Další výpis ze zdravotní dokumentace při nástupu do práce

Anonymní
14.8.20 17:48

DALŠÍ VÝPIS ZE ZDRAVOTNÍ DOKUMENTACE PŘI NÁSTUPU DO PRÁCE

Měnila jsem zaměstnání asi po 2 měsících a i v minulém chtěli výpis ze zdrav. dokumentace pro jejich doktora, totéž tady, odevzdala jsem ho firemnímu lékaři, ale neuděla jsem si kopiii.Jde mi o to, že budu muset opět ke své obvodní lékařce a zase budu platit za výpis z karty. Napadlo mě si ho vyžádat u firemní doktorky minulého zaměstnavatele, ale to asi nepůjde, nevím jak dlouho může být výpis starý a taky za to může něco chtít, příp. mi ho nevydá. Jsem v práci už 2 měsíc a k lékaři mě posílají až ted, ani tady nechci zůstat, nevím zda se na to tedy nevykašlat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22271
14.8.20 17:55

No a my máme rozhodnout, jestli se na to máš vykašlat nebo ne? A platí 90 dnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1446
14.8.20 18:04

U nás tedy po zkušebce tyto náklady propláceli. Spíš zkus svého praktika, pokud je aspoň trochu ochotný, tak to prostě znova vytiskne (nejspíš to má uložené v systému a předpokládám, žes tam mezitím nebyla). A třeba si neřekne o celou částku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22271
14.8.20 18:09
@Sue2008 píše:
U nás tedy po zkušebce tyto náklady propláceli. Spíš zkus svého praktika, pokud je aspoň trochu ochotný, tak to prostě znova vytiskne (nejspíš to má uložené v systému a předpokládám, žes tam mezitím nebyla). A třeba si neřekne o celou částku.

Můj praktik to nedávno ťukal na psacím stroji :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.8.20 18:11

další výpis ze zdravotní dokumentace pro zaměstnavatele

Opravdu, odkud víte, že 90 dní určitě? Pokud by to tak bylo, tak těsně mi to už asi nevychází a musím stejně ke své obvoďačce znovu pro výpis.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.8.20 18:20

Oni mi proplatí jejich doktorku prohlídku, ale ne výpis u mé doktorky, potřebuji ho, abych mohla k jejich firemní na prohlídku. Tedy doufám, že mi ho proplatí hned a ne až po zkušebce, hodlám odejít taky, tak nevím zda se na tu prohlídku nevykašlat, ale podle správného mě neměli vůbec zaměstnat, toto se musí doložit před nástupem do práce, nebo při něm. ale tím koronavirem mi to posunuli, navíc doba dovolených…

• Citovat
  • Nahlásit
1446
14.8.20 18:47
@vokishka píše:
Můj praktik to nedávno ťukal na psacím stroji :mrgreen:

To je jiný level :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7127
14.8.20 19:32
@Anonymní píše:
Oni mi proplatí jejich doktorku prohlídku, ale ne výpis u mé doktorky, potřebuji ho, abych mohla k jejich firemní na prohlídku. Tedy doufám, že mi ho proplatí hned a ne až po zkušebce, hodlám odejít taky, tak nevím zda se na tu prohlídku nevykašlat, ale podle správného mě neměli vůbec zaměstnat, toto se musí doložit před nástupem do práce, nebo při něm. ale tím koronavirem mi to posunuli, navíc doba dovolených…

Některý zaměstnavatel proplatí
výpis, některý ne.Ale je fakt, že tu prohlídku jsi měla absolvovat už před nástupem.
Corona necorona

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1329
14.8.20 19:41
@Anonymní píše:

A proč tam nastupujes, jak hodláš odejít? Jinak u mě v práci chtěli výpis, který není starší více jak 30 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.8.20 19:57

Já už tam nastoupila dělám tam měsíc, zatím nemám jinou práci, ale chci to stihnout než mi uplyne zkušebka, je to tam strašné, nemáme ani obědové přestávky, což taky porušují zákon, fabrika kde jsou hlavně Ukrajinci, člověk musí rychle, aby stíhal…bohužel jsem to předem nevěděla jaké to tam je, když ptáčka lapají…Ale ty fabriky jsou dnes asi všude stejné, já hlavně potřebui peníze a ty nejsou taky takové jak nám slibovali.Nebo jít do obchodu, jsem jen prodavačka, tak nemám moc možností. Já potřebuji výpis od mé obvodačky pro jejich doktora a ona mi pak udělá vstupní prohlídku. Zadarmo není, stojí tuším 200,– a před 3 měsíci jsem tam pro něj byla, bohužel mě nenapadlo si udělat kopii a odevzdala jsem ho u lékařky té firmy kde jsem pracovala předtím.

• Citovat
  • Nahlásit
4655
15.8.20 15:02

Platí 90 dní, starší nesmí ze zákona být. Prohlídku máš mít absolvovanou před nástupem do práce max. během prvních dní, že ses na to vykašlala je tvůj boj. Vstupní prohlídka je povinná. Tvoje OL ti ji může a nemusí znova vytisknout zdarma nebo chtít normálně poplatek má na něho nárok. ty sis měla udělat kopii. Výpis ze zr. dokumentace proplácí zaměstnavatel většinou po zkušebce a nedivím se tomu, protože by platil za ně nejen prohlídku ale i výpisy každou chvíli, i když mu tam zaměstnanec nezůstane a byli by to pro něho zbytečné náklady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.20 16:37

Potřebuji vědět jak dlouho je platný výpis od obvodáka, ne prohlídka u doktora zaměstnavatele. Já se na to nevykašlala posílají mě tam až ted ke jejich doktorce, dřív to nešlo prý s tou korona, domluvili mi sami termín kdy tam mám jít, taky jsem se s tím ještě nesetkala, ale holt ted je tím virem všechno jinak i doba dovolených a všichni víme jak to chodí u doktorů…Já doufám, že mi ji vyplatí hned vědí o tom, že bych chtěla odejít anic neříkali…V minulém zaměstnání mi ji proplatili hned a výpis si hradím sama, ale pokud je platný 3 měsíce už je po termínu.

• Citovat
  • Nahlásit
4655
16.8.20 09:42

Výpis ze zdravotní dokumentace praktického lékaře pro potřeby vstupní pracovní prohlídky je platný 3 měsíce, to tu máš napsané už 2×. Doba platnosti zdravotní způsobilosti se liší dle pracovní pozice, rizik, věku apod., což tě ovšem nezajímá, to si hlídá zaměstnavatel, ty navíc obratem odcházíš, takže za chvíli půjdeš na další vstupní prohlídku do nové práce, pokud si nějakou jinou najdeš. Takže si nyní nech udělat nový Výpis od OL a udělej si kopii, ať máš pro příštího zaměstnavatele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama