Další těhotenstvi po akutním císaři

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Olleew
Stálice 79 příspěvků 24.03.19 14:02
Další tehotenstvi po akutním císaři

Ráda bych se informovala, vím, že vše je individuální. Zajímají mě vaše zkušenosti. První dotaz je za jak dlouho jste otěhotněly po císaři? já měla 18.2.2019 akutní sekci, ale dcera to nepřežila. Já měla bezproblémové tehotenstvi, císař byl udělán 40+4tt a já chci co nejdříve otěhotnět, vím že vše záleží na zahojení jizvy na děloze. Prý ve mě nic není, že to byla špatna náhoda, hypoxie. Já mám špatne jaterní testy, chudokrevnost, beru železo a měla jsem ATB na bílkoviny v moči a také zvýšené leukocyty a krevní destičky, snížené červené krvinky:(poradíte co a jak? na co si dát pozor?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kukacka123
Závislačka 3377 příspěvků 24.03.19 14:10

@Olleew predne prijmi, prosim, uprimnou soustrast :,( :hug: co se tyce cisare, ja mela take akutniho a moje dr mi rekla, ze by bylo dobre alespon rok a pul po cisari nebyt tehotna (drive to stejne nemame v planu). Co jsem ale koukala na net, tak cca pul roku po cisari by mela byt jizva zahojena dostatecne. Ale jak pises, kazda jsme jina a je to hodne individualni. Asi bych se domluvila s dr a chodila prubezne na vysetreni, aby jizvu sledoval/a a domluvila se s nim/ni co dal. Klidne se nech poslat i na nejake pracoviste s hodne kvalitnim utz, abys byla sledovana.

Je mi moc lito tve ztraty, neumim si to predstavit :,( posilam ti moc sil. Holcicka bude ve vasem :srdce: naporad! :andel: drzte se :hug:

Tichošlápek
Extra třída :D 14278 příspěvků 24.03.19 14:27

Jizvu si nech přeměřit u dr, každému se hojí jinak. Ale přidám vlastní zkušenost s tehotenstvim rychle po porodu a špatným krevním obrazem, chudokrevností - počkej, až se ti to srovná. Je to dost důležité, moje tělo pak vůbec nezvladalo další těhotenství, byla jsem úplně vyčerpaná a porod to dorazil. Nejdřív bych dostala do slusneho stavu svoje tělo a pak bych až řešila těhotenství

blumen
Hvězda diskuse 49791 příspěvků 24.03.19 14:57

@Olleew moc me to mrzi :hug: doporucuje se pockat rok, to bych zkusila dodrzet. A hlavne se musis dat doporadku, ty jaterni testy, anemie atd, to se musi vylecit a az pak bych se snazila otehotnet podruhe… jinak to to telo nezvladne

Sany80s
Kelišová 7320 příspěvků 24.03.19 15:11

Určitě je třeba, abys měla v pořádku ty krevní testy.
Těhotenství je pro tělo zátěž a kdyby ses nedala dohromady, lehce by se mohlo stát, že potratíš nebo porodíš moc brzy.
Už tak ti bylo naloženo, takže neriskuj.
Pokud jde o těhotenství, bylo by vhodné počkat zhruba rok. Do těla ti nikdo nevidí a i když ti zkontrolují jizvu, tak to není záruka, že to nebude bolet.
Pokud otěhotníš dřív, tak dost riskuješ, že bude i další císař a pokud bys chtěla další děti, tak dnes to sice možné je, ale chce to delší odstupy a s každým dalším dítětem je riziko čím dál větší.

Aduš8
Závislačka 4469 příspěvků 24.03.19 15:20

Já asi půjdu proti proudu, rodila jsem císařem a chtěli jsme brzy druhé. Můj doktor mi na to řekl, že v dnešní době, kdy lékaři mají možnost dělat UTZ na každé kontrole, není problém otěhotnět hned, jak se tělo po operaci zregeneruje. Ale každý lékař říká něco jiného. Nám se to tedy povedlo až když bylo malému 11 měsíců.

Elenloth
Závislačka 4236 příspěvků 6 inzerátů 24.03.19 15:30

@Olleew Upřímou soustrast.
Otěhotněla jsem 5 měsíců po císaři. Nebylo to zrovna v plánu, ale stalo se. Prakticky nikdo neřekl ani popel, bylo to úplně normální těhotenství. Akorát mě nenechali dlouho přenášet a šla jsem na druhý císař, kvůli velkému plodu.
Ale nikdo ti nic nezaručí. Po třetím císaři se mnou na JIP ležela holka, která šla na sál rovnou z těhotenské poradny, protože se jí začala otevírat jizva. :nevim:
Souhlasím s holkama předemnou, že se nejdřív musíš dát dohromady a potom něco zkoušet.

Diana69
Kecalka 433 příspěvků 24.03.19 15:46

Já jsem otehotnela 21 měsíců po akutním císaři. Jinak upřímnou soustrast :kytka:

Ornwen
Kelišová 5162 příspěvků 24.03.19 15:55

@Olleew uprimnou soustrast :hug:
Ja mela prvni akutni cs jeste s dalsi operaci. Doporucovali po roce, pak to chvili vypadalo, ze se jizva blbe hoji a vyhrozovali reoperaci, ale nakonec to byla jen blba srazenina. No, po roce a kousek jsem se zacla vsech doktoru ptat, jestli muzem. Kdyz všichni schválili, tak jsem otehotnela asi po roce a pul

blumen
Hvězda diskuse 49791 příspěvků 24.03.19 16:36

@Aduš8 oni ultrazvuk udelaji. A kdyz bude neco spatne, tenka jizva, riziko ruptury delohy tak co? V podstate se vam zadarilo po roce a bylo vse v poradku, no… ale to clovek predem jinak nevi, ten rok je optimalni

sediza
Ukecaná baba ;) 2244 příspěvků 24.03.19 17:31

Záleží, jak se budete cítit. Ja bych brala doplnky stravy typu Femibion, železo a pockala bych min. 6 mesicu.

Olleew
Stálice 79 příspěvků 25.03.19 13:23

@Kukacka123 děkuji za komentář, jasně, nejsem určitě ochotna riskovat, počkám si, ale chci mít další miminko, děťátko je požehnání, je to smysl života :srdce:

Olleew
Stálice 79 příspěvků 25.03.19 13:25

@Tichošlápek děkuji moc za rady, já si počkám a nech si to „posvětit“ od více lékařů. a ty jsi otěhotněla kdy po císaři? Jak dopadl porod a jaký byl průběh těhotenství? A jak ses teda pak dávala do kupy?

Olleew
Stálice 79 příspěvků 25.03.19 13:26

@Tichošlápek děkuji moc za rady, já si počkám a nech si to „posvětit“ od více lékařů. a ty jsi otěhotněla kdy po císaři? Jak dopadl porod a jaký byl průběh těhotenství? A jak ses teda pak dávala do kupy?

Olleew
Stálice 79 příspěvků 25.03.19 13:30

@Sany80s děkuji moc za rady, ono já se už jaksi bojím rodit normálně, protože to bylo z minuty na minutu, malá si nejspíš pridusila přístup kyslíku, snad pitva něco ukáže…takže asi císař se bude plánovat už na 38.tt ale já předbíhám, ještě ani nejsem těhotná a nejsem zdravá a tak, ale věřím, že se to povede, co jiného mi zbývá…a i když víme, že císař je velká operace a pro miminko to taky není nejlepší, je to pro mě ale v tuto chvíli bezpečnější řešení…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama