na 2 směny a máme doma babičku na hlídání(do školky mi malou nevzali). Já vůbec nevím zda to budu zvládat. Už před dítětem pro mě bývaly noční hodně náročné, celý den sem pak prospala. Neovedu si moc dobře představit jak budu fungovat, abych malou neměla neustále strčenou u babičky, abych obstarala domácnost, když budu mít odpolední, musím odejít o půl jedné z domu, vrátím se až po 22 hodině. Práci potřebuji, o tom žádná, ale opravdu nevím, co když to nebudu zvládat. Budu muset dát výpověď a pak co? Máte to některá podobně??

Reakce:
nattallia
Kelišová 5140 příspěvků 18.01.10 13:03

Tak já to mám toršku podobné akorát já nechodím na tři směny ale jeno mna dvě.
Dělám denní a noční.Denní je od 6-18 a noční 18-7.
Ted od ledna jsem nastoupila zpátky ale jenom na 0,8 úvazek a zatím to jde.Po noční spí tak do dvanácti ale je fakt že mě malou vzali do školky a že nechodím celý týden jenom na noční ale má třeba jenom tři služby za týden.
Babičku na hlídání nemáme takže je to ted docela hektické navíc natálka začala po mě tesknit když už není tak moc se mnou.težce to nese ale snad si brzo zvykne.

MYslím si že to budeš muset zkusit a pokud to nepůjde stejně ti nic jiného asi nezbyde než dát výpověd ale v dnešní době je to o hubu.
Ale třeba sjistíš až se zajedeš že to jde nějak zvládnout.Ale první měsíc bue krušný.

Tak hodně štěstí a zvládni to :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

magnolie
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 18.01.10 14:13

Ahojky,docela mě zatrnulo když jsem četla tvůj příspěvek.Holka já vím,že s prací je to na prd,ale také je asi potřeba se zamyslet jak moc chceš obětovat dětství tvé holčičky.
Koukala jsem,že jsi ze Zlína,shodou okolnodtí vím,že tam je to s prací hodně špatné..
Ale asi bych uvažovala zda si nepohoršit a nezkusit najít něco podřadnějšího za méně peněz a mít přitom víc času na holčičku a domáctnost.
Já jsem to tak udělala..mám sice 12ti letého klučíka(druhé se nám bohužel nedaří),ale abych mohla být co nejvíce s ním tak jsem vzala práci uklízečky na 15h týdně.Je to sice jen za 6000,–,ale zas mi neuteče případný varovný signál,že se s klukem třeba něco děje.

mado
Závislačka 4788 příspěvků 18.01.10 14:19

Já si myslím, že práce na směny je možná lepší, než sedět každý den od 7 - 16,30 a pak než se otočíš, je večer, dítě spí. Když píšeš, že i manžel dělá na směny, tak se můžete prostřídat, s malou si užít třeba dopoledního sáňkování, popř. si můžeš v klidu objednat různé lékaře, logopedii apod a nemusíš se doprošovat v práci, zda tě pustí.
Manžel jednu dobu pracoval na tři směny a přišlo mi to dobré, dopředu jsme veděli, kdy jde na jakou směnu a podle toho si organizovali výlety, nákupy…teď odjede ráno v 7 a vrací se, až jdou děti spát.
K tomu hlídací babička je k nezaplacení.
Ahoj M

PetraJ
Kelišová 6760 příspěvků 18.01.10 15:20

Já fakt nevím, co je na třísměnném provozu dobrýho, když máš malý dítě. :roll:
Hlavně když se sejdou s manželem na odpolední, tak bude dítě u babičky až do večera. A pak ho budou tahat v noci domů? Nebo babička bude jezdit v 11 večer domů?
Až půjde dítě do školky, neuvidí ho při odpolední vůbec.

Taky jsem chodila na 3 směny, ale byla jsem bezdětná. Po mateřský se tam rozhodně vracet nebudu, manžel dělá 12.ky, někdy zůstává v práci i o několik hodin dýl, hlídací babičku nemáme.

Takže já bych si určitě hledala jinou práci. Ale uvidíš, zkusit to můžeš, ale vidím to bledě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.10 15:24

Já taky nechápu,co je na třísměnném provozu dobrého.Měla jsem přítele,který na 3 směny pracoval a byl z toho úplně vyřízený.Měl třeba tři noční a potom dva dny volno,ale místo toho,aby se nám věnoval a abychom někam jeli,tak dospával nedostatky.Měl toho dost..

Potom ještě sousedka pracuje na 3 směny,té se střídají po týdnu,týden ranní,odpoled­ní,noční,víken­dy volné a je z toho taky vyřízená.Žije ale sama.

Nevracela bych se tam :nevim:

Ryntyntyna
Neúnavná pisatelka 15883 příspěvků 18.01.10 15:36

Ahojky,

podle mě by se dvousměnný provoz dal snést s malým dítkem líp, ale na i na tři směny se to dá zvládnout, ovšem výhledově jinou práci bych si hledala určitě :wink: Kor když máš hlídací babičku a manžela na dvou směnném provozu :wink:

Já mám úzazek 0,4 ve dvousměnném provozu, po nočních se to dá zvládnout, ale je pravda, že já dělám maximálně dvě za sebou…

každopádně ti držím palečky :kytka:

Uživatel je onlineliška
Echt Kelišová 7559 příspěvků 18.01.10 19:36

Ahoj, sice jsem pracovala na 2 směny, denní a noční. Ale výhodou je hlídací babička!Peťka začala chodit do školky až po 9 měsících,babi hlídala pouze, když jsem měla denní, manžel ale pracuje jen přes den, takže to šlo.Tchyně ale taky bydlí vedle nás, což je nesmírná výhoda, jen přeběhla dvorek. Po noční jsem nechodila spát, jen po obědě s malou, ale vydržela jsem to kvůli ní. Je to dost náročné, hlavně, pokud manžel pracuje taky na směny.Zvládnout se to dá, ale na Tvůj úkor!Držím palce! :kytka:

nattallia
Kelišová 5140 příspěvků 22.01.10 12:31

Když to tak čtu tak mě ještě napadlo co děláš za práci??
Jestli je to fyzicky náročné. :think:
Protože já si nedokážu představit že bych po noční nešla spát.

A ve Zlíně je velká nezaměstnanost???? :think: je akt že nezaměstnatost tu je ale myslím že úplně stejná jako všude jinde ve velkých městech :think: jinde je to i horší.a záleží na tom co děláš :kytka:

Pepčula
Povídálka 12 příspěvků 07.02.11 18:19

Když jsem se po dvouleté mateřské vrátila do práce, začala jsem pracovat na 3 směny a ještě k tomu jsem jezdila 1× týdně cca 60 km do školy. Teď jsem na sebe moc hrdá, protože když se malý narodil studovala jsem již 2 rokem bakaláře, ale teď už jsou malému 4 roky a já už mám hotového magistra. Práci dělám pořád stejnou a když nemůže být s malým přítel, protože dělá kuchaře (takže od 10 do 23 hodin, několikrát týdně)musí zaskočit babička. Je pravda, že bydlíme ve společném domečku,tak nemusím večer malého nikde přenášet, ale babička chodí taky na 2 směny do práce a nemůžu po ní chtít pořád hlídání. Musíme to nějak zvládat,i když než půjde malý do školy chtěla bych jít na druhou mateřskou, ať mám čas se s ním doma učit než si navykne na nějaký režim.tak ahojte

Dj maxx
Nováček 1 příspěvek 04.02.18 12:24
3 směnný provoz hnus

Dříve jsem dělal pouze noční bylo to sice někdy náročnější ale pořad lepší než tet příkladně mě čeká odpolední pak hned ranní pak noční a pak hned ranní a do toho máme 2 letou holčičku takže hukot už tet předem jsem z toho utahaný :cert:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >