Daly byste dítě do školy v ČR nebo v Polsku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  04.04.18 11:05
Daly byste díte do školy v ČR,nebo v Polsku ?

Ahoj holky, pořaďte, jak to vidíte vy.
Dcerka má jít letos k zápisu do první třídy. Bydlíme v polském příhraničí,30 km od hranic a nejbližšího českého města. O co mi jde? Dcera má české občanství a má letos nastoupit v 6 letech do základní školy. V Polsku se chodí do základní školy až v 7 letech. Dcerka tady chodí do školky, má tu kamarády. je spokojená, všechno o. k.
Ona nemá problém, to já mám problém. :zed: S polským školstvím, kdy mě ji i přes můj výslovný zákaz posílali na religii. A některé učitelky jsou náboženské fanatičky a to doslova.
Přemýšlím, jestli holku zapsat v Česku a vozit jí každý den do školy, nebo v Polsku a půjde až za rok s kamarádkama ze školky.
Holka nemá problém si najít nové kamarádky. Momentálně mluví víc polsky, ale rychle by přešla do češtiny.
Jak to vidíte?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní  04.04.18 11:07

Nemusíte se ani složitě vyjadřovat, stačí mi jedno slovo, díky :kytka:

Tichošlápek
Echt Kelišová 8744 příspěvků 04.04.18 11:10

Dala bych do ČR

Keyllah
Echt Kelišová 8262 příspěvků 04.04.18 11:10

A budoucnost plánujete v Čr nebo Polsku? já bych volila českou základku :think:

kruel
Kecalka 155 příspěvků 04.04.18 11:11

ČR

lamicina
Ukecaná baba ;) 1781 příspěvků 04.04.18 11:12

Jednoznačně ČR

Anonymní  04.04.18 11:13
@Keyllah píše:
A budoucnost plánujete v Čr nebo Polsku? já bych volila českou základku :think:

určitě budeme v příhraničí, ale nevím. :nevim:

-Evka-
Závislačka 3551 příspěvků 04.04.18 11:17

Spíše bych si zjistila, jak funguje v PL školství a co tam je jinak. Polsko je známé svou byrokracií a hodně se dodržuje.

Petruna21
Echt Kelišová 9683 příspěvků 04.04.18 11:17

ČR :)

Anonymní  04.04.18 11:18
@-Evka- píše:
Spíše bych si zjistila, jak funguje v PL školství a co tam je jinak. Polsko je známé svou byrokracií a hodně se dodržuje.

co může být jiné, než u nás,

Anonymní  04.04.18 11:19

Byrokracie je tady hrozná, ale zase Poláci jsou kreativní a umí v tom žít.

Wani
Ukecaná baba ;) 2357 příspěvků 04.04.18 11:20

Pokud ti vadí polský náboženský fanatismus (což mně osobně vadí strašně, mám s Poláky v tomhle jenom špatné zkušenosti), dala bych do ČR. ;)

Keyllah
Echt Kelišová 8262 příspěvků 04.04.18 11:22
@Anonymní píše:
určitě budeme v příhraničí, ale nevím. :nevim:

problém bude, pokud by vystudovala pak i např. VŠ v Polsku, ale žít a pracovat by chtěla v ČŘ. nebo střední v Polsku a na VŠ by chtěla u nás -) nechci nás nějak přechválit, ale máme dost kvalitních VŠ. Uvažuju, kdyby chodila na ZŠ do Polska, to by musela pokračovat i na střední tam, že?

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2086 příspěvků 04.04.18 11:33

Kde má trvalé bydliště? Má ho i v ČR?

Wani
Ukecaná baba ;) 2357 příspěvků 04.04.18 11:36
@Keyllah píše:
problém bude, pokud by vystudovala pak i např. VŠ v Polsku, ale žít a pracovat by chtěla v ČŘ. nebo střední v Polsku a na VŠ by chtěla u nás -) nechci nás nějak přechválit, ale máme dost kvalitních VŠ. Uvažuju, kdyby chodila na ZŠ do Polska, to by musela pokračovat i na střední tam, že?

Podle mě nemusela, pokud bude zvládat češtinu, já se přestěhovala v rámci EU a normálně jsem na střední bez problémů nastoupila. Osnovy jsou taky plus mínus stejný (když vynechám historii, tam si každá země samozřejmě přizpůsobuje náplň podle sebe).

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Učíte za peníze kouřit děti! Youtuber Kovy griluje Boučka a spol. kvůli reklamě na IQOS

Mezinárodní filmový festival ve Varech nebyl letos jen ve znamení filmu a... číst dále >

Jiří Mádl se rozešel s krásnou Zuzanou! Krach vztahu prý těžko nese

Jiřímu Mádlovi (31) se ve vztazích zatím nedaří a zdá se, že je znovu volný.... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Tajemství krásy herečky Halle Berry: cvičení a silný vývar z kostí

V jednapadesáti letech vypadá Halle Berry stále skvěle, může za to cvičení a... číst dále >

Reklama