Další císař nebo ještě zkoušet vyvolávat?

17
24.5.21 14:04

Další císař nebo ještě zkoušet vyvolávat?

Ahoj holky, jdu si k vám pro radu, už jsem zoufalá a nevím už jak dál a jak se rozhodnout. Termín porodu mám 08.06.2021, nicméně mi pro velikost miminka (před týdnem odhad 4100g), těžký polyhydramnion a těhotenskou cukrovku ( musím si píchat inzulín) bylo doporučeno na nic nečekat a začít vyvolávat. Je to naše 4 miminko a dva porody proběhly spontánně a ten poslední 07/2019 sekcí. Lékaře jsem poslechla a do nemocnice nastoupila 18.05.2021. Bylo mi sděleno, že vzhledem k předchozí sekci nemůžou použít úplně všechny dostupný metody vyvolání a doporučili mi jakýsi gel, který se zavádí k čípku, aby dozrál. Toto jsem nyní podstoupila už 5 den za sebou a stále nic. Po každé aplikaci mám x hodin trvající a silné kontrakce, které pak ale jako mávnutím kouzelného proutku přejdou. Po 5ti dnech a 8 aplikacích gelu je nález stále mizerný a já jsem naprosto vyčerpaná. Bolí mě celý spodek, v jizvě mě neskutečně bolí a já uvažuju, jestli dál zkoušet gel nebo jestli si prostě říct o císaře. Jak byste se rozhodly vy? Já chápu, že pro miminko i mě je nejlepší spontánní porod a taky jsem o něj velice stála, ale nyní už opravdu nevím. Moc děkuju za vaše názory.

Příspěvek upraven 24.05.21 v 14:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21449
24.5.21 14:10

Pro miminko není nejlepší přirozený porod, sekce je nesrovnatelně bezpečnější. Vlastně nechápu, proč tě při takovém nálezu a předchozím císaři nechají rodit přirozeně. Já bych do toho nešla ani omylem a trvala na sekci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9641
24.5.21 14:11

Miminku se ocividne ještě neche. Asi bych šla do císaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
634
24.5.21 14:18

Při všech komplikacích, které máš a vzhledem k velikosti plodu, bych šla jednoznačně do císaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2026
24.5.21 14:20

Já jsem dost proti cisarum, ale při tvých problémech, předchozím cisari, neúspěšném vyvolání…bych do něj šla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
344
24.5.21 14:27

Císař. Já si užila 3 dny vyvolávání, takže za mě smekám, že jsi dala 5 dnů. Ale myslím, že už je načase přestat se trápit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
739
24.5.21 14:27

Šla bych určitě radši na císaře, než se takhle trápit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
24.5.21 14:35

Můj první porod byl sekcí. U druhého se tedy také nesmělo vyvolávat úplně. Také jsem čekala, že porodím přirozeně (navíc už bylo týden po termínu), ale po třech dnech bolestí a probdělých nocích jsem svolila opět sekci. Sama nejlépe víš, jak se cítíš, jestli to ještě dáš nebo už to chceš mít za sebou :nevim:. Mimčo už je velké, šla bych do sekce. A třeba v mém případě…jsem nakonec udělala dobře. Mimčo bylo také velké, UTZ neodhadl, a jizva po prvním císaři byla ve špatném stavu, ani toto UTZ neodhadl. Takže nakonec i doktor byl rád, že porod proběhl sekcí. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7323
24.5.21 15:29

Jsem při každé mozne řešitelné situaci pro spontánní porod… Ale teď už bych volila cisare. Nejsem lekar, ale to neustale vyvolávání asi taky není nic skvělého pro mimco. Držím vše co mám ať ho máš brzo u sebe, a ne stale v brise. :) :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12695
24.5.21 15:50

No tak jakkoli fandím vaginálnímu porodu (o přirozeném tady nemůže být řeč), tak tady opravdu sekce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24241
24.5.21 17:12

Také se přidávám, každopádně sekce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2992
24.5.21 17:57

Sla bych do cisare. Vzhledem k bolesti jizvy bych se bala ruptury. Me bolel lehce podbrisek (take vyvolavani a neefektivni kontrakce) a na sale se doktorka zdesila, ze uz tam je ruptura.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat