Dala jsem prošlé léky, jak moc to vadí?

3143
30.11.08 21:47

Dala jsem prošlé léky, jak moc to vadí?

Prosím o radu, malé jsem nechtěně dala prošlý jitrocelový sirup 03/2008. Jak moc myslíte, že to může vadit, kašel neustal, takže účinky to už asi nemá, ale nemůže se třeba nějak přiotrávit? Teď je toho všude plno tak trošku šílím. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6909
30.11.08 22:03

Ahoj,

klídek:-) Po prošlém jitrocelovém sirupu se Ti rozhodně otrávit nemůže:-))) Maximálně to nebude mít ten správnej léčebnej účinek. Mám kamarádku lékárnici a jediné, co jest nic moc po exp. době jsou atb a opalováky… Takže klíd a zítra kup „čerstvej“ sirup a ať je kašel brzo fuč!

P.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3143
30.11.08 22:08

Jé díky moc za uklidnění. Já mám totiž i ten čerstvý a nějak se mi tam objevil i ten prošlý-úplně stejný, nevšimla jsem si, že mám 2 a prostě jej dala. Už je v koši :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6909
30.11.08 22:46

Není zač:-) Ale chápu, že jsi uklidnit potřebovala:-)) U těch atb a opalováků se taky nemůže nic stát, akorát tam není ten správnej účinek… A protože ten jitrocelovej je na bylinkové bázi a cukr, tak to je úplně v pohodě:-))) Nedávno mě tak chytla hlava, na kterou vůbec netrpím, že jsem taky pobrala prošlej brufen a zabral, naštěstí:-) Ale obecně - prošlé léky pryč z lékárničky!!!
Tak ahoj P.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
1.12.08 09:28

Ahoj,

já jsem včera kápla malému do nosu omylem prošlý nasivin a ještě k tomu pro dospělé :roll: :oops: myslela jsem, že je to samozřejmě jeho dětský neprošlý a že dospělácky jsem už dávno vyhodila :? tak hlavně, že z toho neměli žádné potíže :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
1.12.08 13:08

Ahoj, můj strýc (MUDr.) mi říkal, že nerozbalené léky až tak nevadí, pokud jsou správně skladovány, tzn. ne na sluníčku, v temnu, za stálé teploty. Prý se doby trvanlivosti dávají podle extrémních podmínek, takže většina prášků zůstává v obale i nadále účinná. Já tedy posuzuji i podle toho, jestliže to má dobu trvanlivosti třeba 3 roky a já si to beru tak dva měsíce po uplynutí této doby, tak nehrotím.. Ale to je můj soukromý názor. Resut

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.12.08 12:40

Já jenom poradím, jak to dělám já, aby se mi něco podobného nestalo (dřív se mi to právě stalo :wink: ). Hned jak v lékárně koupím nějaký lék, zjistím si jeho trvanlivost a permanentním fixem ji velkým písmem napíšu na krabičku. Takže jakmile vezmu jakýkoli lék do ruky, hned mě praští do očí, do kdy má trvanlivost. Případně na tu krabičku ještě dopisuju, kdy jsem lék otevřela, pokud je nutné ho po otevření spotřebovat do určité doby.

• Nahlásit
  • Citovat
24896
12.4.14 14:09

Malá 5 let zvrací a má horečku přes 38.5 st. Dala jsem paralen čípek, ale pak zjistila, že je exp. doba 11/2012.
Vadí to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6247
12.4.14 14:18

Ne nevadi, jen ta ucinost muze byt nepatrne snizena :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
812
9.12.15 16:57

Malý má horečku a omylem jsem mu dala 4 měsíce prošlý sirup Nurofen :zed: :(,nemůže se nic stát? Ale mam tedy dojem, že už asi moc neúčinkuje..A byl už rozdělaný..Horečku má stále a já tu mam už jen čípky Paralen, které jsou bohužel prošlé taky, do listopadu 2015…Mám mu je dát? Je horší mu dát prošlý čípek nebo mu nedat nic a nechat ho s horečkou :(? (Ven ho teď tahat s 39stupni nechci)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22439
9.12.15 17:07

@spiritt pokud mu dáš čípek, který byl do konce 11/2015, tak se opravdu v prosinci 2015 nic nestane. Se sirupem netuším

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2403
9.12.15 17:07

@spiritt Nurofen(sirup) se ma spotrebovat do 6.mesicu po otevreni - pote dle me uz jen neucinkuje a cipky „prosle“ 9 dni bych uplne s klidnou hlavou dala.

A ted jeste kopiruju z jine diskuze:A léky musí ještě 2 roky po datumu spotřeby splňovat veškerá kritéria…musí prostě léčit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
812
9.12.15 17:23

Děkuji! Je fakt, že listopad skončil před pár dny, asi to bude možná menší zlo, než ten Nurofen…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31692
9.12.15 17:37
Pár dní prošlej čípek bych fakt neřešila
@Sue.Ellen píše:
@spiritt Nurofen(sirup) se ma spotrebovat do 6.mesicu po otevreni - pote dle me uz jen neucinkuje a cipky „prosle“ 9 dni bych uplne s klidnou hlavou dala.A ted jeste kopiruju z jine diskuze:A léky musí ještě 2 roky po datumu spotřeby splňovat veškerá kritéria…musí prostě léčit.

asi tak nějak. jako ty léky mají často expiraci i 4 roky od výroby, takže to musí mít hodně posichrovaný, pokud by se začínaly už měsíc po expiraci některý kazit, tak to by nikdo nevěděl, jeslti se některej nezačne kazit už měísc před expirací, což by byl průser..takže ono pokud se jim první lék začal kazit 5-6 let, a většina třeba až po 7 letech, tak dají expiraci max 4 roky. já tu objevila železo prošlý od března, tak ho starším klukům občas dávám, škoda ho vyhazovat, neublíží jim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.9.18 08:02

Dobré ráno, jak řešíte léky které mají na krabičce napsano spotřebujte do 6ti měsíců po otevření ale ještě nejsou prošlé? Zjistila sem že to mám napsáno na sirupu proti kašli a já vůbec nevím, kdy se hom otevírala :think: PS. Sirup mám pro 2letou dceru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama