Manžel chce třetí dítě, ale mě přešla touha ho mít

Anonymní
14.9.19 10:02

Další dítě, přešla mě touha

Omlouvám se za anonym.
Jdu se zeptat na zkušenosti. Máme s manželem 2 děti. Co se mladší narodil, věděla jsem, že chci ještě jedno. Manžel byl taky pro, ale kolem 1,5 roku mladšího otočil a nechtěl o třetím dítěti ani slyšet. Neukecavala jsem ho. Jen jsem mu řekla svůj postoj a nechala jsem to. Před rokem se nám narodili 2 synovci (z obou rodin jeden). A manžel otočil, že by další dítě bral. Byla jsem šťastná. Domluvili jsme se, že si ještě odpracuju rok, abychom měli nějaké rezervy.
Teď přišla doba, že by to šlo a já najednou nevím.
Mladší syn má ADHD a další problémy. Se starším začíná cloumat nějaká fáze predpuberty.
Vím, že to je jen na mě. Ale ptám se vás, které jste na tom byly podobně, jak jste se nakonec rozhodly?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13016
14.9.19 10:07

Nešla bych do toho ani náhodou. Mladší tě bude hodně potřebovat, co když další dítě bude mít taky omezení? Dojede na to celá rodina. Dvě děti bohatě stačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20650
14.9.19 10:27

A kolik ti je roků, kolik manželovi, jaké máte zázemí, příjmy, dluhy? A jaké máš vnitřní kapacity na těhot, porod a piplání, výchovu dalšího dítěte? Jak jste na tom s mužem zdravotně? Pokud je bilance na tyto otázky příznivá, do dalšího dítěte bych šla. Pokud ne, tak to zamítni - nebo odlož na později, kdy možná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13542
14.9.19 10:38

Nebyla jsem přímo v takové situaci ale já bych už třetí nechtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.9.19 10:39

@pe-terka je mi 34, takže mám čas letos a pak už mi to prijde pozdě. My meli i první dítě pozdě, protože jsme oba čekali po VŠ a chtěla jsem mít chvíli odpracováno. Nemáme dluhy, bydlíme ve vlastním domě (5+1). Oba máme stabilní zaměstnání.
Zdravotně to je průměr. S ničím se nelecime. Jen mně po dětech vyjely krecaky.
Další dítě snad zvládnu, i když budu počítat s tím, že to bude takový hukot, jako byl s druhým, kdy jsem k miminu mela batole. Starším bude 10 a 7,5, tak bude mimino vlastně jedináček a bude na něj víc času.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.9.19 10:40

@panenka87 my chtěli původně 4-5 dětí. Ale začali jsme pozdě. Pak problémy s mladším, tak se to změnilo.

• Nahlásit
  • Citovat
4797
14.9.19 10:52
@Anonymní píše:
@panenka87 my chtěli původně 4-5 dětí. Ale začali jsme pozdě. Pak problémy s mladším, tak se to změnilo.

Začali jste pozdě? Ve 24? :lol: zvážila bych jak byste situaci zvládli, když by se třetí dítě narodilo s nějakým problémem. Pokud jste ochotni přijmout nějaké nepohodlí, tak bych 3. dítě zkusila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13542
14.9.19 11:04
@Anonymní píše:

Já tě chápu, nemáte to jednoduchý. Jak jsem psala, do třetího bych já osobně nešla. Ale rozhodnutí je na vás. Já mám jedno dítě. O druhé jsme se snažili několik let a teď jak je syn větší, a jak jsem z toho všeho vypadla, už taky po dítěti netoužím. Ale to spíš z mé vlastní pohodlnosti :mrgreen: takže mám pocit, že mít dvě děti, je už i tak velký luxus a dvakrát víc starostí teda taky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.9.19 11:07
@Anonymní píše:

Jak začali pozdě, jestli dobře počítám první dítě ve 24 letech, to spíš brzo nee :P Jestli třetí musíš rozhodnout sama, ale já osobně teda docela lituju, že jsem nestihla mít 3 děti.. My teda máme celkem tři, ale jedno je nevlastní a to není to ono..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20650
14.9.19 11:13
@Anonymní píše:
@pe-terka je mi 34, takže mám čas letos a pak už mi to prijde pozdě. My meli i první dítě pozdě, protože jsme oba čekali po VŠ a chtěla jsem mít chvíli odpracováno. Nemáme dluhy, bydlíme ve vlastním domě (5+1). Oba máme stabilní zaměstnání.
Zdravotně to je průměr. S ničím se nelecime. Jen mně po dětech vyjely krecaky.
Další dítě snad zvládnu, i když budu počítat s tím, že to bude takový hukot, jako byl s druhým, kdy jsem k miminu mela batole. Starším bude 10 a 7,5, tak bude mimino vlastně jedináček a bude na něj víc času.

Mě to přijdou takřka ideální podmínky, starší děti už máš větší, paráda :palec: Akorát co se týče tvého věku, já mezní vnímám až tak tu 40ku, takže 34 je úplně v pohodě! Já v tomto věku rodila 4. dítě a nebylo poslední :think:
Ale to je zas na každém, jak se cítí :kytka: Třetí určitě zvládnete :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1846
14.9.19 11:18
@Anonymní píše:

No to verim, ze problemy zmeni situaci. Kolegyne mi nedavno vypravela, ze meli v planu 4 deti, ale meli dve, co maji velike problemy se spanim, takze ona si sahla az na dno a malem skoncila v blazinci (z toho nespani) a rozhodne uz o zadnem dalsim diteti ani ona ani jeji manzel nechteji slyset. Ale kdyby ty dve byly v pohode a pekne spaly, budou jich mit vic. Vsak znas to porekadlo „clovek mini, pambu meni“. Drzim palce v rozhodovani, tak aby jste to nakonec rozhodli dobre pro vsechny :srdce: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.9.19 11:24

My jsme třetí plánovali za pár let, přišlo nečekaně dřív, takže jsme do toho prostě šli, ale možná, kdybychom čekali za pár let, už bych do toho nešla a 2 by mi stačili ;) mám děti od sebe po 3-3.5 letech a je mi stejně, mi začali po mojí vš v 26 letech…

Na druhou stranu 10 je už samostatná jednotka… já ted dělám neustále řidiče pro 7 letou na kroužky a ten 4 letý už taky začíná, takže moje perspektiva na dalších 6-7 let je odpolední rozvážka a dělání úkolů :roll: :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.9.19 11:27
@Moni0101 píše:
No to verim, ze problemy zmeni situaci. Kolegyne mi nedavno vypravela, ze meli v planu 4 deti, ale meli dve, co maji velike problemy se spanim, takze ona si sahla az na dno a malem skoncila v blazinci (z toho nespani) a rozhodne uz o zadnem dalsim diteti ani ona ani jeji manzel nechteji slyset. Ale kdyby ty dve byly v pohode a pekne spaly, budou jich mit vic. Vsak znas to porekadlo „clovek mini, pambu meni“. Drzim palce v rozhodovani, tak aby jste to nakonec rozhodli dobre pro vsechny :srdce: :hug:

já to znám „človek míní, život mění“ :-) no jo jsme ateistická rodina, ale význam stejný a souhlasím

• Nahlásit
  • Citovat
4534
14.9.19 11:35

První dítě si měla pozdě? Ve 24 si akorát tak dokončila vysokou školu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.9.19 11:40

Omlouvám se za mystifikaci. Špatně jsem to napsala. Dětem bude 10 a 7,5 v době, kdy by se mohlo narodit mimco. Počítám to cca za rok.
Mně se to líbí i kvůli tomu, že bych měla víc času s mladším dohánět věci ze školy.

@Moni0101 mladší nespal, nejedl, první 2 roky jen projecel a nedal se odložit. Nesnášel nosítka, takže jsem ho pořád nosila, byl dráždivý. Cvičili jsme vojtovku.
Dodnes se mnou spí v posteli.

@pe-terka ségra i švagrová jsou starší (ty, co měly loni mimina), moje ségra má první dítě v 35 a teď plánují druhé, švagrové bylo už 40. Ale já vnímám těch 35 jako ten nejvyšší vek. Pokud bych neměla děti, tak ne, ale takto jo.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama