Dálkové studium na VŠ - na které to jde?

Anonymní
6.1.21 11:15

Dálkové studium na VŠ - na které to jde?

Ahoj holky, prosím, má některá z vás zkušenost fakt s dálkovým studiem na vs, na tím, že se třeba dojíždí max 2× za semestr a pak jen na zkoušky, nejlépe ekonomického směru? Chci si dodělat vzdělání a už jsem bohužel, naštěstí zaměstnaná, práce je ale bohužel časově náročná, dělám i víkendy… Poradíte mi nějakou školu, klidně soukromou? :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6193
6.1.21 12:54

Pokud nikdo nenapise, tak prece obeslat jednotlive skoly, treba x desitek v dojezdovem okoli, ti nezabere vic jak dopoledne. A mas presne info z prvni ruky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4127
6.1.21 13:27
@Anonymní píše:
Ahoj holky, prosím, má některá z vás zkušenost fakt s dálkovým studiem na vs, na tím, že se třeba dojíždí max 2× za semestr a pak jen na zkoušky, nejlépe ekonomického směru? Chci si dodělat vzdělání a už jsem bohužel, naštěstí zaměstnaná, práce je ale bohužel časově náročná, dělám i víkendy… Poradíte mi nějakou školu, klidně soukromou? :,(

Tak takova zivacka neni asi nikde..delala jsem dalkove vs, ale museli jsme po trech nedelich chodit na dva az tri dny plnych prednasek a dochazka se fakt kontrolovala..vetsina prednasejic na ni brala zretel pri zkouskach..byla to statni vs.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
6.1.21 13:34

Dálkově jsem dělala dvě školy VŠEM v Praze a ESF MU v Brně (tu teď dodělávám). Na obou obor Podniková ekonomika. VŠEM je soukromá, nemyslím, že úplně špatná, ale s kvalitou MU se to nedá srovnat.

VŠEM jsem dělala už dávno při svém prvním zaměstnání, takže možná už je vše jinak. Žádné přednášky nebyly povinné, chodila jsem jen na zkoušky, které byly hodně jednoduché, a na obhajobu seminárních prací.

Na MU výuka probíhala každý druhý víkend, zpravidla pátek odpoledne a sobota celý den. Účast ale nikde nebyla povinná. U některých předmětů jsem byla na první přednášce, poslechnout si organizační věci a pak až na zkoušce. Některé těžší předměty jsem radši odchodila celé a dost se to vyplatilo.

Pokud by tě to zajímalo můžu napsat víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
260
6.1.21 13:49

Ja tedhledam tsky distanci výuku a v podstatě nikde není. Na UPOL mají distancně jen teologii, což by mě asi i bavilo, nicméně abych po jednom zbytečným oboru studovala druhý zbytečný, to fakt ne. No a jinak je to všude kombinované, což znamená cca každý druhý pátek a sobota. Ja bych potřebovala výuku aspoň víkendy, v týdnu to prostě dohromady nedáme. Tak mám zřejmě smůlu. Zvazuju ještě, že si udělám jen nějaký kurz. Já bych tedy chtěla něco zaměřené sociálně, specku, ucitelstvi, pedagogika atp. A tam je kámen úrazu hlavně praxe, což u ekonomiky asi mít nebudeš, tak přeju hodně štěstí v hledání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
6.1.21 14:15

@Midaku Já teď taky hledám, podobný obor a asi to vyhraje Zlín. Vím, že fakulta aplikované informatiky měla výuku jednou za tři týdny (pátek odpoledne a sobota), povinné jenom semináře a ty byly vždycky v sobotu. Tak třeba to mají humanitní studia podobně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
260
6.1.21 15:31

@Kvestorka na Zlín jsem teda vůbec nekoukala, to se podívám, díky. Ale už přestávám věřit, že něco najdu. Já už VŠ mám, takze to vlastne nepoteebuju, ale chtěla bych si udělat jiný obor a v něm pak pracovat,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
6.1.21 16:04

@Midaku Zlín teda nabízí jenom sociální pedagogiku a učitelství MŠ… Já zas v oboru pracuju a potřebuju si dodělat vzdělání, tak se rozmýšlím, který z těch dvou oborů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
260
6.1.21 16:29

@Kvestorka jo, už jsem se na to koukala, tu sociální pedagogika bych brala, ale nikde se tam nepíše nic o stylu výuky, jakože pětka, soboty, praxe atp. Měla jsem vyhlídkou socku na MU, tam to bylo podrobně popsané a měli velmi dobře podmínky pro dalkare, jenže letos ten obor otvírají jen prezencne. Navíc jsem zjistila, že mi do zlína jede bus 2× denně, to by asi nešlo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
6.1.21 16:50

@Midaku Ten rozpis asi dají až se přihlásíš nebo až tě přijmou. Já mám naštěstí dojezd do Zlína celkem dobrej, takže školu už mám vybranou. Teď jenom ten obor no :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
336
6.1.21 23:54

Západočeská. V navazujicim jsem byla na konzultaci jestli 3× tak je to moc. Mají velmi dobře zpracované on-line materiály pro dálkové studium.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
9.1.21 12:24

Na Sociální pedagogiku do Zlína jsem se přihlásila i já 😁 psala jsem to do jiné diskuze. Mají výuku pátek od 12h a soboty od rána. Počítám s tím, že budu muset 2× do měsíce přespat. Jen zvládnout testy a dostat se tam. Ještě se přihlásim na jeden obor Ochrana obyvatelstva. Není možné, aby aspoň jedno nevyšlo. :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat