Dá se u malého dítěte vypěstovat hezký tvar nehtu

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
malwina
Stálice 65 příspěvků 1 inzerát 17.05.19 14:11
Dá se u malého dítěte vypěstovat hezký tvar nehtu

Ahoj holky, měnil se u vašich dětí trochu tvar nehtiku od miminka po batole a dále? Našemu je 20m.Jako mimco měl krásné nehtiky.Podlouhle.Ted mi přijde že se mu tvar rozšiřuje. Vzteka se u stříhání, ani ve spánku ani u pohádky nevydrží stříhání.
Strihame na etapy jak to jde. Snazime se do obloučku na ruce. Nehtiky jak trochu povyrostou tak se lámou. Takze nejde moc pěstovat hezký tvar do obloučku. Luzko se tím asi rozšiřuje. Chci aby měl hezké nehty a trochu se bojím že mu ty „široký lopaty“ už zůstanou. Na palci u nohy se mu kroutí nehet, vypadá jak mysticka.Vic mi jde o ty ručičky. Manzel říká genetika ????Myslíte že s věkem se to zlepší až se nehty zpevní? Dá se pak vypěstovat zase podlouhlý tvar nehtiku? Přikládám aktuální foto.

Reakce:
tasa
Echt Kelišová 9272 příspěvků 17.05.19 14:14

Normální nehticky. u kluka je to navíc jedno. myslim, že Tvý starosti by matky postižených dětí chtěly mit…nic ve zlým ale…

Keyllah
Extra třída :D 11853 příspěvků 17.05.19 14:15

@malwina ve dvou a půl letech má malej nehty šílený, hlavně ty na nohách. Dcerka to měla podobně a v 5letech už to vypadá o moc líp. Jen teda neřeším až tak tvar, spíš celkově, jestli se různě nestáčí, nezarůstají, nekrabatí atd…

Keyllah
Extra třída :D 11853 příspěvků 17.05.19 14:16
@tasa píše:
Normální nehticky. u kluka je to navíc jedno. myslim, že Tvý starosti by matky postižených dětí chtěly mit…nic ve zlým ale…

tak víš, co…jestli je toto u nich největší problém, tak jim to přejme ;) já strašně řešila „oheň“ u syna na čele a jizvičky po neštovicích u dcerky a po návštěvě u známé s nemocným dítkem, bych si nejraději nafackovala…ale to neznamená, že mě to stejně u těch mých prcků netrápí :mrgreen:

shanin
Kecalka 121 příspěvků 17.05.19 14:19

Dcera měla v porodnici nehty jako nehtová modelka. Během několika měsíců jí nehty zlopatkovatěly a vypadalo to podobně jako na tvých fotkách. Teď ve třech a půl letech už vypadají mnohem líp.

Ale nenapadlo by mě, že by tvar šel nějak ovlivnit zvenčí. :-) Co má naděleno, to má naděleno.

malwina
Stálice 65 příspěvků 1 inzerát 17.05.19 14:20
@tasa píše:
Normální nehticky. u kluka je to navíc jedno. myslim, že Tvý starosti by matky postižených dětí chtěly mit…nic ve zlým ale…

Já vím, vypadá to že asi rěším blbosti. Nejdukezitejsi je zdraví,,to víme vsichni.
Ze skoly si pamatuju opravdu ošklivý neupravený nehty spolužáka ze základky, otřepenými konečky, zadery. Vypadalo to odpudive.
Proč by kluci nemohli mít hezké nehty?

Alušáček
Závislačka 3660 příspěvků 17.05.19 14:22

@malwina Neovlivníš, růstem se bude měnit tvar prstů i tvar nehtů..

pe-terka
Neúnavná pisatelka 18978 příspěvků 17.05.19 14:23

Za prvé se to může 100× změnit a za další - bud ráda, že se malý narodil, má dvě ruce a dvě nohy, na každé pět prstíků a vše zdravé a funkční :palec: Škaredé nehty jsou plesnivé nebo černé, takovéhle lopatičky jsou naprosto ok, kor u dítěte a navíc chlapečka :think:

Keyllah
Extra třída :D 11853 příspěvků 17.05.19 14:24
@malwina píše:
Já vím, vypadá to že asi rěším blbosti. Nejdukezitejsi je zdraví,,to víme vsichni.
Ze skoly si pamatuju opravdu ošklivý neupravený nehty spolužáka ze základky, otřepenými konečky, zadery. Vypadalo to odpudive.
Proč by kluci nemohli mít hezké nehty?

tak jistě můžou, ale jde hlavně o úpravu, ne? jako řešit jestli má ten chlap tvar nehtů do oválu nebo ne, to mě fakt nikdy nenapadlo :think: vždy šlo hlavně o to, aby byly čisté a upravené, ale tvar… :think:

malwina
Stálice 65 příspěvků 1 inzerát 17.05.19 14:27
@Keyllah píše:
tak víš, co…jestli je toto u nich největší problém, tak jim to přejme ;) já strašně řešila „oheň“ u syna na čele a jizvičky po neštovicích u dcerky a po návštěvě u známé s nemocným dítkem, bych si nejraději nafackovala…ale to neznamená, že mě to stejně u těch mých prcků netrápí :mrgreen:

Každá máma něco řeší. Kdyz prckovi zarůstá nehet a bolí ho to…nebo se mu lámou až do masa, tak to víš že mu maminka chce ulevit a pomoct.Asi je nás víc co bysme si dali facku kvůli blbostem…My se nedávno dostali z šíleného atopaku.Ted rěším holt ty nehty no.

Keyllah
Extra třída :D 11853 příspěvků 17.05.19 14:30
@malwina píše:
Každá máma něco řeší. Kdyz prckovi zarůstá nehet a bolí ho to…nebo se mu lámou až do masa, tak to víš že mu maminka chce ulevit a pomoct.Asi je nás víc co bysme si dali facku kvůli blbostem…My se nedávno dostali z šíleného atopaku.Ted těším holt ty nehty no.

chápu, vážně ;) malá má navíc odstáté uši a opravdu, ale opravdu málo vlasů, takže mě taky občas napadne to řešit, ale pak se tomu zasměju, a co...…vlasy se dají nastřelit a uši přišít ;)
Ty nehty se malýmu ještě fakt změní, tak klid. Hlavně aby mu nezarůstaly ;)

malwina
Stálice 65 příspěvků 1 inzerát 17.05.19 14:33
@Keyllah píše:
chápu, vážně ;) malá má navíc odstáté uši a opravdu, ale opravdu málo vlasů, takže mě taky občas napadne to řešit, ale pak se tomu zasměju, a co...…vlasy se dají nastřelit a uši přišít ;)Ty nehty se malýmu ještě fakt změní, tak klid. Hlavně aby mu nezarůstaly ;)
to je vtipný :lol: :lol: :lol:
Uši nám taky odstávají. A vlásky taky málo. Nedavnonho vzal tatínek mašinkou na vlasy, tak čekáme kdy vlásky zhoustnou.
Váš příspěvek
Reklama