Dá se žit v přechozenem vztahu?

Anonymní
12.4.16 12:47

Dá se žit v přechozenem vztahu?

S partnerem jsme ve fazi -prechozeny vztah.Jsme uz z toho oba unaveni.Vse co driv sli samo, uz nejde ani pri velkem premahani nas obou.Ja teda za sebe rikam, ze on nedela nic pro to, aby vztah fungoval.On tvrdi, ze se snazi a uz taky nemuze.Jsem mnohem stastnejsi, kdyz neni doma.Za kazdy jeho prescas sem vdecna.Mam jistotu, ze ten den bude klid. Nebudou hadky, kysele ksichty, vycitky, ignorace. Jakakoliv konverzace se zvrtne.Uz nemuzem jeden druhemu nic rict, aniz by ten druhy nereagoval podrazdene. :nevim: Mame na sebe uz alergii asi. Pritom driv jsme se milovaly. Ikdyz ted uz tomu oba uz jen tezko verime.Byt bezdetni uz bychom spolu nebyly nejspis. Ikdyz prave za bezdetna nam vztah klapal. Jenze bezdetni uz nikdy nebudem.Nas vztah pomalu uhniva uz delsi dobu a vlastne v nicem se uz neshodneme. Nemuzem se spolu uz ani bavit.Ja radsi vecery travim na internetu nez se s nim dohadovat.On zas kouka na telku.Uz delsi dobu zijem vedle sebe. Sdilime jen starosti a povinnosti.Nic hezkeho, co by nas k sobe zas pripoutalo. Penez taky neni na zbyt.Uz t o je zatez pro vztah. :? Tak zbyly jen vzpominky na hezke casy a nase dite, ktere nas spojuje.Uz jsme zvazovaly i rozchod, ale zatim se samy sebe ptame, jestli by ten nas vztah neslo jeste napravit? Nevime ale jak.Vime co obema ve vztahu vadi, ale neumime s tim pracovat.Oba jsme ukrivdeni a postradame veci, ktere driv ve vztahu byly automaticky. Prosim anonym. Chtela sem se vypovidat. Treba nekdo zazil to same. Treba jeste neni rozchod jedine reseni. :,( Ikdyz oba uz na nej delsi dobu pomyslime. Jenze stejne uz spolu navzdy budem muset komunikovat.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

58714
12.4.16 12:53

Zajděte do partnerské poradny - tam vás naučí s tím pocitem pracovat. POkud chcete, můžete se z toho dostat. Sami to evidentně nedáte..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
12.4.16 13:00

Musíte chtít oba. Když chce jen jeden, nezvládnete to. Když jste si řekli, co vám na druhém vadí, to je dost důležité. Tohle někdo třeba ani neví a nebo neřekne. Když to teda víte, dá se to nějak napravit? Jestli nedá, tak se na to vykašlete a nebo si nechce odborně pomoci.
Co on konkrétně nedělá pro to, aby vztah fungoval? Víš to a řekla jsi mu to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.4.16 13:03

Co to je přechozený vztah? Je potřeba si uvědomit, že s příchodem dítěte je ten vztah někde jinde. Priorita je dítě, ale i tak je nutné vědět, že mám partnera, který má své potřeby, ale nejen je, ale i povinnosti. S příchodem dítěte se láska přenáší hlavně na dítě. Vztah mezi rodiči je jiný, ale měl by z něj vyzařovat zájem o toho druhého. Zamilovanost trvá různě dlouho, ale nikdy není na věky. Jakmile přejde je potřeba vidět hlavně klady proč s partnerem chci být. Většina chlapů spohodlní, nemají už tu potřebu dávat najevo své city.Na ženě je pochopení a hlavně chtění vidět ty projevy lásky jinde. Řekla bych, že to dnešníženy, matky neumí, nebo nechtějí umět. Děvenky, nejsme středobodem vesmíru. Jen si to většina z nás myslí. H

• Nahlásit
  • Citovat
4657
12.4.16 13:28

Každý vztah časem zevšední. Příchodem vašeho dítěte na svět začíná každodenní rutina, jelikož dítě potřebuje režim a řád. Takže se může každý den zdát stejný a většina vztahů tak zabředá to celkem normálních stereotypů. Jde o to nakolik vám to vadí a narušuje intimno a vztah jako takový. Vážíte si sami sebe navzájem? Dokážete si vůbec představit žít odděleně?
Já osobně bych začala tím, že bych partnerovi navrhla nějaký společný výlet, nebo večeři, kino. Pro dítě bych zkusila sehnat hlídání a věnovat se jen a pouze jeden druhému.
Pokud byste to chtěli změnit, ale sami to nezvládli, uvažovala bych o poradně.
Nikdy nic není ztracené. Neházela bych hned vše přes palubu jen proto, že vyprchala počáteční zamilovanost(ta vyprchá téměř z každého vztahu postupem času). Držím palce, at to dáte zase znovu do kupy :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14632
12.4.16 13:59

My jsme s partnerem takový vztah ukončili. Vlastně jsme se rozešli od stolu, ale ne od lože :). Našla jsem si podnájem, odstěhovala jsem se a žila jsem si chvíli po svým. Pak jsme spolu začali znovu chodit. Čtyři roky jsme spolu chodili. Nechala jsem se pěkně dlouho ukecávat, abych se vrátila. Rozcházeli jsme se s dohodou, že tomu necháme volný průběh a pokud máme být spolu tak to bez sebe nevydržíme. Ty začátky nebyly jednoduchý, rozhodnutí taky ne, ale výsledek stál za to. Dneska spolu máme krásnou holčičku. Ten rozchod nám víc dal než vzal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama