Dá se zhubnout pitím čisté vody?

544
24.5.16 08:11

Dá se zhubnout pitím čisté vody?

Napadla mě taková otázka - dá se zhubnout, když budu pít pouze čistou vodu - tzn. změním pitný režim a budu normálně jíst? Třeba 1-2× týdně k tomu přidám nějaký větší pohyb - ale když zrovna nebudu mít čas, pomůže mi pouze pití čisté vody?
Případně - jaké jsou vaše zkušenosti? Kolik jste případně zhubli (na cm) vy, když jste pili čistou vodu?

Příspěvek upraven 24.05.16 v 08:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24807
24.5.16 08:16
@Popelka12 píše:
Napadla mě taková otázka - dá se zhubnout, když budu pít pouze čistou vodu? Třeba 1-2× týdně k tomu přidám nějaký větší pohyb - ale když zrovna nebudu mít čas, pomůže mi pouze pití čisté vody?
Případně - jaké jsou vaše zkušenosti? Kolik jste případně zhubli (na cm) vy, když jste pili čistou vodu?

No, to by mě taky docela zajímalo :think: ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
24.5.16 08:16

@Popelka12 jako myslíš, že zcela vynecháš jídlo po ty dny? pokud ano, tak si akorát rozhodíš metabolismus, nic jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
536
24.5.16 08:18

Zvláštní otázka - ano, pokud jsi dřív pila samé cocacoly a jiné sladké nápoje, tak pitím vody snížíš energetický příjem dost výrazně a může to mít na hubnutí vliv
přestaň sladit kávu a čaj
ale chce to i ji zdravé jídlo. Pohyb je ale základ. Nejen pro hubnutí, ale celkový stav těla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5743
24.5.16 08:19

Hlavně závisí co budete kromě té vody jíst :think: Jinak ano, pokud teď pijete sladké nápoje, tak když je vynecháte a nenahradíte jiným cukrem, tak vám klesne energetický příjem. Jinak při hubnutí je doporučeno vypít zhruba decku na kilo váhy. Jestli si to pamatuju správně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
536
24.5.16 08:19

Jako jídlo úplně vynechat a pít jenom vodu? To snad takto pisatelka nemyslela, to je blbost, to akorát zkolabuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
544
24.5.16 08:21

@martina.se Neee, normálně bych jedla. Jen bych změnila pitný režim.
@Fally123 @Heivka Dodržujeme zdravý jídelníček, ale občas zhřešíme sladkostí. :-) Čistou vodu pijeme taky, ale max 0,5 l denně - kromě toho piju heřmánkový čaj, teď při nemoci černý čaj 1 šálek, a buď Caro nebo Nescafé bez kofeinu se lžičkou cukru. Na sladké minerálky si moc nepotrpím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
24.5.16 08:24

@Popelka12 uf, díky za vysvětlení.. pokud jinak nepiješ sladké patoky, což jak čtu, tak nepiješ, tak to nebude mít žádný efekt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5021
24.5.16 08:24

@Popelka12 Pokud se ti pitím vody sníží přísun kalorií, můžes zhubnout, jinak voda sama o sobě žádné hubnoucí účinky nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
544
24.5.16 08:26

Děkuji, ženy. :-) Jsem 8 měsíců po porodu a nějak mi břicho nechce jít dolů, tak jsem si myslela, že čistá voda + občas pohyb to napraví…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22707
24.5.16 08:28

Tak záleží, co jsi pila doteď. Jestli litry slazených nápojů, tak by to pomoct mohlo, ale jinak… Jestli hodláš jíst smažené, tučné a sladké, tak to moc smysl nemá.
Ale tuším, že to tvůj případ nebude? Co jako jinak piješ. Já třeba bylinkové čaje a sem tam slabou šťávu… takže je to jako kdybych pila jen vodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22707
24.5.16 08:29
@Popelka12 píše:
Děkuji, ženy. :-) Jsem 8 měsíců po porodu a nějak mi břicho nechce jít dolů, tak jsem si myslela, že čistá voda + občas pohyb to napraví…

Tak stačí přidat na pohybu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3607
24.5.16 08:32

@Popelka12 sladké pití jsou prázdné a zrádné kalorie, nicméně pokud jsi takovému pití neholdovala, tak to asi nebude mít ten správný efekt. Význam to opravdu má, pokud pitím (cola, minerálky, džusy ve velkém) přijímáš fakt hodně cukrů, ale to asi nebude tvůj případ pokud piješ čaj a caro, tam jen vynech ten cukr, ale jinak bude třeba asi provést změnu jinde. Ideálka je zajít si do nějaké nutriporadny a tam zhodnotí jídelníček komplet, čili jídlo a pití a budeš přesně vědět, kde je zakopán pes.
Jinak já jsem vynecháním ochuceného pití zhubla fakt dost, ale měla jsem k tomu komplet překopán jídelníček a měla jsem k tomu fakt dost pohybu. Stálo to dost peněz, času, ale výsledek stál za to. Sice okolí říkalo, že to nepotřebuju, hubla jsem z velikosti 42 na 38, ale spíš šlo u mě o samotnou úpravu stravování jako takového.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13803
24.5.16 08:32

Pokud jsi byla zvyklá pít slazené nápoje, tak ano, pokud doposud piješ víceméně jen vodu a osladíš si trochu kafe a čaj, tak moc ne.
Jinak nezapomeň, že černý čaj a káva odvodňuje, takže musíš stejný díl kafe a čaje nahradit stejným dílem vody, aby si se vešla do minimálně 2 litrů denně.
Doporučuji sladit agávovým nebo jiným sirupem. Když si tak 2 v týdnu udělám capuccino, tak sladím, jinak mi to nechutná, agávovým sirupem, ani bys nepoznala, že to není cukr :palec: Jinak tedy nesladím a každý den vypiju 2,5 litru, když je teplo, tak jsem schopná přiblížit se i k 3,5 litrům :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19184
24.5.16 08:35
@Popelka12 píše:

Břicho Ti půjde dolů jenom v případě, že změníš jídelníček. Pokud, jak píšeš, jíš podle zdravého jídelníčku a nic se neděje, tak máš ten jídelníček špatně. A sem tam nějaká sladkost na to vliv nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama