Další těhotenství bez přípravy

Anonymní
7.11.20 15:12

Dalsi tehotenstvi bez pripravy

Prosim bez zlych, stouravych a ironickych komentaru. Potrebuji podporu. Mame 2 deti, mladsi ma jsou 2 roky. Obe tehotenstvi byla planovana, tzn. pred snazenim jsem se nechala vysetrit, resila dlouhodobe zdravotni potize, brala listovku, vitaminy pro planujici. Zkratka meli jsme to promyslene. Chranime se kondomy. A tentokrat me snad poprve mimo snazeni napadlo (blbej napad!), ze to zkusime bez ochrany, byla jsem presvedcena, ze 8. den cyklu se to podarit nemuze. A ups. Nepocitala jsem s extremne kratkym cyklem a ovulaci pravdepodobne 11. den cyklu. Treti dite jsme chteli, ale az potom, co se vratim do prace. A hlavne jsem se na to vubec nepripravila po zdravotni strance. Nekolik vysetreni se odlozilo kvuli kojeni a pandemii. Jsem z toho nesva. Kdybych vedela, ze jsem zdrava jako ripa, tak se tomu smeju, ale posledni porod a kojeni me znacne vycucly. Nevim, zda bych byla schopna to miminko ve zdravi vynosit uz ted.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2986
7.11.20 15:20

No tak už je zadelano. Některý věci se proste v životě planovat nedaji :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2846
7.11.20 15:24

Kdyby byla jen těhotenství „s přípravou“, tak má Česko tak tři miliony obyvatel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24387
7.11.20 15:28

S nějakou kratší ( dvouměsíční) přípravou jsem měla jen poslední, čtvrté těhotenství, protože to jediné bylo opravdu plánované, po předchozím zamlklém. Neřeš co nemůžeš změnit. Už jsi těhotná, tak mysli pozitivně. Gratuluji a přeji pohodové těhotenství i porod. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
7.11.20 15:30

Ja se teda na zadne tehotenstvi nepripravovala. Dite uz je na ceste, tak neres hlouposti a tes se z neho ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
7.11.20 15:33

Prosím také o radu těhotenství a nebo cysta? 1.11 jsem dělala tt a vyšel pozitivní včera večer jsem zkoušela znovu a nic ve středu jsem byla u Dr. A ten řek že vydi cystu na vaječníku :/ ale že nemůže říct ani to že nemůžu být těhotná že pokud jsem tak by to bylo 14 dní a to že on nevidí tak nevím a zpozdeni mám 20 dní naposledy byla MS 21.9 děkuji za každou radu a odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.20 15:59
@Bekoo píše:
Prosím také o radu těhotenství a nebo cysta? 1.11 jsem dělala tt a vyšel pozitivní včera večer jsem zkoušela znovu a nic ve středu jsem byla u Dr. A ten řek že vydi cystu na vaječníku :/ ale že nemůže říct ani to že nemůžu být těhotná že pokud jsem tak by to bylo 14 dní a to že on nevidí tak nevím a zpozdeni mám 20 dní naposledy byla MS 21.9 děkuji za každou radu a odpovědi

Nezlob se, ale lezes do diskuze, kde se neresi testy, ale neco jineho…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.20 16:08

@MrsNorris V necem mas samozrejme pravdu. Ale deti zas nemaji pochazet z protrzeneho kondomu. Rodiny musi chtit vic deti, ne ze budou mit vysledky nehod.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14615
7.11.20 16:09

No evidetně má tvoje tělo odlišný názor, než tvoje panika, která tě nutí vše připravovat.

Případné zdraví dítěte a zdraví matky jsou jen hodně volně spojené - pokud máš zdravotní problémy, tak to fakt neznamená že je bude mít i dítě.

Zároveň ale jsi v úplném počátku těhotenství, kdy to může dopadnout všelijak (a jde o genetickou loterii, ne o něoc co bys mohla efektivně ovlivnit).

Takže jedinné co můžeš je soustředit se na sebe, co chceš, jak mírnit případnou paniku a podobně.

držím palce ať situace dopadne tak, že budete všichni spokojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14615
7.11.20 16:11
@Anonymní píše:
@MrsNorris V necem mas samozrejme pravdu. Ale deti zas nemaji pochazet z protrzeneho kondomu. Rodiny musi chtit vic deti, ne ze budou mit vysledky nehod.

no to bys musela vyvraždit hodně velkou část lidstva, kdybys upírala právo na existenci těm, co nejsou z plánovaného těhotenství.

Hele realita holt na tvoje představy jak má svět fungovat kašle. Cestou k duševními zdraví je netrvat na svých představách - zejména navzdory realitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2364
7.11.20 16:11

Jestli neberes leky, ktery by plodu mohly ublizit, tak bych si to nevycitala. Telo ocividne pripravene bylo. Preju nekomplikovane tehotenstvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24387
7.11.20 16:16
@Anonymní píše:
@MrsNorris V necem mas samozrejme pravdu. Ale deti zas nemaji pochazet z protrzeneho kondomu. Rodiny musi chtit vic deti, ne ze budou mit vysledky nehod.

Záleží jak se k těm nehodám postaví.
U vás nešlo přece o nehodu. Selhal lidský faktor a mylný předpoklad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2846
7.11.20 16:20

Nějak nechápu, o co ti teda jde? Ty chceš aby ti to tady lidi rozmlouvali? Zbav se ho, protože jsi tři měsíce před početím nebrala kyselinu listovou? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.20 16:53

Poslední těhotenství u nás bylo neplánované a naprosto nečekané. V danou chvíli jsem si řekla, že se nemůže nic stát, protože jsem určitě minimálně týden po ovulaci a ochranu jsme neřešili. V době otěhotnění jsem byla 8 měsíců po porodu a miminko bylo ještě docela často kojené. Těhotenství i porod jsem zvládla, i když to bylo chvílemi velmi náročné.

• Citovat
  • Nahlásit
6133
7.11.20 17:26

Doufám, že jsem tě jen špatně pochopila a nechceš tady posvěcení potratu jen proto, abys za pár měsíců počala „tak jak se to správně má“, plánovaně a po náležité přípravě. Nepřipravovala jsem se speciálně ani na jedno ze tří těhotenství, myslím si, že pokud nebereš vyloženě léky, které těhotné nesmí, tak to není nutnost. Třetí dítě je neplánované úplně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama