Dámské látkové vložky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kote
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 20.01.11 23:40
Dámské látkové vložky

Ahoj holky,
obracím se na vás s dotazem. Ráda bych se něco dozvěděla o používání dámských hygienických vložek - látkových. Našla jsem jich na webu spoustu, i krásných barevných, ale nějak si úplně nedovedu představit, jak to funguje. Čekám druhé dítě a přemýšlím, jak to budu řešit po porodu… po tom prvním jsem měla pořád zadek samou vyrážku, až jsem našla jeden druh vložek, co mi vyhovoval, ale stejně se v tom člověk v létě hrozně zapaří. Takže máte-li někdo zkušenosti s používáním látkových vložek a jejich údržbou, budu ráda. Taky by mě zajímalo využití mestruačního kalíšku, je to po porodu vhodné?
Moc díky, Katka

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 59070 příspěvků 5 inzerátů 20.01.11 23:45

Nevím co myslíš slovy po porodu… celé šestinedělí jsem používala porodnické z lékárny, ty byly fakt prodyšné a od té doby jsem zatím žádné nepotřebovala :mrgreen:
Jinak jsem při MS jsem používala kalíšek a spokojenost :-)

ivuska.h
Echt Kelišová 8651 příspěvků 21.01.11 00:13

Látkové vložky jsem používala po druhém porodu od cca 3. dne. Údržba je jednoduchá – po použití propláchneš studenou vodou, hodíš do kyblíku s víkem (pokud budeš mít na miminko látkové vložky, můžeš skladovat i prát zaráz) a následně vypereš (na 60 stačí), můžeš dohromady s čímkoliv dalším, co se pere na 60. Frekvence praní záleží na tom, kolik vložek máš. Je dobré přidat do praní trochu soli na skvrny, jednak kvůli skrvnám, ale hlavně kvůli desinfekci (teplota 60 stupňů sice celkem spolehlivě všechno zničí, ale jistota je jistota). Sušit můžeš na topení, v sušičce (pokud výrobce povoluje). Taky můžeš žehlit, to zase záleží na instrukcích výrobce.

Kalíšek je po porodu vhodný až v době, kdy není krvácení moc silné a až jsou zahojená případná poranění.

m311
Zasloužilá kecalka 852 příspěvků 24.01.11 14:23
kalíšek

Ahoj, já sice nemám zkušenost s látkovými vložkami, ale koupila jsem si menstruační kalíšek (http://www.ditezeskatulky.cz/…ycup-fialovy) . Menstruaovat jsem začala cca 11 měsíců po porodu, asi 6 měsíců po porodu jsem si ho koupila, měla jsem ho totiž vyhlídnutý už před těhotenstvím, ale když jsem zjistila, že jsem těhu, rozhodla jsem se s menstruačním kalíškem počkat. :lol: Teď když ho mám, za nic na světě bych ho nevyměnila, normální vložky ani tampóny už nepoužívám a myslím, že se k nim už nevrátím. S menstruačním kalíškem jsem naprosto spokojená. Na začátku jsem si museli sice trošku zabojovat s vkládáním dovnitř, ale nakonec to nebylo tak těžké a zvládla jsem to rychle a v pohodě. Když mám kalíšek tak o mensruaci skoro nevím. :palec: Takže za mě, kalíšek jednoznačně doporučuju. :pankac:

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 24.01.11 14:56

Pořád nějak nechápu jak to funguje ten kalíšek? :nevim:
Jako to si tam člověk strčí úplně celý dovnitř?
A jak se pak vytahuje? jak často? a když to vytáhnu co s tím? Vytahovat asi jedině v koupelně doma ne? Nedokážu si to představit někde jinde.

Lama Lama
Hvězda diskuse 43622 příspěvků 5 inzerátů 24.01.11 14:58
cancerka píše:
Pořád nějak nechápu jak to funguje ten kalíšek? :nevim:
Jako to si tam člověk strčí úplně celý dovnitř?
A jak se pak vytahuje? jak často? a když to vytáhnu co s tím? Vytahovat asi jedině v koupelně doma ne? Nedokážu si to představit někde jinde.

asi jako tampon.

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 24.01.11 15:01

alpaka
no jo ale tampon vytáhneš, vyhodíš a strkáš si tam nový čistý, ale tohle jsem pochopila, že asi vytáhneš, vyleješ, umyješ a pak tam znova strčíš ne?
nebo jak to je?

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 24.01.11 15:04
cancerka píše:
alpaka
no jo ale tampon vytáhneš, vyhodíš a strkáš si tam nový čistý, ale tohle jsem pochopila, že asi vytáhneš, vyleješ, umyješ a pak tam znova strčíš ne?
nebo jak to je?

Ano, přesně tak :) Přece ten kalíšek za pět stovek nevyhodíš :mrgreen:

Reklama

Lama Lama
Hvězda diskuse 43622 příspěvků 5 inzerátů 24.01.11 15:15
cancerka píše:
alpaka
nebo jak to je?

A jaký je rozdíl si tam strkat čistý tampon nebo použitý kalíšek. Ruce si před tím musíš umýt tak jako tak. Stejně tak po akci. Maximálně kalíšek poleješ vodou z půllitrové petky, což trvá přibližně stejně dlouho jako vybalení nového tamponu.

temina
Nováček 1 příspěvek 14.08.12 15:12
látkové vložky a kalíšky

Ježiž fuj, to je jak ve středověku

miskalamiska
Povídálka 11 příspěvků 25.02.15 19:48

Já používám látkové vložky od gaga´s plen a vyhovují mi ze všech co jsem zkoušela nejvíc, protože je dělají přímo pro ženy s gynekologickými potížemi, a já mezi ně bohužel patřím, takže raději nepoužívám ani tampony ani kalíšek.

Dianela
Ukecaná baba ;) 1220 příspěvků 20.03.16 16:32

Obnovuji…

řeším otázku, co za vložky nosit až dorazí první MS po porodu. Hodně jsem si zvykla na porodnické vložky, jsou hodně prodyšné ale na běžné nošení mi úplně nevyhovují.

Chci se proto zeptat, zda máte někdo zkušenosti s látkovými vložkami a případně od jaké značky. A co menstruační kalíšek? Spokojenost?
Tampony ze zdravotních důvodů nosit nechci.
Díky za odpovědi!

Cuddy
Extra třída :D 13967 příspěvků 20.03.16 16:37

@Dianela S kaliskem zkusenosti nemam, latkovymi vlozkami ano. Nejvice mne vyhovuji Anavy fleecove, i kdyz novy typ PUL jiz take drzi obstojne na miste. Stary typ byl z meho pohledu na nic, silene klouzal. Ale fleecove vedou a jsem s nimi spokojena maximalne.

Dianela
Ukecaná baba ;) 1220 příspěvků 20.03.16 16:52

@Cuddy Na ty Anavy jsem také koukala, vypadají dobře. Je možné, že jsem na jejich stránkách nenašla ty s PUL? Koukám, že tam u denních vložek mají jen se spodní vrstvou fleecu. Kolik jich prosím máš? Přemýšlím, že bych jich nejdřív koupila jen pár kousků abych je vyzkoušela a pak případně dokoupila.

Cuddy
Extra třída :D 13967 příspěvků 20.03.16 17:02

@Dianela Anavy stranky jsou dost na nic, velmi mala nabidka. Podivej na ekopleny.cz , kde anavy prodavaji take. A koupit par kousku na vyzkouseni je super pristup, lepsi nez nakoupit celou vybavu, co nebude vyhovovat. Mam jich cca 20.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Články z Ona Dnes

Získejte každý den dárek, stačí otevřít Adventní kalendář OnaDnes.cz

Již tradičně jsme si pro věrné čtenářky a čtenáře OnaDnes.cz připravili... číst dále >

Šest překvapivých návyků, které mohou vést k cukrovce

Ačkoliv název nemoci napovídá, že hlavním viníkem jejího propuknutí je... číst dále >

Reklama