Dá se vyžít z výplaty 15 000?

17
30.3.21 09:22

Dá se využít z výplaty 15 000kc?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda si myslíte, z vlastních zkušeností, zda se dá vyžít i z výplaty 15 000 Kč čistého? Fixní plat mám 15 000 Kč ale někdy můžu mít i víc, třeba 18 000. Chtěla bych se přestěhovat do vlastního, chci nejdřív něco našetřit na vybavení atd. Nájem bych platila asi 10 000 se vším. Mám auto ale moc nejezdím, většinou se všude kam potřebuju dostanu pěšky, hlavně v dnešní době stejně nikam nechodím, práci mám z domu, takže nemusím dojíždět.
Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2466
30.3.21 09:26

To snad musíš vědět ty, jestli za pojistky, telefon, jídlo dáš jen 5 měsíčně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.3.21 09:27

Spočítej si, kolik utratíš za měsíc za jídlo pro sebe, kosmetiku, oblečení, boty atd. Platíš si stavebko, pojistku? Kolik utratíš za měsíc za auto, benzin do něj, povinné ručení atd? Musíš si spočítat jestli po odečtení nájmu ti na tohle vše zbyde dostatek peněz a neskončíš na nule, nedej Bože v minusu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3728
30.3.21 09:29

A jestli budeš mít na větší výdaje, když budeš potřebovat opravit, koupit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8948
30.3.21 09:29

@NikolXD No 5tis na vše ostatní…no nevím tedy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
623
30.3.21 09:30

Tak pokud máš nájem 10tisíc tak ti na vše ostatní zbývá jen 5 tisíc.. to je hrozně málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1901
30.3.21 09:33

Tyyyyjo tak 10 nájem je fakt hodně, pokud neseženeš levnější, zkus si požádat o nějaký ten doplatek na bydlení nebo jak se to jmenuje :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7274
30.3.21 09:33

@NikolXD Ahoj,
vyžít se s takovým příjmem určitě dá, jsou lidé, kteří mají méně. Ale upřímně si nejsem jistý, zda se dá z těch peněz vyžít v nájmu za 10 tis. a autem. Spíš mi přijde, že to bys nemohla vytvořit absolutně žádnou rezervu pro případ třeba opravy auta, servisu, nedoplatku na energiích apod.
Zkusil bych najít levnější bydlení, nebo získat nějaký příspěvek na něj. Pokud auto vyloženě nepotřebuješ, pak bych asi zvážil zbavit se jej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2798
30.3.21 09:35

Ja osobne bych z toho nevyzila. A to jsem zvykla zit i velice skromne, kdyz na to prijde, ale tohle se dlouhodove fakt neda, pokud nemas nejake vetsi uspory pro pripad nouze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9544
30.3.21 09:37

Ne, to nejde, zvlášť, když máš auto(povinné ručení taky není zdarma, takže když to rozpočítáš, nějaká ta stovka to bude, občas ti něco dodělá(boty, kalhoty), občas nějaký ten lék. V bytě potřebuješ minimálně pojistku odpovědnosti a to i když jsi v nájmu.
A to ještě neuvažuji o úrazovém pojištění.
Přechodně na měsíc nebo dva. Ano. Ale dlouhodobě jedině spolubydlení. Kdyby byl nájem poloviční, tak ano, jinak ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
30.3.21 09:38

@miss_teeque nevím, kolik utratím měsíčně za kosmetiku atd, zatím jsem bydlela jen u rodičů, tudíž jsem nic platit nemusela, začínám teprve pracovat, za benzín toho moc nedám, jak už jsem psala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
30.3.21 09:42

@Premek_Orac no auto určitě prodávat nebudu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9544
30.3.21 09:43

Jinak těm, co tady píšou a velkém nájmu, někde jsou za to tak jako tak garsonky a přesto jsou tyto platy běžné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
889
30.3.21 09:44

Takže ti zbyde 5 tis. na všechno. V ceně nájmu jsou i energie? Osobně si myslím, že s autem z této částky nevyžiješ. Kde máš rezervu na opravu, pojistku, pneumatiky,… Z čeho budeš kupovat boty, oblečení, drogerii? Počítej, že i když se dost uskromníš, dáš za jídlo min. 2 tis. Budeš žít, jak se říká z ruky do huby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7274
30.3.21 09:44
@NikolXD píše:
@Premek_Orac no auto určitě prodávat nebudu…

Pokud nechceš jít cestou minimalizace nákladů, pak zbývá už jen jediná - zvýšení příjmů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat