Dal vám pediatr ošetřovné na školkové dítě?

8643
28.10.20 18:00

Dal vám pediatr ošetřovné na školkové dítě?

Ahoj, jen obecný dotaz. Vyhověl vaší žádosti o ošetřovné pediatr, když jste se dobrovolně rozhodly (předpokládám hlavně ženy) dítě za dané epidemiologické situace dítě do MŠ teď nevodit? Je jedno, zda ošetřovné je či není vypláceno, ale prostě mít tu „omluvenku“, že jste na ošetřovném. Na stránkách MŠMT je uvedeno (ale jen do června), že nárok na ošetřovné mají rodiče dětí mladších 13 let… a nárok na ošetřovné budou mít nadále až do 30. června 2020 všichni rodiče, kteří z objektivních důvodů nemohou dát dítě do školy či školky. Mezi důvody patří například zdravotní riziko, kdy je dítě náchylné k nemocem, alergické, nebo žije ve společné domácnosti s někým z rizikové skupiny.

Nevím, jaká je situace teď. Jsem na imuno léčbě, čekám taky na autovakcínu. Imunoložka mi důrazně doporučila nevylézat, tak ani dítě nedáváme do školky a dětská Dr. ošetřovné přitom vystavit odmítla.

Tak mě jen v obecné rovině zajímá, jaká je v tomto ochota vašich pediatrů, abych si udělala obrázek o té naší, jestli je to normál, nebo je tak těžce neochotná jen ona i za dané situace :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17496
28.10.20 18:04

Ať ti imunoložka napíše neschopenku, on ani ten pediatr nemůže rozdávat paragrafy, jak ho napadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3801
28.10.20 18:04

A na neschopenku jit nemuzes?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8643
28.10.20 18:08
@e008 píše:
A na neschopenku jit nemuzes?

Nemůžu právě. To je trošku složitější, ale nemůžu. Nicméně dítě do školky teď nedáváme, u nás je situace šílená, třetina učitelek v MŠ nakažených, zasahuje armáda s desinfekcí. Se svojí imunitou na bodu mrazu, trvale na imunoglobulínu a čekající na autovakcínu nechodím ani s košem, upřímně. A dítě je doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8643
28.10.20 18:11
@Janli píše:
Ať ti imunoložka napíše neschopenku, on ani ten pediatr nemůže rozdávat paragrafy, jak ho napadne.

Ptala jsem se a říkala, že dokonce ani posudkoví lékaři neberou imunitu jako něco zásadního. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19660
28.10.20 18:14

Ono dr musi napsat nejaky duvod, nejde si to jen tak vycucat z prstu :nevim: preventivne se ocr nedava no. Proc si nevezmes neplacené volno? Neda se domluvit v práci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5609
28.10.20 18:16

Takže předpokládám, že jsi na home office, když píšeš, že nikam nechodíš a jde teda o to, že když máš dítě doma ze školky, tak ten HO nestíháš? Nebo tomu rozumím špatně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5186
28.10.20 18:16

Tak řekni že je dítě nemocné… Má třeba průjem, a je to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73599
28.10.20 18:17

@MartinaCV Tak pokud ti důrazně doporučila nevylézat, tak je celkem logické, že je to na ní, aby ti dala neschopenku, ale fakt to není důvod pro to, aby ti dětská psala ošetřovačku, neb dítěti nic není a to klidně do školky chodit může. Ale je fakt úžasný, jak to, že ti tvoje doktorka nechce vystavit neschopenku ti přijde OK, ale na dětskou, který by měla podvádět, tu nasazuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8643
28.10.20 18:19
@Kriss Tina píše:
Ono dr musi napsat nejaky duvod, nejde si to jen tak vycucat z prstu :nevim: preventivne se ocr nedava no. Proc si nevezmes neplacené volno? Neda se domluvit v práci?

No vycházím právě z toho sdělení na stránkách Ministerstva školství, že ošetřovné náleží i těm, kdo mají školkové děti a to dítě žije v domácnosti s někým, kdo je z rizikové skupiny (dokonce to nemusí být ani příbuzný) a že je na každém zákonném zástupci dítěte, zda se rozhodne dítě do školky dát či nedat. Ale platilo to do června. Pak jsem našla články, že Maláčová slibovala, že to bude projednávat s platností do konce roku, ale výsledek toho jsem už nenašla. U mě nejde o neplacené volno, ani o volno jako takové, ale o to, že se nemohu průběžně účastnit různých jednání, protože je dítě doma, není zaopatřené. Já nejsem v klasickém pracovním poměru. Ale mám sem tam určité povinnosti někde být na jednáních a to teď nemůžu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8643
28.10.20 18:21
@j.a.n.i1 píše:
@MartinaCV Tak pokud ti důrazně doporučila nevylézat, tak je celkem logické, že je to na ní, aby ti dala neschopenku, ale fakt to není důvod pro to, aby ti dětská psala ošetřovačku, neb dítěti nic není a to klidně do školky chodit může. Ale je fakt úžasný, jak to, že ti tvoje doktorka nechce vystavit neschopenku ti přijde OK, ale na dětskou, který by měla podvádět, tu nasazuješ.

Já se fakt nedivím, že to tu lidi mažou :roll: Moje mi vystavit neschopenku může, ale ne nyní, souvisí to prostě s něčím dalším a jestli dovolíš, nebudu detailně vysvětlovat, dotaz zněl jasně a obecně. Nemusíš reagovat, pokud chceš řešit něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8643
28.10.20 18:22
@vulpes píše:
Takže předpokládám, že jsi na home office, když píšeš, že nikam nechodíš a jde teda o to, že když máš dítě doma ze školky, tak ten HO nestíháš? Nebo tomu rozumím špatně?

nejsem na home office.. resp. jsem, ale ne v zaměstnaneckém poměru.. omlouvám se, ráda bych řešila jen to, na co jsem se zeptala, díky za reakci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3888
28.10.20 18:23

Pokud jsi tak nemocná, že nemůžeš ani ven, máš mít neschopenku. Proč by ti měl psát pediatr OČR, když je dítě zdravé. V této vlně je OČR pro školní děti do 10 let, školky fungují, tam mají OČR jen rodiče nemocných dětí a dětí s nařízenou karanténou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8643
28.10.20 18:25
@mackA159 píše:
Tak řekni že je dítě nemocné… Má třeba průjem, a je to.

Potřebuji to do doby, dokud bude epidemiologická situace v našem městě vypadat tak, jak vypadá. Už tady začíná kolabovat zdravotnictví. Covidoví pacienti leží už i na gynekologii a dochází místa. Potřebuji vyřešit jen to, že dítě teď nemůžeme dávat do školky, aby se nenakazilo a případně nepřeneslo ani nákazu na mne s mojí imunitní situací. Prostě na dobu, než budu moci dát dítě zase do školky a to ani nelze odhadnout, od kdy bude. Nejde mi o vyplácení ošetřovného, ale jen o formální ošetřovné klidně bez nároku na výplatu této dávky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8643
28.10.20 18:26
@Havlova píše:
Pokud jsi tak nemocná, že nemůžeš ani ven, máš mít neschopenku. Proč by ti měl psát pediatr OČR, když je dítě zdravé. V této vlně je OČR pro školní děti do 10 let, školky fungují, tam mají OČR jen rodiče nemocných dětí a dětí s nařízenou karanténou.

nech to být, dík.. počkám až se ozve někdo, koho se situace popsaná na webu MŠMT týká

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama