Dálkové studium s miminkem, VŠO-zkušenosti

18
31.7.21 14:06

Dálkové studium s miminkem, VŠO-zkušenosti

Ahoj, téma jsem tu našla jen jednou a to již 5 let staré a bez odpovědí, proto zakládám nové.

Chtěla bych se zeptat, jestli je tu někdo kdo studoval v nedávné době/ studuje na VŠO navazující studium, případně cokoliv a ideálně dálkově s mimčem? :D Z září/říjnu budu nastupovat a budu mít čerstvého prďolu doma, ráda bych měla co nejvíc informací a byla „připravená“.

Případně zkušenosti s dálkovým studiem s miminkem také uvítám.

Mockrát děkuju za případné reakce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
57
31.7.21 14:22

Já momentálně studují VOŠ druhým rokem a mám momentálně malé miminko a i když jsem na denním, tak mám od těhotenství vyřízeno jakoby dálkové studium. Ročník jsem dokončila úplně v pohodě a v září už mě čeká znova školní lavice(tedy snad zase nebude online). Škola mi vychází vstříc. Praxi jsem dodělávala zrovna tento týden a taky se dalo domluvit. Na Třeťák jsem si ale nechala vyřídit individuální plán, jelikož bych nemohla 3× v týdnu sedět 10 hodin ve škole a hlídání bych neměla. A taky záleží, jaká je to škola a obor. Každý bude mít jiné podmínky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3791
31.7.21 14:27

Poslední semestr dálkového mgr studia jsem dělala s novorozencem, u státnic bylo malé půl roku. Chce to 1) pohlídat si jak často musíš bejt prezenčně přítomná 2) zajistit si hlídání na tyto doby, ideálně vícero lidí (u mě manžel a oboje prarodiče, plus v záloze ochotné kámošky) 3) doufat že dítě bude disciplinované, spavé a nebude se chtít kojit nonstop :mrgreen: Ve chvíli kdy dcera začala rozumně spát (někdy ke konci šestinedělí) a mohla jsem se spolehnout že tři hodiny po kojení ani nevzdychne, tak to šlo celkem v pohodě. Akorát týden před státnicema kdy se budila každou půl až hodinu, to bylo nádherný, šla jsem tam tak nevyspaná, že si státnice prakticky nepamatuju :mrgreen: ale udělala jsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7941
31.7.21 15:01

Jednu školu jsem dělala za bezdetna druhou od 8. měsíce těhotenství do 2,5 let dítěte. Ano za bezdetna to bylo snazší ale v porovnání nechápu co jsem tehdy dělala s časem. S dítětem - dokud dítě jen leželo tak to byla paráda, učila jsem se třeba s chrastikem v ruce nebo si pouštěla přednášky do sluchátek. Měla jsem tedy tu výhodu, že studijní program byl určený pro pracující měli jsme výuku vždy jednou za měsíc pá- neděle jeden předmět. V tu dobu hlídal manžel. Bylo to fajn zpestření rodičovské. Na státnice jsem se učila už s 2,5 letym capartem za zády a modlila se každý den, aby po obědě spal aspoň hodinku a večer usnul brzy. Jinak si ho bral manžel odpoledne ven a já se učila. Zvládnout to jde, když si to nastavis jako prioritu. Jednu dobu jsem měla ještě ke škole a dítěti práci a to už byl pěkný o*sr. Ale šlo to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
31.7.21 15:34
@Domča99 píše:
Já momentálně studují VOŠ druhým rokem a mám momentálně malé miminko a i když jsem na denním, tak mám od těhotenství vyřízeno jakoby dálkové studium. Ročník jsem dokončila úplně v pohodě a v září už mě čeká znova školní lavice(tedy snad zase nebude online). Škola mi vychází vstříc. Praxi jsem dodělávala zrovna tento týden a taky se dalo domluvit. Na Třeťák jsem si ale nechala vyřídit individuální plán, jelikož bych nemohla 3× v týdnu sedět 10 hodin ve škole a hlídání bych neměla. A taky záleží, jaká je to škola a obor. Každý bude mít jiné podmínky.

To jsem nevěděla, že jde denní ale mít to jako „dálkové“ ale záleží na škole s domluvě jak píšeš. Tak to je super :palec:

VŠO v rámci dálkového studia uvádí pá, so každých 14 dní. Určitě se poptám, jaké jsou možnosti. Každopádně děkuji za reakci a ať se daří :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
31.7.21 15:45
@Lily Evans píše:
Poslední semestr dálkového mgr studia jsem dělala s novorozencem, u státnic bylo malé půl roku. Chce to 1) pohlídat si jak často musíš bejt prezenčně přítomná 2) zajistit si hlídání na tyto doby, ideálně vícero lidí (u mě manžel a oboje prarodiče, plus v záloze ochotné kámošky) 3) doufat že dítě bude disciplinované, spavé a nebude se chtít kojit nonstop :mrgreen: Ve chvíli kdy dcera začala rozumně spát (někdy ke konci šestinedělí) a mohla jsem se spolehnout že tři hodiny po kojení ani nevzdychne, tak to šlo celkem v pohodě. Akorát týden před státnicema kdy se budila každou půl až hodinu, to bylo nádherný, šla jsem tam tak nevyspaná, že si státnice prakticky nepamatuju :mrgreen: ale udělala jsem.

Doufat v disciplinované a spavé dítko budu :mrgreen: :palec: vícero hlídání bude dostupné. Tak děkuji a gratuluji ke státním :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
31.7.21 15:47
@janickaIII píše:
Jednu školu jsem dělala za bezdetna druhou od 8. měsíce těhotenství do 2,5 let dítěte. Ano za bezdetna to bylo snazší ale v porovnání nechápu co jsem tehdy dělala s časem. S dítětem - dokud dítě jen leželo tak to byla paráda, učila jsem se třeba s chrastikem v ruce nebo si pouštěla přednášky do sluchátek. Měla jsem tedy tu výhodu, že studijní program byl určený pro pracující měli jsme výuku vždy jednou za měsíc pá- neděle jeden předmět. V tu dobu hlídal manžel. Bylo to fajn zpestření rodičovské. Na státnice jsem se učila už s 2,5 letym capartem za zády a modlila se každý den, aby po obědě spal aspoň hodinku a večer usnul brzy. Jinak si ho bral manžel odpoledne ven a já se učila. Zvládnout to jde, když si to nastavis jako prioritu. Jednu dobu jsem měla ještě ke škole a dítěti práci a to už byl pěkný o*sr. Ale šlo to.

Můžu se zeptat, takže si byla pá-ne celý den ve škole? Jak jsem psala, budu to mít nejspíš podobně jen pá-so 1× za 14 dní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7941
31.7.21 16:02

@LeonaK1 ano, jednou za měsíc pá - ne od 7:30 do 19:00. Vždy jeden předmět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
181
1.8.21 21:33

@LeonaK1 mám za sebou vystudovanou Bc s dítkem, dálkově :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat