Další mateřská po rodičovské

91
26.10.20 22:50

další mateřská po rodičovské

Dobrý den, prosím o radu, jsem na RD která mi bude v březnu končit (3 roky) do práce nastoupit nechci - nemám kam pobočku tu zrušili (byla jsem na dobu neurčitou a měla bych dostat odstupné). Chtěla bych pokud se to povede mít druhé dítě. A teď k otázce. Bude mi zaměstnavatel platit neschopenku a mám pak nárok i na mateřskou? Po té mi už zaměstnavatel dá asi odstupné budu na RD a pak na za další 3 roky na úřadu práce? Děkuji, já vůbec nevím,… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5513
26.10.20 23:30

Zamestnavatel platí neschopenku jen 14 dní, pak ji platí stát. Pokud jsi stále zaměstnana tak budeš mít nárok na mateřskou. Měla jsem to stejně. Když jsem čekala 2 dítě firma se odstěhovala a po skončení MD jsem dostala dohodu s odstupnym.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
27.10.20 01:40

Podle toho co vím já na mateřskou musí mít ženská za poslední dva roky odpracovaný alespoň rok, jinak je automaticky rodičák. Ale nechci kecat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
27.10.20 06:42
@Paja2709 píše:
Podle toho co vím já na mateřskou musí mít ženská za poslední dva roky odpracovaný alespoň rok, jinak je automaticky rodičák. Ale nechci kecat.

Paní má smlouvu na dobu neurčitou, tak se jí to počítá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5513
27.10.20 08:04
@Paja2709 píše:
Podle toho co vím já na mateřskou musí mít ženská za poslední dva roky odpracovaný alespoň rok, jinak je automaticky rodičák. Ale nechci kecat.

Ano musím mit odpracovanych 270 dní za posledni 2 roky a byt zamestnana nebo v ochrane lhute 180 dni, když kde poprvé. Pokud má další dítě a pořád trvá pracovní smlouva tak má opět mateřskou a pak rodicak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8683
27.10.20 10:56

@Dýa Záleží kdy ti zaměstnavatel dá tu výpověď, když zrušili pobočku, může ji dát i teď během RD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
27.10.20 14:39

@JancaS84 Moc děkuji, právě to jsem potřebovala vědět :D. Ještě se zeptám, za ty další 3 roky když pak opět otěhotním ( s třetím dítětem) nebo né, to už půjdu na úřad práce? Nebo ještě budu u firmy?
A z čeho se bude počítat ta druhá nemocenská a mateřská? Z té co jsem měla? I když se platy zvedaly když jsem už ale byla doma? :think: Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
23.11.20 23:03

Dobrý den milé maminky, chtěla bych se zeptat jestli jste někdo neřešil podobný problém…jsem na rodičovské s prvním synem do konce roku a na druhou mateřskou bych měla nastoupit od nového roku, ale při vyřizování formalit u zaměstnavatele jsem zjistila, že firma během mé rodičovské dovolené změnila vnitřní strukturu a není možné vůbec nikoho kontaktovat, údajně činnost nepřerušila a existuje, ale nemá žádné zaměstnance jen nás co jsme na mateřské…a já řeším jak dále postupovat, abych vůbec dostala nějakou mateřskou. Jestli jít rovnou na ČSSZ…nebo kam se obrátit, jsem trochu zoufalá. Nestalo se to někomu z vás? A ještě bych měla druhý dotaz pokud jsem mezi mateřskou a rodičovskou čerpala řádnou dovolenou…počítá se mi to do výpočtu další mateřské nebo by to mělo zůstat jako u té první? Moc děkuji za jakoukoliv radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama