Reklama

Dálková maturita - Angličtina

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 13:46
Dálková maturita- Angličtina

Ahoj holky. Hledám někoho, kdo je ve stejné situaci. Jsem ve čtvrtém měsíci těhu a dodělávám posledním rokem dálkovou nádstavbu v oboru podnikaní. Můj celkový prospěch je něco kolem 2.1. Takže v tomto bych problém neviděla. Jenže. Začínám mít neskutečný starch z angličtiny, kterou jsem si vybrala. Jsem už týden v takovém stresu, že se mi chce pořád jen brečet, jakobych snad byla přesvědčená, že tu angličtinu nemám šanci zvládnout. :( Gramatika ani výslovnost mi nedělá problém. Potřebuji doplnit slovní zásobu ale hlavně skládat správně věty. Není to má parketa a mám 3-4. Pokud to udělám, bude to zázrak. Tohle je opravdu jedinej obor, u kterého mi to udělalo ten průměr kolem dvou.Jak jste to zvládly vy? Chodím do práce na 4 na ráno a mám syna 3,5 let. Opravdu mám strach, možná potřebuji jen podpořit, podpíchnout nebo já nevím. Jak to máte vy děvčata?

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 13:47

Omlouvám se za anonym, je to pro mě citlivé a chodí sem roodina. Zakladatelka

Chumchalice
Kecalka 145 příspěvků 06.01.17 13:53

V prvé rade mas muj obdiv, ze ses do toho vubec pustila.
Koupila bych si nejakou knizku pripravu na maturitu z aj, rozvrhla si ji tak, abys ji stihla celou udelat.
Nastuduj si, jak funguje slovosled v aj SWOMPT, to ti strasne pomuze :palec:
Drzim palce!!!

lalique
Nováček 8 příspěvků 06.01.17 14:24

Ahoj jen tě chci uklidnit a podpořit. Neboj určitě to dáš, také chodím dálkově do školy a ted jsem do toho otěhotněla. Řekla bych že i jsi na tom lépe, já budu maturovat až se bude prcek učit chodit a to jsem zvědavá kde na to vezmu klid. Máš skvělý průměr a slovní zásoba se dá doplnit, já třeba používám aplikaci duolingo(je skvělá i na to skládání vět, ale jede se tam od základů) a pak si po večerech snažím nacpat nějaké slovíčka do hlavy, mám to prostě místo knížek. No a poté jsem dostala od přítele různé cvičební pracovní sešity k maturitě. Tak se podívej třeba i na internet, určitě tam budou nějaké cvičení které se dají stáhnout a doplňovat. Já třeba radši doplňuju na papír než v počítači. Neboj dalo to spousta lidí a ty to dáš určitě taky, budeme ti s prckem držet palce.

pikola
Neúnavná pisatelka 18938 příspěvků 06.01.17 14:26

Koukej na filmy s aj titulky, treba i s ditetem na Pepu pig

Ryšavec 2
Stálice 58 příspěvků 06.01.17 14:29

Taky si dálkově dodělávám maturitu a nejvíc bojuji s Aj. Na základce i na učňáku jsem měla Nj, to mě ale vůbec nebavilo. Řekla jsem si že zkusím Aj a řekla bych že jsem takovej lepši průměr. Ale je fakt že čím víc se to nabaluje tím větší zmatek v tom mám :zed: Ve třeťáku si asi zkusim zařídit nějaké doučování - jinak to nevidím. Někteří spolužáci už doučování mají, jinou radu nemám :nevim: Držím pěsti ať to dáš. :palec:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 15:12

Holky, moc děkuji za rady. Nějak to na mě padá, pořád mám pocit, že to nevyjde a pak to bude hlavně pro mně samotnou ostuda. Ale jsem ráda, že v tom nejsem sama, děkuji vám :hug:

lalique
Nováček 8 příspěvků 06.01.17 15:22

Neboj ale chápu tě, na mě to padá a to mám do matury ještě daleko. Ještě mě napadlo, nezkoušela jsi si jí nanečisto? Cermat má každý rok maturity na internetu ke stažení, každý rok si je vždy jen tak sama za sebe zkusím, kromě matiky.Tam jsem si jistá, že bych to nedala ani jí v mém oboru nemám. Jinak já bych to brala taky jako osobní prohru ale přítel mi vždy když blázním říká, nó co nedáš ji napoprvé, dáš ji napodruhé. Hlavně zbytečně nestresuj, už kuli miminku, máš krásný průměr, takže úplně hloupá nebudeš a dáš to.

dana.dv
Zasloužilá kecalka 688 příspěvků 06.01.17 17:12

A proč nechodíte do individuálního jazykového kurzu?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 21:23

Protože bych jej nestíhala díky zaměstnání, do kterého vstávám ve 3 hodiny ráno a domů přicházím kolem 4.. :,(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 21:29

Zkoušela jsem nanečisto, uteklo mi vždy 2 body. I s poslechem. Už jsem právě ctěla ukončit všechno. Rodina nechce, já taky ne, ale je to strasně stresující, možná se stresuji zbytečně, ale citím se šíleně.

lalique
Nováček 8 příspěvků 08.01.17 12:23
@Anonymní píše:
Zkoušela jsem nanečisto, uteklo mi vždy 2 body. I s poslechem. Už jsem právě ctěla ukončit všechno. Rodina nechce, já taky ne, ale je to strasně stresující, možná se stresuji zbytečně, ale citím se šíleně.

To je dost dobré, jsou to jen dva body a ty se dají dohnat.Nic neukoncuj, to by byla velká škoda opravdu neboj, to zvládneš. Zvládli to i jiní zvládneme to taky.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama