Reklama

Další porod po císařském řezu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kleryes
Nováček 6 příspěvků 18.07.18 22:10
Další porod po císařském řezu

Ahoj maminky. Jsem několik měsíců po císaři. Nepostupující porod. Nebyla jsem absolutně připravená a myslím si, že k císaři došlo zbytečně. Za rok bychom se chtěli s přítelem pokusit o dalš mládě. To už nechci přípravu na porod úplně podcenit. Přemýšlím o dule, nebo soukromé PA, ale to je kámen úrazu. U prvního porodu se mnou byl po celou dobu přítel a já měla pocit, že nutně potřebuju být úplně sama. Jenom já a mládě. Nejlépe někde v temné komůrce. No jo, ale co u dalšího porodu? Bojím se, že by mě lěkaři mohli násilně vmanipulovat do další sekce, když tam budu úplně sama, ale když bych si sehnala tu dulu, či PA, asi bych nesnesla její stálou přítomnost u sebe. :think: sakra. Jsem docela komplikovaná osobnost. Jak to teda udělat? :D může se mnou být dula/PA jenom tak třeba za dveřmi, jako nepřímo zúčastněný konzultant? Nebo jak to mám vymyslet? 8o :D :) dík za názory :kytka:

Reklama

Reakce:

Russet
Extra třída :D 10439 příspěvků 18.07.18 22:13
@Kleryes píše:
Ahoj maminky. Jsem několik měsíců po císaři. Nepostupující porod. Nebyla jsem absolutně připravená a myslím si, že k císaři došlo zbytečně. Za rok bychom se chtěli s přítelem pokusit o dalš mládě. To už nechci přípravu na porod úplně podcenit. Přemýšlím o dule, nebo soukromé PA, ale to je kámen úrazu. U prvního porodu se mnou byl po celou dobu přítel a já měla pocit, že nutně potřebuju být úplně sama. Jenom já a mládě. Nejlépe někde v temné komůrce. No jo, ale co u dalšího porodu? Bojím se, že by mě lěkaři mohli násilně vmanipulovat do další sekce, když tam budu úplně sama, ale když bych si sehnala tu dulu, či PA, asi bych nesnesla její stálou přítomnost u sebe. :think: sakra. Jsem docela komplikovaná osobnost. Jak to teda udělat? :D může se mnou být dula/PA jenom tak třeba za dveřmi, jako nepřímo zúčastněný konzultant? Nebo jak to mám vymyslet? 8o :D :) dík za názory :kytka:

Dala bych na doktora, který posoudí stav jizvy. Já rodila neplánovaně císařem a jsem ráda, že jsem tu já i syn. Jestli chceš rodit sama, roď. Jde o tvůj pocit. Dula může odejít, když si nebudeš už přát, aby tam byla. Ale o nepostupujícím porodu stejně rozhodne lékař :nevim:

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5425 příspěvků 9 inzerátů 18.07.18 22:52

O dalším porodu nerozhodneš ty ani lékař. Rozhodne to jen tvoje tělo a miminko. Bude záležet na poloze, velikosti, na stavu jizvy. Pokud bude všechno ok, nikdo tě nebude nutit do císaře. Já po komplikovaném císaři taky rodila normálně. S dulou se určitě domluvíš na porodu, který bude vyhovovat tobě.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15632 příspěvků 18.07.18 22:53

@Kleryes Pokud budeš mít před následujícím porodem dostatečně silnou jizvu a dítě nebude příliš veliké či ve špátné poloze, můžeš rodit přirozeně. Porod je hodně o psychice, takže udělej cokoli, co tě psychicky podpoří. Pokud tě uklidní přítomnost duly či soukromé PA, je to naprosto v pořádku a domluv si to s ní.

petule9
Echt Kelišová 7572 příspěvků 19.07.18 03:20

Myslím, že se lze domluvit s dulou na tom, že by byla někde stranou, nechávala by tě o samotě jak budeš potřebovat a jak píšeš, jen s tebou třeba přišla zkonzultovat, jak postupuje porod atd. Dobrá dula určitě bude dělat vše pro to, aby ses u porodu cítila co nejvíc dobře. Sama jsem měla dulu u přirozeného porodu po císaři a bylo to výborné rozhodnutí :palec:

Lucie_Sx
Závislačka 2987 příspěvků 19.07.18 09:52

V porodnici je lepší mít „svého člověka“ u sebe, aby tě bránil v případ zásahů, které nechceš. PA za dveřmi by šla asi jen doma, a i ta tě bude chtít pravidelně kontrolovat (a těžko říct, jestli by do toho některá šla, když jsi po sekci).

Kleryes
Nováček 6 příspěvků 19.07.18 21:28

Dost mě pořád můj první porod trápí, ani ne tak porod, jako následná separace. přítel říká, že jsem sobec a moc se tím zabývám. :oops: asi zkusím nějakou PA/dulu kontaktovat dopředu, abych se poptala, jak to s ní u porodu vkastně chodí. Nerada bych, aby mě zase lékaři o zákrocích informovali až potom, co je provedli

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejzrůdnější vražedkyně Česka? Fikáčková drtila kojencům hlavy, nesnášela jejich křik

Do historie české kriminalistiky se zapsala řada vrahů. Někteří byli nebývale... číst dále >

Student sdílel článek, že ženy nemají penisy. Vyloučili ho z novin a donutili rezignovat

Britského studenta Durhamské univerzity vyloučili nejen ze všech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama