Další porod po císařském řezu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kleryes
Nováček 6 příspěvků 18.07.18 22:10
Další porod po císařském řezu

Ahoj maminky. Jsem několik měsíců po císaři. Nepostupující porod. Nebyla jsem absolutně připravená a myslím si, že k císaři došlo zbytečně. Za rok bychom se chtěli s přítelem pokusit o dalš mládě. To už nechci přípravu na porod úplně podcenit. Přemýšlím o dule, nebo soukromé PA, ale to je kámen úrazu. U prvního porodu se mnou byl po celou dobu přítel a já měla pocit, že nutně potřebuju být úplně sama. Jenom já a mládě. Nejlépe někde v temné komůrce. No jo, ale co u dalšího porodu? Bojím se, že by mě lěkaři mohli násilně vmanipulovat do další sekce, když tam budu úplně sama, ale když bych si sehnala tu dulu, či PA, asi bych nesnesla její stálou přítomnost u sebe. :think: sakra. Jsem docela komplikovaná osobnost. Jak to teda udělat? :D může se mnou být dula/PA jenom tak třeba za dveřmi, jako nepřímo zúčastněný konzultant? Nebo jak to mám vymyslet? 8o :D :) dík za názory :kytka:

Reakce:

Russet
Extra třída :D 11599 příspěvků 18.07.18 22:13
@Kleryes píše:
Ahoj maminky. Jsem několik měsíců po císaři. Nepostupující porod. Nebyla jsem absolutně připravená a myslím si, že k císaři došlo zbytečně. Za rok bychom se chtěli s přítelem pokusit o dalš mládě. To už nechci přípravu na porod úplně podcenit. Přemýšlím o dule, nebo soukromé PA, ale to je kámen úrazu. U prvního porodu se mnou byl po celou dobu přítel a já měla pocit, že nutně potřebuju být úplně sama. Jenom já a mládě. Nejlépe někde v temné komůrce. No jo, ale co u dalšího porodu? Bojím se, že by mě lěkaři mohli násilně vmanipulovat do další sekce, když tam budu úplně sama, ale když bych si sehnala tu dulu, či PA, asi bych nesnesla její stálou přítomnost u sebe. :think: sakra. Jsem docela komplikovaná osobnost. Jak to teda udělat? :D může se mnou být dula/PA jenom tak třeba za dveřmi, jako nepřímo zúčastněný konzultant? Nebo jak to mám vymyslet? 8o :D :) dík za názory :kytka:

Dala bych na doktora, který posoudí stav jizvy. Já rodila neplánovaně císařem a jsem ráda, že jsem tu já i syn. Jestli chceš rodit sama, roď. Jde o tvůj pocit. Dula může odejít, když si nebudeš už přát, aby tam byla. Ale o nepostupujícím porodu stejně rozhodne lékař :nevim:

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5990 příspěvků 9 inzerátů 18.07.18 22:52

O dalším porodu nerozhodneš ty ani lékař. Rozhodne to jen tvoje tělo a miminko. Bude záležet na poloze, velikosti, na stavu jizvy. Pokud bude všechno ok, nikdo tě nebude nutit do císaře. Já po komplikovaném císaři taky rodila normálně. S dulou se určitě domluvíš na porodu, který bude vyhovovat tobě.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16418 příspěvků 18.07.18 22:53

@Kleryes Pokud budeš mít před následujícím porodem dostatečně silnou jizvu a dítě nebude příliš veliké či ve špátné poloze, můžeš rodit přirozeně. Porod je hodně o psychice, takže udělej cokoli, co tě psychicky podpoří. Pokud tě uklidní přítomnost duly či soukromé PA, je to naprosto v pořádku a domluv si to s ní.

petule9
Echt Kelišová 7573 příspěvků 19.07.18 03:20

Myslím, že se lze domluvit s dulou na tom, že by byla někde stranou, nechávala by tě o samotě jak budeš potřebovat a jak píšeš, jen s tebou třeba přišla zkonzultovat, jak postupuje porod atd. Dobrá dula určitě bude dělat vše pro to, aby ses u porodu cítila co nejvíc dobře. Sama jsem měla dulu u přirozeného porodu po císaři a bylo to výborné rozhodnutí :palec:

Lucie_Sx
Závislačka 3055 příspěvků 19.07.18 09:52

V porodnici je lepší mít „svého člověka“ u sebe, aby tě bránil v případ zásahů, které nechceš. PA za dveřmi by šla asi jen doma, a i ta tě bude chtít pravidelně kontrolovat (a těžko říct, jestli by do toho některá šla, když jsi po sekci).

Kleryes
Nováček 6 příspěvků 19.07.18 21:28

Dost mě pořád můj první porod trápí, ani ne tak porod, jako následná separace. přítel říká, že jsem sobec a moc se tím zabývám. :oops: asi zkusím nějakou PA/dulu kontaktovat dopředu, abych se poptala, jak to s ní u porodu vkastně chodí. Nerada bych, aby mě zase lékaři o zákrocích informovali až potom, co je provedli

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Šafářová oslavila Fed Cup s parťačkami i přáteli. Plekanec ale pořád nikde!

Tenisovou kariéru sice pomalu končí, přesto si Lucie Šafářová náramně... číst dále >

Kanadský život Lucie Vondráčkové: Na čím klíně zpěvačka sedí?

„Jsem kanadská matka,“ těmito slovy se Lucie Vondráčková na konci srpna... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Mlčení, tlak, výčitky. Manipulace je plevel komunikace, říká psycholožka

Ženy a muži komunikují jinak. Zatímco dvě ženy si v postěžování na cokoli... číst dále >