Dálkový ovladač nefunguje

5160
18.9.13 08:11

dálkový ovladač nefunguje

Dobrý den, mám rádio Panasonic moje dítko si bohužel hrálo z ovladačem a něco tak zmáčkla asi nějakou kombinaci a od té doby ovladač je jakoby zamknutý vzdy když se cokoliv zmačkne tak na rádiu se objeví nápis remote 2 (což asi chce ovladač číslo 2.) nevíte jakou kombinací nebo čím to zas přehodím na ten nás ovladač? (na internetu už není k nalezení asi se už nevyrábí tak jsem návod nenašla) Už jsem zkoušela vyměnit baterky, vyndat ze zásuvky, dloho držet tlačítka a nic se nestalo. Bez toho ovladače nám to rádio je vážně na 2 věci :-( Díky za pomoc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Run
20670
18.9.13 08:35

:lol: promiň radu nemám, moje malá je na tohle taky expert..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
tatranka1
18.9.13 09:06

Taky se nám to talo, a bylo zamačknuté jedno tlačítko, i když to nebylo vidět. celý ovladač musel muž jakoby rozbrat a už to funguje

• Citovat
  • Upravit
5924
18.9.13 09:20

Nektere ovladace maji moznost prepnuti „jakoby pro jiny pristroj“.
Obcas byva malinky prepinac u baterie.
Taky je mozne, ze se podobna funkce da navolit nejakou krkolomnou kombinaci tlacitek a mozna jeste v danem poradi. To by byl problem.
Manual se nezminuje o necem takovem?
Jaky je to typ radia (vzadu na stitku treba)?
Mohlo by i pomoci vyndat baterii z ovladace, zabalit ovladac do mikrotenoveho sacku, aby k nemu nemohla vlhkost a pres noc vlozit do mrazaku. Pokud se to divne nastaveni uklada v ovladaci, nizkou teplotou by mohlo byt ztraceno a uvedeno do puvodniho stavu.
Po vyndani z mrazaku nechat DO postupne POMALU temperovat, aby se uvnitr nevysrazela vlhkost (zabalit do rucniku a nechat treba 3 hodiny).
Jestli je ten sacek zevnitr zasnezeny, tak rychle vymenit a uvnitr nenechat vzduch.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5160
18.9.13 11:05

@tatranka1 no to jsem chtěla taky rozebrat jenže ten ovladač nemá ani jeden šroubek dokonce ani pod baterkama tak nevím jak to rozdělat žeptám se pak manžela

@Ivan PPZ Panasonic SA-PM46 je to tam napsané ale nevím zda je to jméno. ¨
U baterek tlačítko žádné není a návod k tomu už dávno nemám to rádyo je starý asi tak 5 let :think:
pak zkusím to s tím mrazákem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
tatranka1
18.9.13 11:34

@Petík K náš taky ne, nějuak nožem to pihňal :mrgreen:

• Citovat
  • Upravit
3.9.14 10:32

Ahoj, na naší věži Panasonic SC-PM45 je to v manuálu popsáno docela dobře. Aby nedocházelo ke kolizi s jiným zařízením řízeným dálkovým ovladačem, tak je možné přepnout jak věž, tak i ovladač na REMOTE 1 nebo REMOTE 2.
Ovladač se přepne tak, že se přidrží tlačítko ENTER spolu s číslem 2 (pro REMOTE2) alespoň na 2 vteřiny.
Věž lze přepnout také, ale to musí fungovat komunikace ovladače s věží. Přepnutí se provede tak, že se na nějaký čas podrží na věži tlačítko MUSIC PORT a současně se stiskne na ovladači číslo 2 pro přepnutí na REMOTE 2.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19311
9.2.17 20:16

Lidičky, poraďte, prosím.
Dálkový ovladač od TV najednou včera přestal z vteřiny na vteřinu reagovat na cokoli - nejdou přepínat programy, volume - nic. :cert:

• Baterky jsem vyměnila.
  • Ovladač s „čudlíkama“ vyčistila.

A dál…? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
9.2.17 20:36
@Žirafa 69 píše:
Dálkový ovladač od TV najednou včera přestal z vteřiny na vteřinu reagovat na cokoli - nejdou přepínat programy, volume - nic. :cert:
  • Baterky jsem vyměnila.

nepadá nějak často na zem? Mohl se přerušit kontakt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13099
9.2.17 20:38
@Žirafa 69 píše:
  • Baterky jsem vyměnila.

Pokud se nerozjede.. da se sehnat nahradni.. :mrgreen:
treba tady http://www.dalkove-ovladace.cz/ podle typu televize.. pani na tel i ochotne poradi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5924
9.2.17 20:49
@Žirafa 69 píše:
Dálkový ovladač od TV najednou včera přestal z vteřiny na vteřinu reagovat na cokoli - nejdou přepínat programy, volume - nic. :cert:

Je pravděpodobnější, že přestalo pracovat DO. Zapnout foťák na mobilu, DO namířit do toho foťáku a zmáčknout nějaké tlačítko na DO. Na mobilu musí být vidět blikající bílý bod. Pokud to bliká, DO vysílá a chyba je na straně přijímače. Nebo se třeba omylem používá DO od jiného spotřebiče. Někdy DO mají i přepínání na víc spotřebičů TV/ videorec… zkontrolovat.
Pokud DO nebliká, zkontrolovat nasazení baterií (+-), někdy i „nové“ baterie nejsou OK. Nebo zoxidované kontakty v DO.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19311
9.2.17 23:25
@Ivan PPZ píše:
Je pravděpodobnější, že přestalo pracovat DO. Zapnout foťák na mobilu, DO namířit do toho foťáku a zmáčknout nějaké tlačítko na DO. Na mobilu musí být vidět blikající bílý bod. Pokud to bliká, DO vysílá a chyba je na straně přijímače. Nebo se třeba omylem používá DO od jiného spotřebiče. Někdy DO mají i přepínání na víc spotřebičů TV/ videorec… zkontrolovat.
Pokud DO nebliká, zkontrolovat nasazení baterií (+-), někdy i „nové“ baterie nejsou OK. Nebo zoxidované kontakty v DO.

Tak tuto radu jsem našla na netu taky, i když nesrozumitelně psanou, tak jsem použila tento Tvůj „návod“ (díky :kytka: ) a na foťáku bod zablikal (respekt.na chvíli zmizel ten obdélníček, díky kterému se přibližuje/oddaluje obraz),takže…v kterém přijímači že je chyba? A co s tím? Díky.
I Vám všem :mavam:
Jinak nic jiného na DO nemám, a taky mám obyč. STB, ale s tím asi nesouvisí, že ho nevypínám…nebo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19311
9.2.17 23:38

P. S A dálkový ovladač mám ten vlevo (TREND).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5924
10.2.17 07:15

@Žirafa 69 Je potřeba podívat se (pomocí foťáku- mobil, kompakt- to je jedno) na čumák DO, když je stisknuté jakékoli tlačítko DO. DO vysílá IR (infračervené paprsky), které oko přímo nevidí, ale díky filtru to foťák vidí. Když mám DO zmáčklé třeba 5 vteřin, tak vidím 4-6 výrazných bliknutí bílé barvy. Nejde to nepoznat. Že mobil zaotřil nic neříká, protože jen zaostřil na DO (i bez světla).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19311
10.2.17 09:21

@Ivan PPZ
A jéé, tak ani blik. :nevim: (ano, vím co myslíš tím čumákem) Takže musím koupit nový ovladač? :roll:

Čili má @bublinek trochu pravdu… No, nemám přes 2 roky koberce a ovladač mi někdy spadne (na parkety),to joo, ale… :think:

A když koupit nový, tak nestačí asi jen dát baterky… http://smileys.cz/…s-cz-167.gif

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama