Reklama

Dá se žít s plnou důvěrou i po nevěře?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sign45
Ukecaná baba ;) 2270 příspěvků 27.02.17 13:16
Dá se žít s plnou důvěrou i po nevěře?

Ano dá. A nepovažuji se za vyjímku.

Onehdá jsem to tady v jiném vláknu rozebíral, dokonce v jedné uzavřené skupině, a to především proto, že tehdy jsem to nevěděl zcela jasně.

Tak že hodně zkráceně. Klasický vztah po 25 letech, všechno je samozřejmostí a to i to, že jeden druhého „máme“. Vždyť jsme si to přo svatbě slíbili :). Děti odrostlé, dospělé, dcera bydlí u přítele, syn s přítelkyní u nás. Práce je pro mě prioritou, trávím tam i víc jak 12 hodin denně, na rodinu už tolik času není potřeba, tak proč ne. Ale tím mi nezbývá moc času na to dělat něco doma a věnovat se i ženě. A vlastně proč? Vždyť „ji mám“, a přeci jsme si to slíbili. Akorát mě někdy rozčiluje, když chce abych něco dělal, jako třeba vynesl koš nebo umyl nádobí. (sakra, to je přeci ženská práce a já zrovna ležím u televize) No a nedej bože, když chtěla něco na zahradě nebo prostě kolem domu. „Nevidíš, že jsem z práce unavený a že na to nemám náladu? Tak si na to někoho najmi. A nebo když se ti to tady nelíbí, tak tady nebuď.“ No prostě normální rodinka.

A taky to tak poměrně dlouho „fungovalo“. Pak žena změnila práci. Moc se jí tam líbilo, dělala tam s kamarádkou a šéfem byl kamarád z dětství. No a pak nastoupil nový kuchař, o něco mladší, obyčejnej chlap, nic moc, trochu při těle. Ale dobrej kamarád. A on měl zase problémy se svou přítelkyní, která mu zahýbala a třeba i chvíli bydlela u někoho jiného a tak.

No a žena čas od času se současnými či minulými kamarádkami zašla na kávičku. Jinak každý den hned z práce domů. Akorát najednou těch káviček bylo nějak moc, z práce chodila už čím dál tím déle. No proč ne, mají hodně práce. No a když měli nějaké mecheche s kamarádkami do noci tak už mi ani neříkala, ona ji nějaká kamarádka doprovodí. Pohoda, proč ne. No, se sexem to doma taky nebylo moc slavné, jak říkám, manželství po 25 letech.

No a když mi to začalo být divné, tak už byla ve stádiu, kdy předemnou schovávala telefon a chodila s ním i na záchod a do prádelny. Tak jsem na ni uhodil a přiznala se, že se s kolegou Járou schází.

Nechtěl jsem nic jiného vědět a dodnes nic jiného nevím a ani to k životu nepotřebuji.

No co, supr manželství po 25 letech. Houby. Myslel jsem, že se mi zhroutil svět. Když jsem překonal první šok, tak jsem vyhledal partnerského poradce a díky jeho radám jsem toho moc na začátku nepohnojil. Jmenovat ho nebudu, už jednou jsem byl nařčen, že mu dělám reklamu. Je z Prahy a kdyby někdo porřeboval, tak pouze na SZ.

Tak že jsme se nejprve dohodli na tom, že spolu chceme zůstat. Jako další jsme nastavili dočasná pravidla tak, aby vyhovovala oběma. Je to určité omezení a omezení do vztahu nepatří, ale v daném okamžiku a na dobu určitou je to nezbytné (nebo alespoň u nás bylo a pomohlo). A také jsem se začal věnovat četbě literatury o vztazích, jako třeba Pět jazyků lásky, Sex začíná v kuchyni a řada dalších (pokud jste ochotni přijmout pohled a zkušenosti někoho druhého doporučuji) Mimo to jsem přišel k toltéckému učení (Čtyři dohody) a k tomu, jak se naučit odpouštět (mě pomohlo Radikální odpuštění a Čtyři dohody).

Asi po třech až čtyřech měsících jsem byl z nejhorších depresí venku. Ale důvěra nebyla, ta se vrátila asi až po roce.

Tak že dneska už vím, že i žena má své potřeby - jazyky lásky - a že je třeba, aby si je partneři vzájemně naplňovaly. Také už dneska vím, že na vztahu je třeba po kouskách pořád pracovat, pořád ho někam posouvat dál. A také vím, že sex s maželkou i po 28 letech nemusí být stereotyp a může to být nádherný zážitek.

Postupem času jsem se sblížil (čistě kamarádsky) i s Járou, čas od času jsme zašli na pivko a tak. No a loni na podzim se Járovi a ženě naskytlo pronajmout si hospodu ve vedlejší vesnici. Tak že jsou živnostníci a podnikají a já jim pomáhám s administrativou, máme krásný manželský vztah, posunutý o hezký kousek k vyšším levelům a sJárou jsme nejlepší kamarádi.

Já na to moc nejsem, ale žena jo, tak že čas od času zajdou ještě s dalšími kamarády na nějakou pořádnou rockovou kapelu, loni byli na AC/DC, letos jedou na KISS, tuhle sobotu byli na maškarním, protože já byl hrát. A věříme si. Všichni.

A jak jsem k tomu tedy dospěl? Změnou sebe sama a změnou svého myšlení, učením se odpouštět a hlavně najít chyby, které jsme dělali, pojmenovat je, poučit se z nich a už je nedělat. Ono totiž, když změníte své myšlení, tak pozitivně působíte i na své okolí a je veliká šance, že i oni své myšlení změní a u nás se to povedlo.

Závěrem chci říci ještě jednu veledůležitou věc.

Pomáhat je možné pouze tomu, kdo pomoct chce a kdo o to požádá.

Proto jsem se v jiných vláknech dopouštěl té chyby, že jsem někomu chtěl pomáhat, chtěl mu vnutit můj názor, mou cestu, ale on o to nestál. Ona totiž většina lidí chce pouze slyšet, že ten jejich názor je správný a proč by oni na sobě něco měli měnit, když přece ON (nebo ONA).

Tak že. Pokud si někdo myslíte, že by Vám moje zkušenosti mohly pomoci, tak se ptejte.

Pokud mi někdo chcete sdělit jaký jsem hlupák, jak to takhle nemůže fungovat a jak jsem jim hezky naletěl, tak si ty rady nechte. Ne, že bych si nechtěl nechat poradit, ale já už našel lidi, kteří mi měli co poradit s vůj problém mám již vyřešený. A na ten Váš názor už upřímně zvědavý nejsem, protože už problém nemám.

Jenom mi připadá sobecké, nechat si tu zkušenost jenom sám pro sebe, když by někomu, kdo chce pomoci, mohla pomoci.

Tak že se omlouvám, že na některé příspěvky možná nebudu reagovat. Neberte to osobně, prvně nemám povinnost reagovat na všechno a za druhé nechci. A Vy, co byste případně požádali o radu, nejsem tady každý den, ale budu se snažit.

Na přání některých „diskutujících za každou cenu“ si dovoluji konstatovat, že vlákno je určeno těm, kdo by chtěli v duchu mých zkušeností poradit a není určeno těm, kteří o radu nestojí a pouze chtějí napadat či zpochybňovat mou cestu. Věřím, že mohou mít cestu svou, nechť si tedy založí vlákno své :D

Příspěvek upraven 24.08.17 v 15:05

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 87 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.17 13:26

Omlouvám se, pokud se mýlím, ale psal toto vůbec muž? Mně se to nějak nezdá… zvlášť ten začátek… 8o

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 27.02.17 13:33

Tak já napíšu toto.
Jedna vzdálenější příbuzná se dozvěděla, že jí zahýbá manžel. Tak si našla milence. No a žijí spolu pohromadě v jednom domě. Jako jedna velká, šťastná rodina :lol: Jí je 45, jemu 50let, děti dospělé. Dokonce chodí společně za kulturou, nakupovat… Jo a stále nejsou rozvedení, vyhovuje jim to takhle :zed: :lol:

sign45
Ukecaná baba ;) 2270 příspěvků 27.02.17 13:33

Na úplně anonymní se těžko reaguje. Jó, jsem chlap, je mi 54 a to zatím stačí. Kdyby to nebyl anonymní dotaz, zaslal bych třeba odkaz na FB. Jak mám dát důkaz o tom, že jsem chlap, že je to moje vlastní zkušenost a přitom nechci osobní údaje řvát do světa?

Poraďte mi :)

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 27.02.17 13:34

Teď to po sobě čtu :zed: Žijí tam takhle; oni manželé+jejich milenec a milenka a jejich studující dospělé děti jezdí na víkendy.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27236 příspěvků 9 inzerátů 27.02.17 13:36

@sign45 a žena s Járou stále udržuje sexuje? Nebo teď jedete ve třech?
Každopádně, jde to jen tam, kde to tomu podváděnému nevadí… to je jako se vším ostatním… někomu to nevadí, někomu to vadí… někdo se přes to přenese, jiný ne… každý jsme jiný… že to funguje u tebe, neznamená, že to tak budou brát všichni… důležité je, že jsi s vývojem vztahu spokojený, že jsi dokázal odpustit a přenést se přes to a nevadí ti to, nevrací se ti ty špatné pocity z nevěry a vyhovuje to nejen tobě, ale i všem dalším zúčastněným…
Ona totiž většina lidí chce pouze slyšet, že ten jejich názor je správný a proč by oni na sobě něco měli měnit, když přece ON (nebo ONA).Ne, že bych si nechtěl nechat poradit, ale já už našel lidi, kteří mi měli co poradit s vůj problém mám již vyřešený. A na ten Váš názor už upřímně zvědavý nejsem, protože už problém nemám. - no jo, zatímco ty chceš slyšet všechny názory, že jo… ty takový přece nejsi… tak to se ti povedlo… :palec:

Kakika
Extra třída :D 14838 příspěvků 27.02.17 13:37

@sign45 Mě by zajímala ta dočasná pravidla. Jako upřímně. Ne, že bych to potřebovala, ale jsem prostě zvědavá a kdoví, jestli se mi to do budoucnosti nehodí :lol:

sign45
Ukecaná baba ;) 2270 příspěvků 27.02.17 13:37
@Borůvka1990 píše:
Tak já napíšu toto.
Jedna vzdálenější příbuzná se dozvěděla, že jí zahýbá manžel. Tak si našla milence. No a žijí spolu pohromadě v jednom domě. Jako jedna velká, šťastná rodina :lol: Jí je 45, jemu 50let, děti dospělé. Dokonce chodí společně za kulturou, nakupovat… Jo a stále nejsou rozvedení, vyhovuje jim to takhle :zed: :lol:

Ale na tom přeci není nic špatného. To je jejich volba. Určitě bychom i ktomuto všemu v diskusi postupně dospěli, tedy k tomu, že máme každý volbu, jak se rozhodnout. A pokud nejste svázání naučenými kodexy, (tedy nějakými staromódními) pak máte větší prostor k volbě. Tedy ano, i oni to vyřešili po svém, ku prospěchu všech a možná by nebylo od věci, kdyby se i oni o své zkušenosti, o své pohledy na věc podělili s ostatními, kteří třeba řeší podobný problém a stojí o radu.

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 27.02.17 13:42
@sign45 píše:
Ale na tom přeci není nic špatného. To je jejich volba. Určitě bychom i ktomuto všemu v diskusi postupně dospěli, tedy k tomu, že máme každý volbu, jak se rozhodnout. A pokud nejste svázání naučenými kodexy, (tedy nějakými staromódními) pak máte větší prostor k volbě. Tedy ano, i oni to vyřešili po svém, ku prospěchu všech a možná by nebylo od věci, kdyby se i oni o své zkušenosti, o své pohledy na věc podělili s ostatními, kteří třeba řeší podobný problém a stojí o radu.

Ale my je neodsuzujeme, jen jsem chtěla napsat jak to mají příbuzní, přispět :lol:

sign45
Ukecaná baba ;) 2270 příspěvků 27.02.17 13:44
@Regina Hero píše:
@sign45 a žena s Járou stále udržuje sexuje? Nebo teď jedete ve třech?
Každopádně, jde to jen tam, kde to tomu podváděnému nevadí… to je jako se vším ostatním… někomu to nevadí, někomu to vadí… někdo se přes to přenese, jiný ne… každý jsme jiný… že to funguje u tebe, neznamená, že to tak budou brát všichni… důležité je, že jsi s vývojem vztahu spokojený, že jsi dokázal odpustit a přenést se přes to a nevadí ti to, nevrací se ti ty špatné pocity z nevěry a vyhovuje to nejen tobě, ale i všem dalším zúčastněným…
Ona totiž většina lidí chce pouze slyšet, že ten jejich názor je správný a proč by oni na sobě něco měli měnit, když přece ON (nebo ONA).Ne, že bych si nechtěl nechat poradit, ale já už našel lidi, kteří mi měli co poradit s vůj problém mám již vyřešený. A na ten Váš názor už upřímně zvědavý nejsem, protože už problém nemám. - no jo, zatímco ty chceš slyšet všechny názory, že jo… ty takový přece nejsi… tak to se ti povedlo… :palec:

Žijeme ve dvou a oba máme společného kamaráda, domníval jsem se, že je to z prvotního příspěvku patrné (ale to jsou ty domněnky, třetí toltécká dohoda - nedělejte si žádné domněnky - holt, pořád se učím.

A hned si narazil na to, o čem píšu. Někomu to vadí a někomu to tak nevyhovuje, někdo se přes to nepřenese.

Naučte se prosím chápat čtený text. Pokud někdo nechce pomoci, nebo nepotřebuje pomoci, nebo z jakéhokoli důvodu nechce nic měnit na svém myšlení, pak celé toto diskusní vlákno není určeno pro něho.

Jinak gratuluji, vyhrál jste v nevypsané soutěži a stal jste se prvním, na kterého už nemám potřebu reagovat, protože Vy nepotřebujete či nechcete mé rady a tedy Vám toto vlákno určeno není.

sign45
Ukecaná baba ;) 2270 příspěvků 27.02.17 13:48
@Borůvka1990 píše:
Ale my je neodsuzujeme, jen jsem chtěla napsat jak to mají příbuzní, přispět :lol:

Už vím, asi vás rozhodila věta „na tom přeci není nic špatného“ :) Já to taky nepovažuji za nic špatného i když jsem tak hloupě začal. prostě to beru jako jejich volbu, jako jednu z řady možných.

Tedy trošičku to upřesním, tohle vlákno jsem založil pro lidi, kteří s nevěrou přišli do styku, ale chtějí zůstat spolu jako pár, přitom nechtějí nenávidět toho třetího a mají pocit, ža by jim moje zkušenost mohla nějak pomoci. A pro ostatní, pokud Vás to skutečně neoslovuje, tak reagovat nemusíte, nikdo takovou povinnost nemá.

Příspěvek upraven 27.02.17 v 13:56

sign45
Ukecaná baba ;) 2270 příspěvků 27.02.17 13:51
@Kakika píše:
@sign45 Mě by zajímala ta dočasná pravidla. Jako upřímně. Ne, že bych to potřebovala, ale jsem prostě zvědavá a kdoví, jestli se mi to do budoucnosti nehodí :lol:

Nepotřebujete poradit a tedy nereaguji veřejně. Píšu SZ.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27236 příspěvků 9 inzerátů 27.02.17 13:54

@sign45 no a udržuje žena s tím kamarádem pořád ještě poměr nebo ne?
Pod pojmem „pomoc někomu, když se trápí nevěrou“ si představuji pomoc takovou, aby si člověk ujasnil, co tedy dál chce a pomohl mu se s tím nějak vyrovnat… a nejen lidem, kteří chtějí ve vztahu pokračovat…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.17 13:55

Prošla jsem si něčím podobný, pouze s tím rozdílem, že děti byly velmi malé a já na mateřské. Nicméně jsme to překonali, máme hezký vztah, v určitých ohledech možná i lepší, ale tedy ta důvěra z mojí strany tam opravdu není. Pomaličku se to sice zlepšuje, ale na původní hranici se bude asi dostávat roky, jestli jí vůbec dosahne. Anonym K

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 27.02.17 13:59
@sign45 píše:
Už vím, asi vás rozhodila věta „na tom přeci není nic špatného“ :) Já to taky nepovažuji za nic špatného i když jsem tak hloupě začal. prostě to beru jako jejich volbu, jako jednu n řady možných.Tedy trošičku to upřesním, tohle vlákno jsem založil pro lidi, kteří s nevěrou přišli do styku, ale chtějí zůstat spolu jako páš, přitom nechtějí nenávidět toho třetího a mají pocit, ža by jim moje zkušenost mohla nějak pomoci. A pro ostatní, poku Vás to skutečně neoslovuje, tak reagovat nemusíte, nikdo takovou povinnost nemá.

V pohodě, nebrala jsem to jako útok :mrgreen:
Jen jsem chtěla napsat jak to funguje u nich, já bych tak žít nemohla, ale jim to vyhovuje. Pochopila jsem proč jsi to vlákno založil, nereagovala jsem na tvůj úvodní příspěvek, jen mi přišlo vhodný do tohohle vlákna napsat tuhle zkušenost druhých :palec:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 87 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama