Reklama

Dá se v ordinaci upravit metaloker. korunka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Effis
Kecalka 101 příspěvků 16 inzerátů 10.10.18 20:57
Dá se v ordinaci upravit metaloker. korunka?

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, zda se dá přímo v ordinaci nějak upravit hotová metalokeramická korunka? Myslím při zkoušení, před nacementováním. Nebo už se do toho tvaru nedá zasahovat?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

unuděná
Kelišová 5431 příspěvků 1 inzerát 10.10.18 21:06

@Effis zrovna zitra jdu na nasazeni ;) Myslim,ze v ordinaci s tvarem uz nic neudelaji,je to tonovane do barvy tvych zubu a tvarovane dle otisku..ale meli by ti ji nasadit,ty si to prohlednes,zkusis zkus a pokud by neco bylo blbe,tak to poslou znovu do laborky nana predelani..

Janli
Kelišová 5672 příspěvků 9 inzerátů 10.10.18 21:21

Do tvaru se zasahovat nedá, ale lze ji zevnitř zbrousit, aby dobře sedla, případne ji podcementovat.

Gábííí
Ukecaná baba ;) 2332 příspěvků 10.10.18 21:21

Ano,pokud jde např. pouze o výšku skusu,ale pokud není v kontaktu apod,musí jít korunka zpět do laboratoře

Effis
Kecalka 101 příspěvků 16 inzerátů 10.10.18 21:21

@unuděná a když to pošlou znovu do laborky,tak než to předělají,tak
znovu zubařka nalepí tu provizorní korunku?

unuděná
Kelišová 5431 příspěvků 1 inzerát 10.10.18 21:23

@Effis zrejme ano,ale nemam zkusenost.Mam to na sedmicce a provizorni korunku tam nemam,jen tu kovovou nastavbu :nevim: pokud se jedna o predni zub,tak te urcite nenecha behat bez nej ;)

Effis
Kecalka 101 příspěvků 16 inzerátů 10.10.18 21:40

@Gábííí spíš než malé výšky se obávám že bude větší než sousední zuby..prakticky pokaždé když mi zubařka dělala dostavbu/plombu,tak to musela zbrousit.I tu provizorní zbrušovala na třikrát :oops:

Effis
Kecalka 101 příspěvků 16 inzerátů 10.10.18 21:41

@unuděná já mám na pětce

Effis
Kecalka 101 příspěvků 16 inzerátů 10.10.18 21:47

@Janli tak to je blbé,já mám totiž zuby bez výrazných hrbolků,takové mělké a zrovna čtyřky a pětky mám vyloženě jako mělké účko :think: no to bude mazec. Vzhledem k těmhle problémům uvažuju,že na ty nejvíc kousací zuby si vydupu kovový korunky,protože dát několik tisíc za korunku a ještě se pak dohadovat se zubařkou že mi to nesedne :zed:

Uživatel je onlineČerná vdova
Echt Kelišová 8905 příspěvků 10.10.18 22:30
@Effis píše:
@Janli tak to je blbé,já mám totiž zuby bez výrazných hrbolků,takové mělké a zrovna čtyřky a pětky mám vyloženě jako mělké účko :think: no to bude mazec. Vzhledem k těmhle problémům uvažuju,že na ty nejvíc kousací zuby si vydupu kovový korunky,protože dát několik tisíc za korunku a ještě se pak dohadovat se zubařkou že mi to nesedne :zed:

Proč by Ti to nemělo sednout? Já jsem včera dostala tři korunky (teda na implantáty), včera mě to trochu otravovalo a dneska ani nevím, že mi včera dali nové zuby. Sedlo si to samo během necelého dne.

Effis
Kecalka 101 příspěvků 16 inzerátů 10.10.18 22:55

@Černá vdova Jak píšu výše. Mám s tím problém, patřím k lidem, kteří cítí i jemnou nesrovnalost :( pokud je jeden zub v řadě malinko menší, tak to jde, potíž je, když je i o malinko vyšší. Nutí mně to v tom místě zuby víc zatínat.

růžový achát
Závislačka 4241 příspěvků 10.10.18 23:07

Nejvhodnější bude, když poprosíš doktora ( ku), zda ti zabalí ctěné veledílo do krabičky i s modelem a ty odklušeš směr pachatel v laboratoři. Tam se ti zubní technik určitě bude rád věnovat a upraví zub do požadovaných geometrických tvarů a též může lehce pošolíchat barvu.Pak teprve se korunka nacementuje u doktora 8), dobré je mít alespoň tabulku čokolády pro ubožáka technika ;)

Janli
Kelišová 5672 příspěvků 9 inzerátů 10.10.18 23:15
@Effis píše:
@Janli tak to je blbé,já mám totiž zuby bez výrazných hrbolků,takové mělké a zrovna čtyřky a pětky mám vyloženě jako mělké účko :think: no to bude mazec. Vzhledem k těmhle problémům uvažuju,že na ty nejvíc kousací zuby si vydupu kovový korunky,protože dát několik tisíc za korunku a ještě se pak dohadovat se zubařkou že mi to nesedne :zed:

Co řešíš? Pokud je vysoká, tak ji zubař vybrousí zevnitř vrtačkou, aby ji snížil. Mám korunek několik a sedly okamžitě nebo po malé úpravě. Nikdy je nikdo neposílal na předělání.

Effis
Kecalka 101 příspěvků 16 inzerátů 10.10.18 23:25

@růžový achát však takhle nějak to bylo s mojí první korunkou :kytka: ale to byla u mojí tehdejší zubařky výhoda,že laborka s techniky byla o patro výš v téže budově,ten mladík to tenkrát vyladil skvěle. Moje současná zubařka co se dá dělá sama v ordinaci,má poněkud vlažný vztah k zubnímu technikovi.

ajmy
Povídálka 48 příspěvků 10.10.18 23:39
@růžový achát píše:
Nejvhodnější bude, když poprosíš doktora ( ku), zda ti zabalí ctěné veledílo do krabičky i s modelem a ty odklušeš směr pachatel v laboratoři. Tam se ti zubní technik určitě bude rád věnovat a upraví zub do požadovaných geometrických tvarů a též může lehce pošolíchat barvu.Pak teprve se korunka nacementuje u doktora 8), dobré je mít alespoň tabulku čokolády pro ubožáka technika ;)

Zubní technik nemá v popisu práce upravovat zub do skusu. To je práce doktora. A jestli si myslíš, že u ker. korunky je možné “pošolíchat” barvu, tak vůbec nevíš o čem mluvíš :mrgreen:
Mě baví jak si všichni myslí, že všechno má dělat laborat a doktor jen shrábnout tisíce… Ale laborat to uděla za čokoládu :poblion:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >