Další porod po císařském řezu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kleryes
Nováček 6 příspěvků 18.07.18 22:10
Další porod po císařském řezu

Ahoj maminky. Jsem několik měsíců po císaři. Nepostupující porod. Nebyla jsem absolutně připravená a myslím si, že k císaři došlo zbytečně. Za rok bychom se chtěli s přítelem pokusit o dalš mládě. To už nechci přípravu na porod úplně podcenit. Přemýšlím o dule, nebo soukromé PA, ale to je kámen úrazu. U prvního porodu se mnou byl po celou dobu přítel a já měla pocit, že nutně potřebuju být úplně sama. Jenom já a mládě. Nejlépe někde v temné komůrce. No jo, ale co u dalšího porodu? Bojím se, že by mě lěkaři mohli násilně vmanipulovat do další sekce, když tam budu úplně sama, ale když bych si sehnala tu dulu, či PA, asi bych nesnesla její stálou přítomnost u sebe. :think: sakra. Jsem docela komplikovaná osobnost. Jak to teda udělat? :D může se mnou být dula/PA jenom tak třeba za dveřmi, jako nepřímo zúčastněný konzultant? Nebo jak to mám vymyslet? 8o :D :) dík za názory :kytka:

Reakce:
Russet
Extra třída :D 13170 příspěvků 18.07.18 22:13
@Kleryes píše:
Ahoj maminky. Jsem několik měsíců po císaři. Nepostupující porod. Nebyla jsem absolutně připravená a myslím si, že k císaři došlo zbytečně. Za rok bychom se chtěli s přítelem pokusit o dalš mládě. To už nechci přípravu na porod úplně podcenit. Přemýšlím o dule, nebo soukromé PA, ale to je kámen úrazu. U prvního porodu se mnou byl po celou dobu přítel a já měla pocit, že nutně potřebuju být úplně sama. Jenom já a mládě. Nejlépe někde v temné komůrce. No jo, ale co u dalšího porodu? Bojím se, že by mě lěkaři mohli násilně vmanipulovat do další sekce, když tam budu úplně sama, ale když bych si sehnala tu dulu, či PA, asi bych nesnesla její stálou přítomnost u sebe. :think: sakra. Jsem docela komplikovaná osobnost. Jak to teda udělat? :D může se mnou být dula/PA jenom tak třeba za dveřmi, jako nepřímo zúčastněný konzultant? Nebo jak to mám vymyslet? 8o :D :) dík za názory :kytka:

Dala bych na doktora, který posoudí stav jizvy. Já rodila neplánovaně císařem a jsem ráda, že jsem tu já i syn. Jestli chceš rodit sama, roď. Jde o tvůj pocit. Dula může odejít, když si nebudeš už přát, aby tam byla. Ale o nepostupujícím porodu stejně rozhodne lékař :nevim:

Janli
Kelišová 6808 příspěvků 18.07.18 22:52

O dalším porodu nerozhodneš ty ani lékař. Rozhodne to jen tvoje tělo a miminko. Bude záležet na poloze, velikosti, na stavu jizvy. Pokud bude všechno ok, nikdo tě nebude nutit do císaře. Já po komplikovaném císaři taky rodila normálně. S dulou se určitě domluvíš na porodu, který bude vyhovovat tobě.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16989 příspěvků 18.07.18 22:53

@Kleryes Pokud budeš mít před následujícím porodem dostatečně silnou jizvu a dítě nebude příliš veliké či ve špátné poloze, můžeš rodit přirozeně. Porod je hodně o psychice, takže udělej cokoli, co tě psychicky podpoří. Pokud tě uklidní přítomnost duly či soukromé PA, je to naprosto v pořádku a domluv si to s ní.

petule9
Echt Kelišová 7579 příspěvků 19.07.18 03:20

Myslím, že se lze domluvit s dulou na tom, že by byla někde stranou, nechávala by tě o samotě jak budeš potřebovat a jak píšeš, jen s tebou třeba přišla zkonzultovat, jak postupuje porod atd. Dobrá dula určitě bude dělat vše pro to, aby ses u porodu cítila co nejvíc dobře. Sama jsem měla dulu u přirozeného porodu po císaři a bylo to výborné rozhodnutí :palec:

Lucie_Sx
Závislačka 3224 příspěvků 19.07.18 09:52

V porodnici je lepší mít „svého člověka“ u sebe, aby tě bránil v případ zásahů, které nechceš. PA za dveřmi by šla asi jen doma, a i ta tě bude chtít pravidelně kontrolovat (a těžko říct, jestli by do toho některá šla, když jsi po sekci).

Kleryes
Nováček 6 příspěvků 19.07.18 21:28

Dost mě pořád můj první porod trápí, ani ne tak porod, jako následná separace. přítel říká, že jsem sobec a moc se tím zabývám. :oops: asi zkusím nějakou PA/dulu kontaktovat dopředu, abych se poptala, jak to s ní u porodu vkastně chodí. Nerada bych, aby mě zase lékaři o zákrocích informovali až potom, co je provedli

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zdrogovali je a svázali! Reportér tvrdí, že zná pravdu o záchraně thajských fotbalistů

Už půl roku uplynulo od záchranné akce, která měla za cíl dostat dvanáct... číst dále >

Příběh lásky „Luďana a Ilony“: Dohodil Hofmann Jitce roli na usmířenou za nevěry?

V seriálu Most! hrají Martin Hofmann (40) a Jitka Čvančarová (40) bývalé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >