Daly byste dceru do školy? bydlíme s babičkou

4146
17.5.20 23:22

Daly byste dceru do školy?bydlíme s babičkou

Chodí do 1 třídy a bydlíme ve společné domácnosti s mojí mamkou, ta má 71 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2037
17.5.20 23:24

Ja ne, ale to zalezi, zda mas moznost ji doma nechat nebo ne, jak moc te to bude stat apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.5.20 23:48

U členů v domácnosti máme spánkovou apnoe 3st, vysoký krevní tlak a velmi nízký počet bílých krvinek u mimina. Holka má sníženou kapacitu plic na 70%. Přemýšlím, že ji nedám do ZŠ. V rodině nikdo není starší nad 55+ :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
MaM
154
18.5.20 00:26

My jsme v rodinném domku s prarodiči a děti už do školy nepůjdou. Obávám se toho, že všechna ta nová uvolnění zvednou novou vlnu případů. Jestli fakt nemusíš, nedávej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2269
18.5.20 00:27

Záleží na lokalitě. Já bych klidně dala. Pokud bych žila v Praze nebo nějakém zasazenejsim okrese, byla bych opatrnější. A taky bych zvazila zdravotní stav babičky. Jestli je vitální a zdravá jak ripa a nebo přežíva díky 10 pilulim k snídani, obedu i večeři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2339
18.5.20 00:42
@modravlocka píše:
Záleží na lokalitě. Já bych klidně dala. Pokud bych žila v Praze nebo nějakém zasazenejsim okrese, byla bych opatrnější. A taky bych zvazila zdravotní stav babičky. Jestli je vitální a zdravá jak ripa a nebo přežíva díky 10 pilulim k snídani, obedu i večeři.

Praha není nijak více zasaženyý okres, pokud počítáš pocet nakažených na počet obyvatel:wink:

A nám třeba dávala škola podepsat papír, kde je jasně vymezeno, za jakých podmínek děti do školy nastoupit nemají… V domacnosti někdo nad 65 let, chronické onemocnění plic (astma), diabetes, těžká obezita BMI nad 40, vysoký krevní tlak, onkologická léčba a tuším onemocnění jater…

V takovém případě bych dítě do školy nedávala, jinak ano…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2269
18.5.20 00:51
@welovefashion píše:
Praha není nijak více zasaženyý okres, pokud počítáš pocet nakažených na počet obyvatel:wink:

A nám třeba dávala škola podepsat papír, kde je jasně vymezeno, za jakých podmínek děti do školy nastoupit nemají… V domacnosti někdo nad 65 let, chronické onemocnění plic (astma), diabetes, těžká obezita BMI nad 40, vysoký krevní tlak, onkologická léčba a tuším onemocnění jater…

V takovém případě bych dítě do školy nedávala, jinak ano…

Oproti tomu našemu třeba je. Máme tu zhruba 20 nakažených/100tis lidí. Praha jich má na to samé množství 150. Tož tak. A také tam má každý člověk výrazně více kontaktu s jinými lidmi, takže je mnohem vyšší riziko, že dojde ke znovuvzplanuti a rychlejšímu šíření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2339
18.5.20 01:08
@modravlocka píše:
Oproti tomu našemu třeba je. Máme tu zhruba 20 nakažených/100tis lidí. Praha jich má na to samé množství 150. Tož tak. A také tam má každý člověk výrazně více kontaktu s jinými lidmi, takže je mnohem vyšší riziko, že dojde ke znovuvzplanuti a rychlejšímu šíření.

mě přijde, že v Praze se dost dodržují vsechna opatření, roušky desinfekce, rozestupy, ale na vesnicich a malomestech jsou lidé vice kontaktnější a na hřišti tam roušku neměl nikdo, co jsem naposledy zahlédla…

Jen můj názor, co jsem vypozorovala…

Ano celá Praha asi 150, naše městská část cca 100, jsou i okresy přes 200, tohle bych neřešila, určitě bych se zaměřila na ta kritéria, takže kdybych měla doma babičku 71, dítě bych doma nechala, pokud by to bylo alespoň trošku možné…

My teď třeba vůbec nejezdime MHD, ruce si děti desinfikuji v podstatě pořád… Už i dvouletá mě dneska nutila desinfekci na ruce :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2269
18.5.20 01:14

@welovefashion No já to fakt vidím jinak a všechny ty roušky na ulicích a dětských hřištích mi přijdou úplně zbytečné. A ano, jsem z vesnice a taky na ně v některých situacích dlabu. Fakt nepůjdu po prázdné ulici s nahubkem. Ani dezinfekci nebo roušky neberu jako samospasne. A uprimne si myslím, že pokud jsi 8 hodin někde na pracovišti třeba s 50 lidmi a jeden z nich bude nemocný, rouška ti stejně nepomůže. :nevim: Ale to už je mimo téma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6479
18.5.20 01:16
@welovefashion píše:

V takovém případě bych dítě do školy nedávala, jinak ano…

Nemají nerovná se nesmí. Všechno je to čistě na uvážení rodičů.

Nicméně obecně mi to přijde nesmyslně složité, všechno schválit, personál, děti… a pak otevřít na jeden měsíc a konec. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4792
18.5.20 04:13
@GabinkaCh píše:
Chodí do 1 třídy a bydlíme ve společné domácnosti s mojí mamkou, ta má 71 let.

Já bych dala. Mám lehce starší, bez dalších nemocí, jen věk. Nejsme tedy ve společné domácnosti, ale ve styku ano. Nemůžem se schovávat věčně, život musí pokračovat. Není to mor nebo ebola :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4792
18.5.20 04:15

V tom papíru je napsáno, že jsi zvážila riziko, a ne že nikoho rizikového doma nemáš. Navíc samotných 71 riziko není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71540
18.5.20 06:10

@welovefashion Ne, na tom papire je poze, ze to jsou rizika a ty o nich vis, nic o tom, ze by nemohli nadtoupit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71540
18.5.20 06:13

@modravlocka To bych nevrdila, pak by museli z daneho pracoviste onemocnět vetsina lidi a ne treba 1-2, nebo taky nikdo, jak se na mnoha deje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13738
18.5.20 06:19
@Anonymní píše:
U členů v domácnosti máme spánkovou apnoe 3st, vysoký krevní tlak a velmi nízký počet bílých krvinek u mimina. Holka má sníženou kapacitu plic na 70%. Přemýšlím, že ji nedám do ZŠ. V rodině nikdo není starší nad 55+ :nevim:

Já bych se obrátila o radu plicního lékaře - nám to zrovna plicní nedoporučila. A u vás bych nedala na 100%.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama