Další těhotenství se nedaří dlouho...

Anonymní
1.12.19 21:12

Další těhotenství se nedaří dlouho...

AHoj všem,
snažíme se o posledního prcka.
Snažíme se rok a půl a nic, několik ZT plus nevyšel KET (tím jsme začali, měli jsme mražáka).
No, nejsem nejmladší, snažíme se od mých 38 narozenin. První těhotenství po IVF, druhé bylo přirozeně.
Je tu na tom někdo podobně? Sice se svět nezboří, když další dítě nebude, ale ráda bych zažila jen jedno dítě v miminkovském věku (měla jsem dvě a hned jedno), taky mi to dost chybí. Do IVF bychom už nešli, je to moc na nervy, takové psychické vypětí už nechceme.
Hledám spřízněné duše, které jsou na tom podobně :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Lorellin
1.12.19 22:05

Ahoj my se snazili skoro 3 roky a vyslo to na posledni chvili kdyz uz jsem se smirila s tim ze to nedopadne…taky mam za sebou zt, praskle mimodelozni, nekolik i seminaci a 1 ivf. Nakonec jsme pocali prirozene…uplne ti rozumim…ty nervy s tim jsou priserny…do druheho ivf bych uz take nesla…

• Citovat
  • Nahlásit
267
1.12.19 22:57

Nam se druhe povedlo po 8letech od prvniho a narodi se odhadem tyden pred 9. narozenami prvniho. U prvnihk jsme si rekli „zkusime a uvidime“ a na konci mesice jsem byla tehotna. Po roce a pul jsme zacli znovu a kdyz to do veku 3let maleho nevyslo, sla jsem do prace a rekla si, ze moc tlacime a dame si oraz. Kdyz mel maly 4,5roku, zacla jsem nad tim znovu uvažovat a aktivne makat. No a letos v dubnu jsme sli po domluve na vyšetření a manzel ma sice v norme mnozstvi a pohyblivost, ale jen 3% jsou schopne oplodnit. Tak jsem pristoupila na ivf s krátkým protokolem stimulace v kvetnu a hned se pres ET zadarilo a zbylých 6 je preventivně zamrazeno. Ale upřímně podruhy bych do ivf nesla, proto jsem rada, ze mame ještě schovano „co kdyby“. Ale ta stimulace byla hrozna, strašně me to hormonalne rozhodilo a byla jsem celou dobu vyrizena, takova mrtvolka co furt spi nebo prska na okoli. Obdivuji ty s dlouhou stimulaci a co do toho jdou opakovaně. Touha po diteti je velka a jednou jsem rekla, ze chci a vickrat ne. Manzel to bral tak, ze je to na me, jemu 1 dítě staci, ale chape, ze mit sourozence i kdyz v takovem vekovem rozdílu bude fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.19 10:45

Děvčata díky, měla jsem dlouhý protokol a opravdu do IVF už ne. Doufala jsem, že vyjde ten KET, byl to jediný mražák- trojče k devítiletým dvojčatům. Možná proto chci další, protože vím, že mít dítě není jen tak, tedy pro někoho.
Jestli si něčeho v životě vážím, tak právě dětí.
Asi prostě už tělo odmítá pracovat, manžel je ok, což potvrdil nejen spermiogram, ale i to, že jsem za rok a půl otěhotněla 3×, bohužel bez úspěšného konce.
Dali jsme si ještě půl roku a pak konec. Je pravda, že se mi to bude dětem špatně vysvětlovat, moc chtějí sourozence..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat