Daly byste léky od alergoložky?

627
31.3.16 19:12

Daly byste leky? Pockat? Neco jineho?

Nasadit leky, pockat, co byste delaly?
Maminky obracim se na Vas s prosbou o radu, dcera cerstve 10 m. Ma od unora 19.2 rymu bilou, zlutou, obcas i zelenou(spis vyjimecne), musime skoro poradvutirat nos, tlaci se ji to do oci, takze ji slzi obcas hnisaji. V breznu jsme byli na orl, kde dr. Nic nezjistil, podle neho to ma od starsi, ktera chodi do skolky, a doma jsme taky opakovane nemocni.. dle vyteru ma tam nejaky bacil(ale jen ++ pry to neni na Atb) dnes jsme byli na alergologii(poslala nas tam obvodni)
Pani se na dceru podivala, rekla, ze tam zrejme bude alergicky podtext.. Napsala nam ribomunyl, a sirum aerius (uzivat 6 tydnu) pak na kontrolu a bude ji brat krev..
Porad uvazuju jestli ji ty prasky davat..?
Nebo kdyz se zlepsinpocasi bude to lepsi?
bvodni mi samozrejme rekla, ze mam davat aerius po tydnu prijit na druhou davku hexy…
Nekdy dycha nosem, nekdy pusou, nekdy kojeni rozdycha nekdy ne..
Samozrejme strikam morskou vodu..
nevim jestli ty leky nejsou moc drasticke.. Nejradeji bych jeste pockala..??
dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8647
31.3.16 19:16

Mladsi dcera trpela na zelene rymy, na alergo nam rekli, ze asi alergie na roztoce (ale ta je pry vetsinou neprokazatelna), nasazen ribomunyl a Zodac (neco jako Aerius) mame brat podzim az jaro. A svete div se, letosni zima byla prvni bez hnusnych zelenych rym a ted kasel prekonala po 3 dnech bez komplikaci ;) Drive 3-4 ATB za zimu. Dceri je 3,5 roku. Takze ja bych davala ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
31.3.16 19:17

Naše malá, teď už roční, měla rýmu nepřetržitě od listopadu do února. Pak jsme koupili inhalátor a „ťuk ťuk“ za týden intenzivních inhalací ( 5-6× denně) jí teď stačí 1× denně. Pokud přestaneme, má do pár dní rýmu zpět. Dle doktorky a výtěrů je to ok, buď alergie, nebo jen virové. A na alergo testy je prý malá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1367
31.3.16 19:17

@Moniulik Postupovala bych v tomto případě dle ordinace lékaře. To je bez debat, ni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2439
31.3.16 19:19

@Moniulik na bacil jí lepší počasí nepomůže a zjevně si s tím sama neporadí, víc než měsíc rýma a hnisající oči v pořádku není, je ještě malinká. Sama sobě už bys léky dala dávno, protože by ti už bylo zle. A dítěti je nedáš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
627
31.3.16 19:21
@adam75 píše:
@Moniulik na bacil jí lepší počasí nepomůže a zjevně si s tím sama neporadí, víc než měsíc rýma a hnisající oči v pořádku není, je ještě malinká. Sama sobě už bys léky dala dávno, protože by ti už bylo zle. A dítěti je nedáš?

Takovy blivajz bych si nenaordinovala.. Nevim jestli vis co jsou ty leky vubec zac :)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
627
31.3.16 19:22
@Romily píše:
Naše malá, teď už roční, měla rýmu nepřetržitě od listopadu do února. Pak jsme koupili inhalátor a „ťuk ťuk“ za týden intenzivních inhalací ( 5-6× denně) jí teď stačí 1× denně. Pokud přestaneme, má do pár dní rýmu zpět. Dle doktorky a výtěrů je to ok, buď alergie, nebo jen virové. A na alergo testy je prý malá…

Taky jsem uvazovala koupit inhalator, nebo solne jeskyne? Prave nechci do tak maleho ditete davat hned takovou sadu :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
31.3.16 19:24

@Moniulik Ten inhalátor když to tak vezmeš stojí „pár korun“, když si vezmu, kolik stojí všechny ty mořské vody a podobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49236
31.3.16 19:25
@Moniulik píše:
Takovy blivajz bych si nenaordinovala.. Nevim jestli vis co jsou ty leky vubec zac :)))

kolik ročníků medicíny jsi vystudovala? :think:
přes měsíc se ti trápí děcko, léčíš ho bez úspěchu, tak je snad na čase dát na lékaře a zasáhnout trošku radikálněji ne? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
627
31.3.16 19:27
@jdukolem píše:
kolik ročníků medicíny jsi vystudovala? :think:
přes měsíc se ti trápí děcko, léčíš ho bez úspěchu, tak je snad na čase dát na lékaře a zasáhnout trošku radikálněji ne? :think:

Mozna jsem prave toto potrebovala slyset! Porad si prave rikam jestli to neni jak rikal ten doktor na orl.. Ze to nejak prejde. Ale mas pravdu uz je to opravdu dlouho..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13615
31.3.16 19:29
@Moniulik píše:
Takovy blivajz bych si nenaordinovala.. Nevim jestli vis co jsou ty leky vubec zac :)))

tak já tyto léky znám oba a určitě bych je dávala. Ribomunil bral syn a úžasně mu pomohl a zbavil se permanentně se opakujících rým a kašle. Aerius je na tu rýmu taky super. Brala ho starší - má prokázanou alergii na pyly. Zabíral výborně. Pak alergolog naorinoval vakcínu na míru a aerius už nebyl potřeba. Já ti nevím, permanentně trápit dítě rýmou a hnisajícíma očima mi nepřijde moc fajn… A navíc pokud je tam fakt alergie, tak se to se zlepšením počasí spíš zhorší, protože nastoupí agresivní alergické pyly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33123
31.3.16 19:30
@Moniulik píše:
:nevim: :nevim: sama by jsi si také nic nevzala :nevim: :roll: Tak jo, jsi šikula.

mala měla v loni podobné období a pomohl okamžitě aerius.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
627
31.3.16 19:32
@nozu píše:
tak já tyto léky znám oba a určitě bych je dávala. Ribomunil bral syn a úžasně mu pomohl a zbavil se permanentně se opakujících rým a kašle. Aerius je na tu rýmu taky super. Brala ho starší - má prokázanou alergii na pyly. Zabíral výborně. Pak alergolog naorinoval vakcínu na míru a aerius už nebyl potřeba. Já ti nevím, permanentně trápit dítě rýmou a hnisajícíma očima mi nepřijde moc fajn… A navíc pokud je tam fakt alergie, tak se to se zlepšením počasí spíš zhorší, protože nastoupí agresivní alergické pyly.

Diky moc, a omlouvam se za prispevek. Alergolozka rikala, ze ribomunyl funguje na stejnem principu jako ockovani. Do tela se dostavaji baculy a telo se brani a tim si vytvori tu imunitu. Navic mi rekla, ze je to lek od roku, ale ze uz to jsou jen 2 mesice kdy bude mit rok tak to dame..
Obvidni byla taky sokovana, ze nam to dala v podstate bez vysetreni.
A pak nema byt clovek nervozni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2439
31.3.16 19:33
@Moniulik píše:

V tom případě bez komentáře a nech svoje mimino dál trápit se. Ono to možná někdy přejde, třeba za půl roku. To vypadá jako ta pravá cesta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33123
31.3.16 19:34
@Moniulik píše:
Mozna jsem prave toto potrebovala slyset! Porad si prave rikam jestli to neni jak rikal ten doktor na orl.. Ze to nejak prejde. Ale mas pravdu uz je to opravdu dlouho..

jsem měla jednoho doktora v nemocnici… nemohl pochopil léky na rýmu, :roll: až mi syn skončil na trachošce přes půl roku :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama