Dá se žít dlouhodobě v pronájmu?

Anonymní
11.7.20 09:14

Dá se žít dlouhodobě v pronájmu?

Ahoj všem. Moje otázka je pro ty co žijí dlouhodobě v nájmu. Čekáme s přítelem 1dítě a na hypo nedosáhneme a nejsem typ člověka co se rád každou chvíli stěhuje. Je někdo kdo žije v jednom bytě u soukromého majitele spoustu let? Máme vyhlidnuty byt 2kk. Byty jsou drahé a bude hůř. Nechceme celej přítelův plat vrazit za bydlení. Dá se v takovém bytě žít s více dětmi? Děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
13647
11.7.20 09:19

Moji prarodiče byly v nájmu ve 2+1 od roku 1936, kdy onen činžák byl postavený až do své smrti, s tím že í let tam žili moji rodiče s jením a posléze dvěma miminy, dokud táta nedostal služebná byt na sídlišti. Pak v tom bytě přes 8 let žila moje sestra, posléze i s mižem a jedním miminem, než odešli z Prahy. To už se bavíme o tomhle století a restituce proběhla ještě za života prarodičů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17392
11.7.20 09:22

Zijeme v pronajatem byte se 2 detma, zatim sme tu 3 roky, ale majitelka je známá a urcite nas neplanuje vystehovat :D az se budem priste stehovat, tak uz do sveho, chcem co nejdriv zazadat o hypo. Nicmene nemuzes pocitat s nicim, jak nejsi ve svem, tak ti muzou klidne za rok rict- stehuj se. Ale 2kk mi prijde maly pro viceclennou rodinu, my mame 3+1 a na 2 deti je to tak tak. Taky bacha na majitele, kamaradka bydlela v najmu a jak otehotnela a majitel si toho vsimnul, tak jim nepředloužil smlouvu a musela se stehovat, nechtěl v byte deti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8347
11.7.20 09:27

V rodině mame činžák a asi polovina najemniku tam zije deset let a dele (plus par starenek s regulovanym najmem). Majitel pochopitelně vic stoji o stale obyvatele, nez o lidi, co se mu budou tocit co dva roky. Je 8) to asi trochu jistější, než když ma nekdo jeden byt navic „pro deti“, ktery casem bude potřebovat. Ale vzdy zalezi na majiteli.

Ve 2+kk se určitě zit da, ale zalezi na dispozici, musi byt opravdu účelně zařízený apod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.7.20 09:29
@Kriss Tina píše:
Zijeme v pronajatem byte se 2 detma, zatim sme tu 3 roky, ale majitelka je známá a urcite nas neplanuje vystehovat :D az se budem priste stehovat, tak uz do sveho, chcem co nejdriv zazadat o hypo. Nicmene nemuzes pocitat s nicim, jak nejsi ve svem, tak ti muzou klidne za rok rict- stehuj se. Ale 2kk mi prijde maly pro viceclennou rodinu, my mame 3+1 a na 2 deti je to tak tak. Taky bacha na majitele, kamaradka bydlela v najmu a jak otehotnela a majitel si toho vsimnul, tak jim nepředloužil smlouvu a musela se stehovat, nechtěl v byte deti.

No právě, to je další věc které se bojím, že spousta majitelů omezuje práva nájemníkům. Ať už je to provrtaná polička zvíře či dítě. Majitel toho bytu zatím neví že budeme mít mimčo ani se na děti neptal.

• Nahlásit
  • Citovat
1219
11.7.20 09:31

Ahoj. Žijeme 2 dospělí a 1 dítě v podnájmu 5 a půl roku. (3+1, 94m) :nevim: Platíme vždy včas (takže nemají důvod nás vyhazovat) a dům je s více byty. Dokonce má víc majitelů. Ale už chceme pryč. Moc hluku.

Příspěvek upraven 11.07.20 v 09:33

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7943
11.7.20 09:31

Jsme ve 2kk se dvema detmi a je to teda z nouze a premyslime, jak odsud pryc do vetsiho (i kdyz na metry je to slusne, dispozicne peklo a fakt je to hodne narocen se tady nepozabijet).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17392
11.7.20 09:32
@Anonymní píše:
No právě, to je další věc které se bojím, že spousta majitelů omezuje práva nájemníkům. Ať už je to provrtaná polička zvíře či dítě. Majitel toho bytu zatím neví že budeme mít mimčo ani se na děti neptal.

Ja uz se sem s ditetem stehovala, takze v pohodě, ale kdyz sem hledala pronájem s ditetem byl to fakt orisek, vetsinu inzerátů mi rovnou rekli uz po telefonu, ze deti urcite ne, zvlast ty na mensi byty. Ty byty 1+1, 2kk apod vetsinou chteli maximálně 2 najemniky bez dětí, zvirat atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8622
11.7.20 09:42

Z mého pohledu dlouhodobě ne, možná v mětských bytech a i tam je dost enbezpečí, že ti přistěhují nějakého asociála.
My bydleli nějakou dobu v nájmu, ale už když jsme se stěhovali, tak majitel chtěl byt prodávat, dát k využití členu rodiny(děti)…Je to velmi časté.
A okud vím, tak v okolí mají obrovské ekonomické problémy lidé, co mají toto financovat z důchodu. On ten příspěvek na bydlení totiž taky není na věky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.7.20 09:44

Ten majitel tam sám měl malé dítě, tak snad nebude problém. Pokoje jsou neprůchozí jeden má 17m2 ten by byl časem dětský a druhý kuchyň a obývák dohromady má 25m2. Pokoje jsou na proti sobě přes chodbu.

• Nahlásit
  • Citovat
3212
11.7.20 09:44

Určitě je spousta lidí, co prožije v nájmu celý život… Hele a to 2kk máte vyhlednute, že byste si koupili, jo? To mi přijde strašně mrňavé, nešla bych do méně než 3kk, ať máte vy i děti pak každý aspoň nějaký svůj prostor. S miminem to dáte, ale čím budou děti větší, tím to bude horší :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.7.20 09:49

@Sany80s tak my neplanujem brát žádné dávky. Přítel vydělá dost a já zatím taky ještě pracuju. A kdo ví třeba za pár let na hypo nasetrime. Jen nechci na to spoléhat raději chci jezdit na dovolené a diteti něco dopřát.

• Nahlásit
  • Citovat
17392
11.7.20 09:50
@Anonymní píše:
Ten majitel tam sám měl malé dítě, tak snad nebude problém. Pokoje jsou neprůchozí jeden má 17m2 ten by byl časem dětský a druhý kuchyň a obývák dohromady má 25m2. Pokoje jsou na proti sobě přes chodbu.

To je hrozně malinké. My se se 2 detma mackame na 75m², 20m² ma jenom detsky pokoj a 2 deti jsou tam nacpane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14054
11.7.20 09:51

Tak v nájmu se určitě dá dlouhodobě žít, proč by ne? Ale byt 2+kk mi přijde dost malý…do toho bych nešla…to je spíš jen pro lidi bez dětí…s dětmi se tam nevejdeš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
428
11.7.20 09:55
@Anonymní píše:
Ahoj všem. Moje otázka je pro ty co žijí dlouhodobě v nájmu. Čekáme s přítelem 1dítě a na hypo nedosáhneme a nejsem typ člověka co se rád každou chvíli stěhuje. Je někdo kdo žije v jednom bytě u soukromého majitele spoustu let? Máme vyhlidnuty byt 2kk. Byty jsou drahé a bude hůř. Nechceme celej přítelův plat vrazit za bydlení. Dá se v takovém bytě žít s více dětmi? Děkuji za odpovědi

2kk je maličké i pro rodinu s jedním dítětem, natož se dvěma :think: Jinak nevím, ale nemůžete být třeba nějakou dobu u rodičů a šetřit mezitím na hypo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama