Dá se zhubnout fyzicky náročnou prací?

126
26.2.21 00:54

Dá se zhubnout fyzicky náročnou prací?

Ahoj holky, mám dotaz :mrgreen: Jen tak pro zajímavost, zhubla jste některá pouze tím, že jste přešla např. ze sedavé kancelářské práce na práci fyzicky náročnou, kde jste celý den v pohybu? Budu dělat ve skladu automobilových doplňků a jak jsem pochopila z popisu pracovní pozice, zřejmě se tam celý den nezastavím a mimo téměř nonstop chození budu i přendavat těžší břemena atd. Čili logicky bych měla mít větší výdej energie a tím i hubnout. Mám dost kilo navíc, tak by mě to zajímalo :mrgreen: Máte někdo zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6190
26.2.21 02:27

Osobne ne, ale muz kamaradky presel z pozice mechanika v autodilne na pozici prodejce ve velkem autobazaru, za den nachodil mezi 15-20 km, a za prvni dva mesice shodil 20 kg, tedy z 85 kg na 65 kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3146
26.2.21 03:06

U nas ve velkoobchode (taky hodne chuze a bremena) zhubl skoro kazdy, normalni zenska treba 5 kg za prvni dva mesice. Ale kazdy to pak pribral s velkym bonusem zpet: neni cas, takze vysokokaloricke svacinky na dve kousnuti, vsude lahve sladkych napoju. Lidi si stezuji, kdyz je k obedu napriklad ryze, ze jsou pak hladni, radeji si davaji smazene hranolky. Takze ta prace zvysi vydej, hlad a pak je treba to uhlidat, nez si clovek zvykne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1834
26.2.21 05:57

Tak ja delam ve skladu a denne nachodim 14-19km. Behem dvou tydnu jsem zhubla 5 kilo a spousta kolegu taky, ale zadny z nich predtim nemel nadvahu. Zato spousta kolegyn, ale i kolegu, kteří meli velkou nadvahu, tak tu nadvahu maji porad stejnou a nedaly dolu ani deko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7569
26.2.21 06:41

@Nattally3 musíš si hlavně hlídat jídlo. Neladovat se bagetama, tyckama na svačiny apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5692
26.2.21 07:04

Jop dá se a když si k tomu hlidaš, co jiš tak to jde i rychleji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3071
26.2.21 07:06

Já šla dělat do jednoho obchodu s oblečením do OC. Člověk prostě za celý den pořád něco dělal, bylo aj hodně pohybu. Krásně mi to šlo dolů, no a pak sem otěhotněla… a hádej 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.2.21 07:10

Já to mám naopak. Jsem učitelka, do práce a z práce pěšky, spousta běhání po chodbách školy (máme velkou školu a chodím do různých tříd, kabinet mám dále od všeho), v hodinách taky málokdy sedím.
Co jsme od podzimu doma, přesunu se z postele do koupelny, z koupelny k PC, kde cca 8 hodin v kuse sedím. Začala jsem pěkně kynout, a to jdu vždy po práci na procházku (to ale i když jsem chodila do práce). Takže myslím, že by to mělo fungovat i naopak.

• Citovat
  • Nahlásit
19762
26.2.21 07:14

8kg za šest týdnů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
26.2.21 07:25

Ja pracuju jako hospodyne a chuva. Mam na starosti dva velky baraky, veskerou peci o domacnost + 2deti. Ktomu do prace jezdim na kole. Je to pomerne fyzicky narocne hlavne na chozeni. Ze zacatku jsem mozna neco shodila, ale jakmile si telo zvyklo tak se vaha nehne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.2.21 07:26

Mamka takhle před lety zhubla po padesátce v přechodu, kdy je to těžký, asi 15kg. Ze zaměstnání, kde měla méně pohybu (zdravotní sestra v ordinaci PL), byla každé odpoledne terénní sestra, která měla svůj rajon lidí (Praha 2 kde jsou ulice do kopce) a každý den chodila 1-2 hodiny v kuse. Za půl roku měla kondici a zhubla. Jedla stejně, ale večer se nepřejídala…Já celý život bojuju s váhou, i když jsem hodně sportovala, měla jsem lehkou nadváhu a na mě platí jen jedno: vynechat sladký, přílohy, pečivo. Mám od přírody pomalý metabolismus, měřili mi ho, když jsem vrcholově sportovala a udržet si váhu, je dost těžké a velké odříkání. Poslední roky po 40+ se mi to moc nedaří. Zpohodlněla jsem a chleba mám ráda a kila jsou pomalu nahoru.

• Citovat
  • Nahlásit
252
26.2.21 09:53

No nevím. Manžel pracuje fyzicky a taky nachodí za směnu 10 km. Plus další 2 cestou tam a zpátky. Nezhubnul ani deko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
26.2.21 09:58

Tak pokud budeš mít stejný příjem, ale větší výdej, tak bys měla zhubnout

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
26.2.21 11:17

Pokud nebudeš kompenzovat zvýšenou aktivitu zvýšením kalorického příjmu, tak určitě zhubneš. Chůze je na hubnutí super :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1391
26.2.21 11:26

Jestli se budeš opravdu hýbat, čili chodit, tak tomu věřím. A jestli budeš tahat i něco těžkýho, tak si posílíš ruce, ramena. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat