Reklama

Dá se zvládnout bojkot s dudlíkem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Salejla
Stálice 53 příspěvků 24.09.18 11:58
Da se zvladnout bojkot s dudlikem?

Ahoj, zajimalo by me jestli tu je nekdo, kdo zvladnul bojkot kojeni (odmitani prsu behem dne) aniz by zahodil dudlik. Nas malej ma 4,5 mesice a zacal naprosto odmitat prso behem dne - zvrati hlavu a knoura. Napije se jen v noci nebo hned po probuzeni ve dne. Dudlik pouzivame odmala na usinani. Vim, ze kazdy hned poradi zahodit dudlik, kontaktovat poradkyni, kojit kuze na kuzi atd. Me ale zajima jestli to jde i s dudlem - napriklad jestli casem kdyz na to pujdu s klidem se umoudri. Bojim se, ze jakmile to zacnu moc resit, vystresuje me to a bude konec uplne :think: diky za rady

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

AlenaSu
Kecalka 379 příspěvků 24.09.18 12:12

Mě malá taky odmítala prso,ale ona teda neměla dudlik. U nás pomohlo kojit vleže. Od té doby nechce jinak. Jako není to ideální řešení,ale je to řešení

Heivka
Závislačka 3115 příspěvků 24.09.18 12:25

Mě u „bojkotu“ kojení (v mém případě to bylo bohužel selhání hormonů a opravdový nedostatek mléka) dudlík právě pomáhal, syna jsem nechala rozdudlat na dudlíku a potom rychle vyměnit za prso kdy chvíli tahal a tak do kola, třeba hodinu v kuse dokud neusnul. Pak znovu.

eryby
Kecalka 411 příspěvků 24.09.18 12:26

Celkem krutý bojkot jsem zažila i s dítětem, které dudlík, ani žádný jiný kazič neznalo. Trval nejměně 3 týdny, doprovázely ho skoro suché plíny (přes den) a po měsíci na prohlídce mělo úplně stejnou váhu, takže v mezičase určitě zhublo. Jak náhle začal (po prohlídce u dr. a očkování), tak náhle přestal a ač už jsem byla velmi zkušená, i co se týká kojení a dudlíku, tak mě to psychicky velmi potrápilo, snad kdyby trval ještě o den déle, tak bych to nevydržela, je to fakt těžké „neřešit to“, ale stres celou situaci samozřejmě zhoršuje… Každopádně za jeden dlouhodobý bojkot kojení s dudlíkem jsem zaplatila tím, že se dítě od prsu úplně odstavilo v 5ti měsících, jeden bojkot i přes dudlík, ale s dřívějším podáním příkrmů (už v 5ti měsících) jsem ustála a kojila dál. Kojení mi vůbec nebojlkotoval jen nejmladší, ten mi zase bojkotoval jakoukoli jinou stravu než MM, takže se plně kojil ještě dlouho po prvních narozeninách. Hold je to hodně individuální, ale bojkot za každých okolností je náročný, bojuj a nevzdávej se, šamce určitě je a je škoda to zabalit, i když se fakt vůbec nedivím, když to žena udělá. Mě drželo nad vodou to kojení v noci, ač to bylo náročné, ale říkala jsem si „alespoň něco“.

xjuliax
Kecalka 261 příspěvků 24.09.18 12:26

@Salejla My to naštěstí zvládli. Trvalo to asi 14 dní plus mínus. Teď má za týden rok a zatím stále kojím.

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1912 příspěvků 24.09.18 12:26

Mě dcera takhle blbla, ale bylo to vždycky tak na dva, tři dny. Dudlík měla a ustály jsme to. Ale zkoušela jsem taky všechno možný, kojení ve vaně, nahatý, v leže pod dekou. Nakonec to vždycky nějak samo přešlo. Fungovalo nechat ji přisát, když usínala, to se většinou chytla. Dudlík měla zhruba do dvou let a kojila jsem ji taky skoro do dvou let. Co bych za to dala, kdyby syn chtěl dudlík taky. Ten ho asi v roce zahodil a už nechtěl, jen prso.

kamcaKr
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 24.09.18 12:32

My si prosly s malou bojkotem nekolikrat,ale jen par dni jecela,ze nechce vubec z pr.prsa..dudlik mela. vzdycky ji uklidnil. pak se obcas prisala.. od asi 8m zadny bojkot,ted je ji rok a stale kojime…no drzim pesti,at to date.

blumen
Hvězda diskuse 41243 příspěvků 24.09.18 12:34

U nas byl bojkot dva dny. Napila se jen vleze u kojeni a zpivani. Pak jsem kojila jeste 2 roky. Dudlik mela odjakziva az do 14 mesicu, nez jsem ho sebrala.

Salejla
Stálice 53 příspěvků 24.09.18 12:38

Diky za odpovedi. U nas to trva treti den kdy prso odmita. Predtim pil sice prerusovane, ale prisuzovala jsem to tomu, ze kouka kde co lita - odvratil se a zacal povidat napr. na lampu na nocnim stolku. Je hrozne tezke to neresit, uz jsem lehce na nervy a ani rady typu, ‚tak kdyztak nebudes kojit nooo‘ mi moc nepomahaji. Takze ted nevim jestli vydrzet i s dudlikem nebo zacit s odstranovanim. Popravde jsme s dudlikem docela spokojeni a pres den ho prakticky nema. Jinak je to spokojene miminko, hlady nebreci. To ze ma hlad poznam jen ze si vic cuca prsty. Do place to nastesti zatim nedoslo… vaha, no nema ted idealni prirustky. Nema ani tech 100g tydne, ale zitra jdeme na kontrolu k mudr tak uvidime. Furt si rikam, ze ma jeste trocgu s vahou sichr - ma necelych 7,5kg…

Hoa Mai
Kelišová 5647 příspěvků 16 inzerátů 24.09.18 13:06

@Salejla U nás to bylo podobně, jak popisuje @Heivka , naopak nám dudlík při bojkotu velmi pomohl. Prošli jsme si docela silným a dlouhým bojkotem kojení, který byl způsobený dvěma problémy. Jednak tím, že jsem měla ze začátku kojení strašně moc mléka, syn se najedl, aniž by potřeboval aktivně sát, prostě mu to do pusy teklo samo. Jak se laktace upravila, najednou mu to neteklo, on neuměl zabrat tak, jak by bylo potřeba a byl z toho nervózní. Druhá příčina byla to, co naše dr. nazvala „bouřlivá střevní činnost“ - prostě mu při kojení ta střeva pracovala tak intenzivně, až ho z toho bolelo bříško. Dospělo to k tomu, že jakmile prso jen viděl, dostal hysterický záchvat, otáčel se celý od prsa a nebylo ho vůbec možné přiložit. Dudlík si ale vzal, takže jsem ho pomocí něj uklidnila a pak rychle vyměnila za prso. Kojila jsem do 18m, dudlík měl asi do roka.
Laktační samozřejmě taky nejdřív řekla zahodit dudlík, ale co mám teda dělat, mi neporadila (všechno to, co se poradit dá, už jsem dělala buď přirozeně od narození miminka nebo jsem to vyzkoušela před tím, než jsem si ji pozvala). Nakonec mi řekla, že si mám někde sehnat Motylium :roll: To jsem samozřejmě neudělala (a bylo by mi to k ničemu, mléka jsem měla dost, malý se jen musel smířit s tím, že aby ho dostal, musí aktivně sát) a bojkot jsme zvládli s dudlíkem a díky němu.
Jinak měly moje děti dudlík všechny tři, jejich neustálou potřebu v prvních měsících něco dudlat nejsem schopná ani ochotná pokrýt sama sebou. První dítě kojené bez problémů, druhé bylo to s bojkotem a třetí aktuálně 3,5 měsíce bez problémů. Váhu má tvé dítě pěknou, tolik vážili oba mí synové v půl roce. Nerovnoměrné přibírání a občasná stagnace váhy je u kojených dětí normální. Řeči okolí házej pokud možno za hlavu, když to budete chtít zvládnout, tak to zvládnete.

Michaeela F.
Nováček 2 příspěvky 24.09.18 20:12

My jsme si před týdnem prošli 3denním bojkotem taky, syn odmítal nejen prso, ale i dudlík. Takže jsme zároveň měli problém s usínáním, bez dudlíku usnul jedině v kočárku. Co bych dala za to, aby aspoň ten dudlík chtěl. Po 3 dnech se zase přisál, po týdnu si zase vzal dudlík. Takže bych neřešila, určitě se umoudří a přisaje.

Salejla
Stálice 53 příspěvků 26.09.18 00:13

Tak situace se ma tak, ze mladej ma takovy bojkot nebojkot. Kdyz nechce pit tak se umi slusne u prsa vztekat. Pokud ale ma hlad, tak uz se zacina umoudrovat. Vecer kdyz uz je hodne unaveny a chce vic spat nez jist davam dudlik - prso dokola dokud se nenaji… jinak u doktorky dobre zpravy. Uz ma 7.68kg takze za 3 tydny pribral 400g, coz je oproti vaze co mam doma asi o 150g vic (takze vahu zahazuji). Mudr. nam doporucila zacit na noc s kasi, tak uvidime jak to pujde… snad se tedy blizi lepsi zitrky :think: vyhrano neni, ale bojujeme :pankac:

kamcaKr
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 26.09.18 19:50

@Salejla po kasi muze mit zacpu/boleni bricha v noci. ja Dr.v tomhle neposlechla,u ko­jenych deti,ktere pribiraji je nejlepsi vydrzet s kojenim co nejdyl a az kdyz ma zajem,tak dat neco jinyho..my dali v 5,5mes.mrkev,kasi az v 7m a rano.

Salejla
Stálice 53 příspěvků 26.09.18 21:59

@kamcaKr jako popravde se mi ta kase taky moc nezda, kor na noc… vzhledem k tomu, ze porad dobre pribira (tuk tuk tuk) tak jsme se s manzelem dohodli, ze proste budu kojit a nechame to konovi. Bud zacneme s prikrmem az po ukoncenem 6.m nebo drive. Akorat bych chtela aby lepek dostal do 7m, tak budu muset zjistit jak jinak nez kasi pripadne.. no vse zalezi na malym a na tom jak bude blbnout pri kojeni

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1912 příspěvků 26.09.18 22:27

@Salejla No kaši pokud byste dávali ve flašce, tak toho bych se bála víc, než dudlíku. Navíc když bojkotuje kojení. Na flašku si děti zvyknou rychle a mohlo by skončit kojení úplně.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >