Dá se ve 30 nechat očkovat proti rakovině děložního čípku

Anonymní
3.1.21 18:44

Dá se ve 30 nechat očkovat proti rak . Děložního čípku?

Ahojte chci se jen poptat dá se ještě ve 30 nechat očkovat proti rakovině děložního čípku? Nebo to je už pozdě? Hledám Náky info.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12949
3.1.21 18:53

Ano, da se az fo 45 let. Konzultuj to se svym gynekologem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 18:55

@cecetka děkuji a jak se to asi finančně pohybuje?

• Citovat
  • Nahlásit
12949
3.1.21 19:03

Nasla jsem toto:
Očkování není vázáno na žádně gynekologické vyšetření. Pokud je Vám více než 14 let, je potřeba aplikovat tři dávky. Cena očkování je 7500 Kč (Gardasil), 6600 Kč (Cervarix) nebo 12600 Kč (Gardasil 9) za všechny tři dávky včetně aplikace. Po každé aplikaci se hradí třetina celkové ceny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
567
3.1.21 19:12

Ahoj, dá se očkovat, já jsem se nechávala očkovat, když mi bylo 26 let. V té době byla pouze očkovací látka od jedné firmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
3.1.21 19:22

Ockovat se da, ale zvaz, jestli to jeste ma cenu. Pokud uz mas staleho zivotniho partnera a neplanujes to jeste nekdy stridat, nema to cenu. Rakovinu delozniho cipku zpusobuji viry HPV, ktere se siri pohlavnim stykem. Vývoj karcinomu děložního čípku je velice pomaly v horizontu 10-20-30 let. Takze pokud uz uvnitr ten virus mas, ockovani ti nepomuze, proto se doporucuje nechat divky ockovat jeste pred zacatkem sexualniho zivota. Cili pokud uz tam virus mas, ockovani nepomuze a pokud jiz mas sveho posledniho partnera (ktery ti je verny), uz nemas zadne riziko nakazy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.1.21 19:24

Dá, ale bylo mi lékařkou řečeno, že ochrana už není 100%.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
505
3.1.21 19:32

Da, ale pokud jsi uz zahajila sexualni zivot, tak to nema nic moc vyznam… Mam kolem sebe i holky, co se ockovat nechaly a stejne je to potkalo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
307
3.1.21 19:52

Ahoj, jde, mě byl nabídnut Gardasil vakcína, dle doktora vhodná pro ženy, dívky, které už žijí sexuální život.
Cena okolo 11 000,–

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
307
3.1.21 20:05

@Neuz
Musim ti oponovat..
Při očkování tohoto typu, pokud máš stálého partnera, nikdy jsi s cytologií neměla problémy, je malá šance, že by si někdy problémy začala mít. Pro klid a prevenci, není očkování nikdy na škodu. Je vakcína pro ženy, které už sexuální život měly a mají. Nicméně ano, máš pravdu..opravdu toto onemocnění může vzniknout, člověk není tak chráněn jako před sexuálním životem, ale nemoc by se včas podchytila, neměla by takovou šanci a tělo by vytvořilo dostatečně protilátek respektive imunity. Nejsme doktor, ale mě to takto bylo vysvětleno, doporučeno jaká vakcína a já jsem spokojená a mám klid, že jsem se nechala očkovat. Jediná pomoc proti tomuto zlu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29718
3.1.21 20:07
@Neuz píše:
Da, ale pokud jsi uz zahajila sexualni zivot, tak to nema nic moc vyznam… Mam kolem sebe i holky, co se ockovat nechaly a stejne je to potkalo…

Tak ono je to hlavně na určité kmeny a jiné se mohou dostat i tak, ale podle mě to je lepší než nic…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6794
3.1.21 20:09

Jestli mohu poradit, je to úplně k ničemu. Tohle se má očkovat dokud je žena panna, a i tak bůhví jestli to má význam. Já se nechala naočkovat ve 20 letech cca, panna jsem už nebyla. A minulý rok touhle dobou, v 31 letech jsem si byla pro výsledky konizace, měla jsem už nádory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat