Dá se zamilovat až časem?

655
30.6.20 08:03

Dá se zamilovat až časem?

Ahoj lidi :mavam:
Dnes jdu s anketní otázkou :D A sice- pokud s někým randíte a nejsou tam od začátku ty motýle v břiše, dá se přesto časem zamilovat, když- rozumově vzato- je ten člověk vlastně pro vás naprosto ideální? :think:
O co mi jde- stýkám se nyní s jedním pánem. 35 let, svobodný, bezdětný, prostě výhra :D Ti, co mě již znají, ví, proč je pro mě tohle výhra :D Je galantní, hodný, pozorný, má o mě zájem, do ničeho mě nenutí a mimo jiné zaměstnaný s vlastním bytem (to pokud by se někdo zeptal na materiální zabezpečení). Rozumíme si, ale přesto se nevznáším. Říkám si, že ve 30ti letech asi nemůžu chtít rozklepaná kolena a měla bych uvažovat racionálně. Přeci jen, s kým se mi kolena klepala, to skončilo později průserem :think: Ale přesto bych to aspoň trochu chtěla. Může to přijít třeba časem? Vídáme se poměrně chvíli no.
Díky za vaše zkušenosti, pánové v diskuzi vítáni :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15727
30.6.20 08:10

Můj první vztah byla katastrofa a hodně brzo po rozchodu jsem potkala muže, který mi povahově a přístupem k životu naprosto vyhovoval, jen tam nebyla zamilovanost. On to měl stejně, riskli jsme to, šli jsme do vztahu z rozumu a ono to vyšlo. Zamilovali jsme se do sebe a věděli jsme proč, nebyla to ta první chemie, kdy člověk nekontrolovaně zblbne a teprve později hledá na partnerovi kladné vlastnosti, aby s ním zůstal…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23705
30.6.20 08:11

Zkušenost s tímto nemám, jsem ve vztahu od dvaceti let. Ale myslím si, že zamilovanost může přijít až později. Pár takových případů z okolí znám. Kor po té třicítce a později, když už má člověk něco za sebou a je podvědomě opatrnější.
Důležité je, jestli se ti on jako chlap líbí, jestli je něco, co ti na něm imponuje. Pokud by tě něčím odpuzoval, tak to bych viděla jako problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
230
30.6.20 08:14

Dá…a znám i pár, kdy ona to zpočátku nebrala vůbec vážně a dnes jsou manželé a mají dvě děti a ona o něm říká, že je to láska jejího života…pokud tě fyzicky přitahuje, tak zamilovanost může přijít později…pokud ale ne, tak bych na to asi nevsázela. Mluvím teda ze své zkušenosti, potkala jsem taky fajn chlapa, ale prostě z mé strany tam nebyla ta jiskra, takže z toho nakonec nic nebylo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.6.20 08:16

@Monikap3 Ta já odpovím čistě za sebe, protože kazdy to máme jinak. Žila jsem 3 roky s človekem, jak se říká z rozumu. On vse vedel, co a jak cítím a necítím. Nikdy jsem mu nelhala. Ze začátku to šlo a já doufala, že to přijde a nebo že mi to proste bude stačit… měla jsem s ním jak se říká vse a moje dítě přijal jako vlastní… bohužel postupem času to nebylo lepší a lepší, ale horší a horší až to proste nešlo. Fyzicky vubec a s tím to šlo ruku v ruce. Nedala jsem to, on by v tom klidne pokračoval… našla jsem nekoho, kde to bylo presne naopak. Nemela jsem zdaleko tolik, co s ex (materiálních věcí, času pro nás dva, rodinu atd.), ale byli jsme zamilovaní. Nevyšlo to, bohužel. Ale ten čas bych nikdy nevyměnila za vztah z rozumu. Já už vím, že radeji budu sama, než bez lásky. Neumím to. Ale je spousta lidí, co to dokaže a má tu lásku jinak nastavenou…

• Nahlásit
  • Citovat
23705
30.6.20 08:17

@Janli zrovna váš příběh mě dost upoutal. Už proto, že máte krásného společného koníčka. Na těch zájmech, trávení volného času a společných aktivitách spousta párů pohoří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3281
30.6.20 08:20

Podle mne je nejlepší, když je to vyvážené, když je tam zamilovanost a i rozum říká, že je to ten pravý. Asi se dá zamilovat postupně přes sex, že tím se potom ti dva sblíží. Podmínkou ovšem je, aby ten sex byl dobrý. Nejhorší je vztah z rozumu, fyzická nepřitažlivost a do toho se nutit do sexu nebo neuspokojivý sex. Do toho bych nešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9943
30.6.20 08:24

Já jsem se vdávala z velké lásky a po devíti letech a třech dětech můžu konstatovat, že nemáme nic společného. Hodně jsme měli jednu dobu namále. Jestli s tím mužem máte společné zájmy, je slušný a milý, tak podle mě se žena může zamilovat až časem, protože ten muž na ni bude hodný a bude jí vycházet vstříc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
655
30.6.20 08:27

Hodně zmiňujete fyzickou přitažlivost a sex. No, na sex ještě nedošlo a fyzická přitažlivost tam asi nějaká je, hlavně po dvou sklenkách vína :D Je to celé zvláštní, ještě před pár lety jsem si randila a nad ničím nepřemýšlela, teď jsem nervózní i když mě chytne za ruku a nad vším hrozně bedním :D Najednou jsem hrozně nejistá…Asi následky právě těch nevydařených vztahů, bojím se.
Takže říkáte dát tomu čas a prubnout sex? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15727
30.6.20 08:27

@pe-terka uhodila jsi hřebíček na hlavičku. My jsme si našli parťáka pro svou vášeň a od začátku jsme si v tomhle rozuměli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23705
30.6.20 08:28
@KKatka23 píše:
Já jsem se vdávala z velké lásky a po devíti letech a třech dětech můžu konstatovat, že nemáme nic společného. Hodně jsme měli jednu dobu namále. Jestli s tím mužem máte společné zájmy, je slušný a milý, tak podle mě se žena může zamilovat až časem, protože ten muž na ni bude hodný a bude jí vycházet vstříc.

to je škoda…Nešlo by na tom ještě zapracovat, něco společného najít? Kolikrát je to dřina, je to o usilovné komunikaci a hledání…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
655
30.6.20 08:29

@KKatka23 My si hodně rozumíme názorově, máme na 90% věcí stejné názory, až mě to překvapuje. Poprvé se s někým shodnu i co se týče dětí a budoucnosti, cestování atd… Proto mi rozum říká, že tohle je člověk, s kterým bych si uměla předtavit žít. Samozřejmě si nedělám iluze, že by byl dokonalý. Bůh ví, že ani já nejsem :) Můj ex byl jeho pravý opak, pedant a manipulátor, který mě psychicky na dlouhou dobu odrovnal. Ale z něj jsem byla pokaděná od začátku.
Mrzí mě, že s tvým manželem jste zjistili, že to neklape. Ale třeba to ještě půjde?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3281
30.6.20 08:29
@Monikap3 píše:
Hodně zmiňujete fyzickou přitažlivost a sex. No, na sex ještě nedošlo a fyzická přitažlivost tam asi nějaká je, hlavně po dvou sklenkách vína :D Je to celé zvláštní, ještě před pár lety jsem si randila a nad ničím nepřemýšlela, teď jsem nervózní i když mě chytne za ruku a nad vším hrozně bedním :D Najednou jsem hrozně nejistá…Asi následky právě těch nevydařených vztahů, bojím se.
Takže říkáte dát tomu čas a prubnout sex? :D

Tak když on tě chytne za ruku, tak časem o sex asi mít zájem bude, ne? Však nemusí jít přímo o sex se vším všudy, ale uvidíš, jestli je ti třeba příjemné líbání s ním, podle toho snad poznáš, zda tě i fyzicky přitahuje nebo jestli se to bude moci někam dále rozvíjet.

Příspěvek upraven 30.06.20 v 08:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15727
30.6.20 08:30

@Monikap3 sex je hodně důležitý. Aspoň tam musí fungovat nějaká chemie, protože pokud to bude v posteli průšvih, tak v tom snad ani nemá smysl pokračovat, tedy pokud je sex pro tebe důležitá součást života.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23705
30.6.20 08:30
@Janli píše:
@pe-terka uhodila jsi hřebíček na hlavičku. My jsme si našli parťáka pro svou vášeň a od začátku jsme si v tomhle rozuměli.
:palec: v dlouhodobých vztazích, až opadne prvotní zamilovanost a děti odrůstají, jsou společné zájmy jeden ze základních pilířů, aby to fungovalo.

Příspěvek upraven 30.06.20 v 08:34

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama