Reklama

Dálkové studium Mgr. právo-VŠFS při mateřské dovolené nebo Plzeň?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.17 10:50
Dálkové studium Mgr. právo-VŠFS při MD nebo Plzeň?

Mám Bc. právní specializace na VŠKV. Už roky pracuji v advokacii, právo je i můj koníček, dělám pro advokáty v podstatě samostatně, takže chci pokračovat v Mgr. a zvažuji kde. Je mi už 40 a jsem na mateřské s malým miminkem, tak bych chtěla během mateřské to studium zmáknout, ale nechci šidit miminko a vůbec rodinu. Po tom, co Vary koupila Vysoká škola finanční a správní, zvažuji, zda se vyprdnout na právo a právní vědu v Plzni, kde by mi asi ani neuznali žádné zkoušky z Bc. a možná by mi ani nedali individuál, zároveň řeším i další čas studia, na 5 let od začátku se mi tedy nechce. Proto vážně uvažuji o VŠFS a magisterské - právní specializaci. Mám problém s jazyky, nemám vztah k učení jazyků. Je tu někdo, kdo to má/měl podobně, nebo do studuje tam či tam a napsal by mi co a jak? Jak je to náročné, jak je to s náročností jazyků apod.? Musím se kvůli přihlášce rozhodnout během února. Abych řekla pravdu, už se mi do školy nechce, zvlášť když máme vymodlené miminko, na druhou stranu to Mgr. potřebuju, abych právo mohla dělat dál a měla větší šanci na uplatnění. Babo raď :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

enyf
Ukecaná baba ;) 1503 příspěvků 05.02.17 11:05

Zásadní otázka: chceš být koncipientem, asistentem soudce apod.? Pak musíš mít pětileté studium.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18131 příspěvků 05.02.17 11:06

Jinými slovy potřebuješ vystudovat vysokou školu, na které nebudou jazyky, dostaneš titul Mgr., ale protože máš malé miminko a rodinu, které nechceš šidit a do školy se ti už moc nechce, mělo by to být někde tak nějak za nic. Rozumím. Možná by sis ten titul mohla koupit. A zařadit se do armády těch, co mají sice VŠ titul, ale studium je moc nebralo a podle toho to taky u nás s úrovní vysokoškoláků vypadá.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.17 11:11
@hanka.br. píše:
Jinými slovy potřebuješ vystudovat vysokou školu, na které nebudou jazyky, dostaneš titul Mgr., ale protože máš malé miminko a rodinu, které nechceš šidit a do školy se ti už moc nechce, mělo by to být někde tak nějak za nic. Rozumím. Možná by sis ten titul mohla koupit. A zařadit se do armády těch, co mají sice VŠ titul, ale studium je moc nebralo a podle toho to taky u nás s úrovní vysokoškoláků vypadá.

Promiň, ale já jsem v právu dost daleko, několik let dělám pro dva advokáty samostatně z domova. Nikdo mě neškolí, kauzy dělám písemně od začátku do konce, advokát pak jde na soud, případně jsem x krát šla já dle § 27 osř. Píšu veškeré právní texty, včetně dovoláních. Asi jsi nepochopila můj dotaz. Mám ve 40ti první dítě, malé miminko, to je důvod, kdy se situace změnila.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.17 11:13
@enyf píše:
Zásadní otázka: chceš být koncipientem, asistentem soudce apod.? Pak musíš mít pětileté studium.

No, právě si říkám, jestli vzhledem k věku ještě chci přesně toto a nebo mi bude stačit Mgr. v právní specializaci. :think: Samozřejmě bych radši měla právo a právní vědu, ale kdyby to mělo být znovu od začátku a na 5 let.. to si už s prckem ve 40ti nedovedu představit. Proto můj dotaz, zda to někdo takto studuje.

enyf
Ukecaná baba ;) 1503 příspěvků 05.02.17 11:17

No já se právě obávám, že to pětileté studium bude pro zaměstnavatele vždycky víc i pro pozice, kde se vyloženě nevyžaduje ze zákona. Už toho dost umíš, takže ti určitě nebude dělat problém jakékoli studium. Možná bys to pětileté stihla i za čtyři roky…

Litta
Extra třída :D 13409 příspěvků 05.02.17 11:35

Pro ty, co chtějí studium ošulit, je tu ta Plzeň, ne?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.17 11:38
@Litta píše:
Pro ty, co chtějí studium ošulit, je tu ta Plzeň, ne?

Já řeším studium proto, abych ty znalosti měla. Právo je můj koníček, mám už své vlastní judikáty. Co řeším tady, je jak to zvládnout s dítětem a zda vůbec lze studovat v individuální režimu, plus jak je to s jazykovou náročností.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.17 11:41
@enyf píše:
No já se právě obávám, že to pětileté studium bude pro zaměstnavatele vždycky víc i pro pozice, kde se vyloženě nevyžaduje ze zákona. Už toho dost umíš, takže ti určitě nebude dělat problém jakékoli studium. Možná bys to pětileté stihla i za čtyři roky…

To je jasné, raději bych měla vystudované právo a právní vědu, ale když to vezmu racionálně, má to smysl, dokončit studium za 5 let, když mi bude 47? Pak tři roky koncipientské praxe za minimum? To vše za situace, že by mi dali individuál. Od škol bydlím víc než 100 km a jak jsem psala, jsem na mateřské.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18131 příspěvků 05.02.17 11:46
@Anonymní píše:
Promiň, ale já jsem v právu dost daleko, několik let dělám pro dva advokáty samostatně z domova. Nikdo mě neškolí, kauzy dělám písemně od začátku do konce, advokát pak jde na soud, případně jsem x krát šla já dle § 27 osř. Píšu veškeré právní texty, včetně dovoláních. Asi jsi nepochopila můj dotaz. Mám ve 40ti první dítě, malé miminko, to je důvod, kdy se situace změnila.

Asi jsem to fakt nepochopila - píšeš, že Mgr. potřebuješ pro výkon povolání. Ale to bylo i před tím, než jsi otěhotněla. Do těch 40 se ta vejška stihnout nedala? Já chápu, že s malým dítětem je to náročný, ale nemůžeš si myslet, že máš malé dítě a tím pádem se požadavky na absolventa VŠ nějak změní. Nebo ano, vlastně můžeš si to myslet - dneska se dá titul skutečně získat za peníze. Zapomeň na to, tvoje chyba to není a taky to není nic proti tobě. Ať se ti daří.

JaniceB
Extra třída :D 13154 příspěvků 3 inzeráty 05.02.17 11:53

Nikdy na nic neni pozde…ja sice studovala jinou VS, byt taky castecne pravne zamerenou, ale statni. Bc jsem si delala dalkove pri zamestnani a Mgr. tehotna + pak ISP na MD s prckem. Takze da se to urcite…ale osidis vzdycky neco nebo nekoho…proste jsem nestudovala tak radne, jako bezdetna a kdyz uz bylo neco tezkeho a sloziteho, miminko slo k prarodicum…kdyz byly statnice, dite jsem nevidela temer mesic a pul…Pokud nemas oporu v rodine, tak tezko zvladnout…Pokud mas, tak to zkus…prece te nikdo neukamenuje, kdyz to nevyjde. Aspon budes vedet, ze jsi pro to udelala vsechno. Mam ted druheho prcka a uz bych do toho nesla…prvni jsem si proste vubec neuzila, protoze jsem jen kojila, varila a lezela v papirech. Ale ja jsem takova, ze kdyz by byla ta moznost, tak bych nechtela byt brzdena tim, ze neco nemam…takze pokud vis, ze to budes potrebovat, zatni zuby a jdi do toho.

Cim bude dite starsi, tim hur to pujde…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.17 12:09

Doufam, ze se to zvladnout da i s dvojcaty :mrgreen:. Podala sem si prihlasku a jestli udelam prijimacky, v dobe nastupu jim bude rok.. A chci jit na karlovku na 5tilete. Je mi 31.

Ale ja nejsem typicka emiminacka matka. Ja se vratila do prace na castecny uvazek, kdyz jim byly 3 mesice. Babicky nemame, stara se misto me manzel.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.17 13:06
@Anonymní píše:
Doufam, ze se to zvladnout da i s dvojcaty :mrgreen:. Podala sem si prihlasku a jestli udelam prijimacky, v dobe nastupu jim bude rok.. A chci jit na karlovku na 5tilete. Je mi 31.Ale ja nejsem typicka emiminacka matka. Ja se vratila do prace na castecny uvazek, kdyz jim byly 3 mesice. Babicky nemame, stara se misto me manzel.

Jsi mladá, to bude v pohodě. Já šla na bakaláře když mi bylo 32. Dálkově byl na 4 roky. Pak po promoci jsem vážně onemocněla a pak zas otěhotněla, hrozně ty roky utíkají. :(

Domča3
Povídálka 31 příspěvků 05.02.17 13:46

Ahoj, já mám zkušenosti s právy v Praze na UK, ISP mi dali bez problémů, péče o malé děti jsou argument, na který prý dají ISP v Praze vždy. Já už jsem byla ve čtvrťáku, když se mi narodila dvojčata, ale po půl roce jsem přerušila a po čase pak vyhodnotila, že už to nedám (mimo jiné v tu dobu byla velká změna systému soukromého práva, znamenalo by to pro mě ke státnicím naučit se spoustu věcí znova, asi by mi i neuznali nějaké hotové předměty atd.) a studium jsem ukončila. Ale mám dvojčata, která měla dost zdravotních problémů a hlavně mám svojí firmu, která celou naší rodinu živí, pracovala jsem v ní naplno celou dobu (v těhotenství i na mateřské), takže trojkombinace dvojčata-firma-práva byla fakt smrtící. Dvojkombinace jen dvojčata-práva by asi šla zvládnout, ale chce to určitě podporu a pomoc s dětmi - manžel, babičky, kamarádky apod. Držím palce!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.17 14:03

@Domča3 a Anonymní díky za podporu. Ještě mě nevzali, ale je to můj celoživotní sen. A nějak teď po pordou dvojek jsem si řekla, že roky běží a nechci se jednou ohlédnout a říct si, že jsem to alespoň nezkusila. Jinak myslím, že mě asi nevezmou.. uvidíme.

Čím to, že máš tak nemocná dvojčátka - @Domča3?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Intuitivní Klusová se opět rozpovídala o dětech! Zajímá to ale někoho?

Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol si pozvala na potlach do pořadu V... číst dále >

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama