Dá se z krve zjistit příčina akné?

Anonymní
27.8.21 12:05

Dá se z krve zjistit příčina akné?

Dobrý den, již několik let mě trapi akné..vyzkoušela jsem téměř vše od masti, po různou kosmetiku, zdravou stravu, antikoncepci..masticky vždy zabraly na nějakou dobu a pak se to začalo vracet, mne se to začalo vracet teď na zacatku leta, před 3 tydny jsem si nechala napsat duac gel a sice funguje, ale pupinky se dělají dále, hlavně na bradě a sem tam na čele(kde se mi dřív nikdy nedělaly)..a už něčím cim si pomoct, tak jsem se objednala na alergologii, zda třeba nemam na něco alergii případně intoleranci..taky mě napadlo si nechat udelat odběry krve, dalo by se z toho zjistit příčina akné?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1013
27.8.21 12:54

Z krve asi ne, ale někdy špatná pleť souvisí se špatnými játry, tak leda že by vyšly špatné jaterní testy. Taky myslím, že se dá vyrobit auto vakcína, je-li příčinou bakterie (jakože většinou ano). Obecně prostě kožní lékaři doporučují kvalitní čištění.
Jinak je to hodně ovlivněno i hormony, před týdnem se mi dělaly beďary ať čistím jak čistím, dnes pleť čistá bez beďarů (dostavila se MS). Já se přikláním k tomu, že s tím stejně nic moc nejde dělat. Bráchovi teda na hluboké akné pomáhá nejíst sladké. Má to tak už léta. Jakmile si dá něco třeba na oslavě, tak se mu to začne dělat. Takže je opatrný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1285
27.8.21 13:31

Muselo by to byt cilene. Jako treba ty jaterni testy, pripadne laktozova intolerance, celiakie. Teoreticky by to mohlo byt i cholesterolem v krvi coz ma v dnesni dobe kazdej druhej ale to jen tipuju. Nebo pak proste zkouset. Nejdriv treba 2 mesice bez laktozy, dalsi dva mesicr bez lepku apod apod. Tech intoleranci je tuny a mohou pusobit akne ale taky nemusi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
783
27.8.21 14:26

Můj kožní tvrdí, že by člověk s akné měl vynechat mléčné výrobky. Kvůli hormonů v nich :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4384
27.8.21 14:44

Taky s tím mám pořád problémy. Teď jsem zjistila, že mi vadí čokoláda 8o jsem snědla Milku a druhý den samý bolak :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.8.21 14:50

@Izumi Miyako jim max syr a to minimalne.. jinak nic z mléka

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.8.21 15:22

Mně se akné začalo dělat po hormonálním tělísku :nevim: A nejlépe, když do toho vůbec nezasahuju a používám kosmetiku na dehydratovanou pleť, ne na aknozní, protože ta strašně vysušuje a zhoršuje to.
Ale jinak je mi jasné, že bych musela dát pryč tělísko, abych se toho zbavila úplně

• Citovat
  • Nahlásit
11
28.8.21 18:46

Po vysazení antikoncepce jsem měla 5 let tak hroznou pleť že jsem ani doma nechodila bez makeupu. Vystřídala jsem několik kožních a všude mi řekli že je to hormonální a nic jiného než antikoncepce nepomůže. Předepsali mi pokaždé nějaké mastičky a krémy ale pleť se nelepšila, měla jsem jí jen extrémně vysušenou. Na doporučení jsem zašla k jedné kosmetčce a ta mi dala během chvíle pleť dohromady, teď už žádný makeup nepotřebuji. Chce se to o pleť starat, čistit, pravidelně chodit na kosmetiku a nepoužívat nic co pleť vysušuje. A není dobré tělo překyselovat takže se snažím držet tabulky kyselotvorných a zásadotvorných potravin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat