Dá se zvyknout na nestandardní vzhled?

Anonymní
25.12.20 22:44

Dá se zvyknout na nestandardní vzhled?

Ahoj, zvykly jste si některá na vzhled partnera, který vám byl z počátku vyloženě nepříjemný? Já se začala scházet s jedním mužem, dohromady nás dali kolegové z práce, přesvědčili mě, jít s ním na rande, protože on je snad 20 let sám a já byla taky už delší dobu sama a podle nich bychom si mohli rozumět. On měl ale jako hodně mladý úraz a má zdeformovanou velkou část obličeje, krk a rameno, značné jizvy a vypadá to na první pohled docela děsivě, na ty další spíš už jen všelijak jinak, než prostě je člověk zvyklý vidět a považovat za něco sexy, nebo obecně krásné. Tím nechci nikoho urazit, vím že za to nemůže, ale je pro mě těžké to vůbec vidět, natož představa nějakého doteku. Jenže, jak se ukázalo, jinak je to fakt úžasný, opravdu máme společné názory, společné koníčky a touha vytvořit rodinu a pracovat na vztahu je velká, oba máme své životy celkem srovnané a vyřešené a chybí nám partner. Já mám taky určitou nevýhodu v hledání, není na mě samotné hned vidět. Pro něj to překážka není. Strašně tomu chci dát šanci, ale bojím se, že si nezvyknu jak já sama, tak se i obávám, jak přijmu reakce okolí, protože lidé na něj prostě koukají a co mi řekne rodina. Co si o tom myslíte, jsem pokrytec, nebo je to normální, jak to vnímám? Zvyknu si, nebo se zvyknout nedá? Hodně jsem slyšela, že na vzhled si člověk zvykne, ale.. Prosím anonymně.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2302
25.12.20 22:48

Je normální, že to vnímáš ale. Jestli je fajn kašli na to. Tvoříš v sobě blok. Naopak bych se ho prostě dotýkala a vzala ho celého. Když se budeš štítit, bude to v tobě.

Případně s ním mluv, věřím že to potkává celý život a tvoji snahu to přijmout by nemusel vzít špatně. Pokud to opravdu bude snaha o přijetí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24904
25.12.20 22:53

A je ti s ním dobře? Pokud ano, tak bych to neřešila. Brát si ho hned nemusíš a okolí případně přesvědčíš, že člověk má i jiné kvality, než je vzhled.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
yse
956
25.12.20 22:54

Prijde mi lito ztratit fajn chlapa jen pro vzhled. Nejaky hezoun za par let taky zesedne a udelaji se mu vrasky. Vzdyt si ho nemusis hned brat, dej tomu sanci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3155
25.12.20 22:55

Tvému vnímání světa nerozumím, ale obecně - Partner by tě měl přitahovat i sexuálně, takže jestli to tak necítíš, tak asi nemá smysl se přemáhat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26128
25.12.20 22:55

Tohle je tak racionální uvažování, až to bolí.
Nech ho jít, nic z toho nebude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3937
25.12.20 22:56

Takhle. Když miluješ, není co řešit. Když miluješ, bude pro tebe krásnej i s jizvami. Z vlastní zkušenosti. Měla jsem může, který se mi vzhledově nelíbil. Pak jsem se zamilovala a bylo to v háji. :D Šla bych do toho. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
25.12.20 22:57

Pokud jste si spolu sedli tak klidně jdi do toho. Myslím že 100% si tě bude víc vážit než nějaký namachrovany blb co letí za každou sukni. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
712
25.12.20 23:00
@Anonymní píše:
Ahoj, zvykly jste si některá na vzhled partnera, který vám byl z počátku vyloženě nepříjemný? Já se začala scházet s jedním mužem, dohromady nás dali kolegové z práce, přesvědčili mě, jít s ním na rande, protože on je snad 20 let sám a já byla taky už delší dobu sama a podle nich bychom si mohli rozumět. On měl ale jako hodně mladý úraz a má zdeformovanou velkou část obličeje, krk a rameno, značné jizvy a vypadá to na první pohled docela děsivě, na ty další spíš už jen všelijak jinak, než prostě je člověk zvyklý vidět a považovat za něco sexy, nebo obecně krásné. Tím nechci nikoho urazit, vím že za to nemůže, ale je pro mě těžké to vůbec vidět, natož představa nějakého doteku. Jenže, jak se ukázalo, jinak je to fakt úžasný, opravdu máme společné názory, společné koníčky a touha vytvořit rodinu a pracovat na vztahu je velká, oba máme své životy celkem srovnané a vyřešené a chybí nám partner. Já mám taky určitou nevýhodu v hledání, není na mě samotné hned vidět. Pro něj to překážka není. Strašně tomu chci dát šanci, ale bojím se, že si nezvyknu jak já sama, tak se i obávám, jak přijmu reakce okolí, protože lidé na něj prostě koukají a co mi řekne rodina. Co si o tom myslíte, jsem pokrytec, nebo je to normální, jak to vnímám? Zvyknu si, nebo se zvyknout nedá? Hodně jsem slyšela, že na vzhled si člověk zvykne, ale.. Prosím anonymně.

Nepochopila jsem tu tvoji „nevýhodu v hledání“… Ta je taky vzhledová? Každopádně už to, že píšeš, že pro něj to překážka není, je dobré, ne?

Jinak určitě bych tomu šanci dala. Kdybych to měla říct trochu zjednodušeně: když to bude hodně dobré, chemie v mozku udělá svoje a prostě ho přijmeš přesně takového, jaký je. ;) Dokonce se ti bude svým způsobem líbit právě ta jeho nedokonalost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.20 23:09

Já když se seznámila s manželem, tak se mi fyzicky nelíbil. Teda líbila se mi postava, ale obličej ne :oops: Ale jelikož jsme si jinak rozumneli, nechtěla jsem to hned zahodit a nakonec jsem se řídila radou kamarádky - najít si na něm něco, co se mi líbí a na to se „upnout“. Takže já jsem se upnula na oči :) Po těch pár letech už mi to přijde spíš k smíchu, nevím, jestli jsem si zvykla nebo co, ale už se mi opravdu líbí celý a nic bych na něm neměnila. Nicméně to, jak popisujes toho tvého nápadníka, je trochu děsivé, těžko říct, jestli to jde přirovnat k mé situaci.

• Citovat
  • Nahlásit
5068
25.12.20 23:11

Angelika si zvykla :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24904
25.12.20 23:12

@Limi123 Přesně to jsem chtěla napsat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62272
25.12.20 23:15

Ano, reakce okolí můžou být různé.. Ale.. Pokud ti ten člověk sedí, dej tomu čas a uvidíš.. Někdy to tak prostě je, že si říkáš, co na tom člověku někdo vidí a pak ho poznáš a ejhle, on může být přesně tvá krevní skupina :think: pokud to tak je, přestanes vzhled řešit :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.20 23:16

Je to tak, že právě kvůli sexu to například řeším, přijde mi to úplně nepředstavitelné, ale to může být i tím, že prostě nejsme sblížení, nepotkáváme se dlouho, na hlubší city je brzy a takovéto wow, to je kocour! :D tam prostě neproběhlo. Já se ale strachuju toho, že když s ním strávím víc času a pak ho odmítnu, že mu ublížím, protože on jeví velký zájem. Moje nevýhoda není vzhledová, mám nějaké zdravotní problémy. Také si říkám, že bych neměla být náročná, ale obávám se právě toho, jestli bude reálné užít si sex a intimnosti, protože on by již rád mi třeba dal pusu a já prostě nemůžu, na něj je vidět, že se asi odhodlával dlouho a já ustoupila, nejde to :nevim: Na druhou stranu tolik se s ním nasměju a je moc fajn, když to nezkusím, asi si hned tak nikoho nenajdeme ani jeden.

• Citovat
  • Nahlásit
31109
25.12.20 23:21

Tak Vaclav Klaus ml je snad uz potreti zenaty a ma kupu deti - takze zvyknout se da asi na vsechno. Dala bych tomu sanci, vzhled neni az tak dulezity.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat