Dámy, vaši manželé a jejich kamarádi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 20:33
Dámy, vaši manželé a jejich kamarádi

Ahoj holky, mám na vás takový dotaz. Jsem kluk a nacházím se v takovém blbém věku mezi 20 a 30. Do toho mám pár výborných kamarádů. Známých mám kolem sebe dost, ale takoví ti opravdoví kamarádi se dají spočítat na prstech jedné ruky. Jenže v souvislosti s tím „blbým“ věkem, ve kterém se teď nacházíme, mi vyvstává takový problém. Někteří z nás ještě studují a dlouho studovat budou, někteří z nás pracují, někteří plánují rodiny, někdo má partnerku, někdo zas ne, někdo je třeba těsně před tím, že si ji najde, někdo je zatím bez šance. Zatím jsme tak nějak všichni na jedné lodi, tudíž i když někteří zadaní a někteří ne, tak furt svobodní a bezdětní, ale i s partnerkama některých celkem dobrá parta. A tady se dostávám k jádru toho problému. Mám strašný strach z toho, že nás ty výše popsané rozdíly v našich momentálních sociálních a rodinných postaveních rozdělí. Zatím spolu třeba chodíme do hospody, vyrážíme na pánský jízdy i jezdíme společně na dovolenou. Jenže někteří z nás budou moct mít dítě už teď, někdo až třeba ve 28, někdo v 31 a někdo třeba až ve 34. A já se bojím toho, že nás ty svatby, baráky a děti v odlišný čas všechny rozhází tak, že už to nikdy nedáme dohromady. Já vím, že u chlapů (a teďka to prosím dámy neberte jako diskriminaci) je jiný, ale přesto. A proto jsem se vás chtěl zeptat jednak na váš názor na to celé. A jednak na vaši zkušenost. Stalo se některému z vašich manželů/partnerů, že by ho to, že měl svatbu a dítě v jiný čas než jeho opravdu dobří kamarádi, s nimi rozdělilo?

Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 14237 příspěvků 04.05.19 20:34

Ano, ale našel si jiné v práci. To je normální, ze se přátelé časem obmění

Tarjei
Závislačka 4786 příspěvků 04.05.19 20:35

Hele, vis co rekl Stolety starik, ktery vylezl z okna a zmizel? Veci jsou jak jsou, a budou, jak budou.
Nestahuj kalhoty, brod je daleko. Ani nevis kde je. Kdy a jestli vubec na něj narazis.

Tableta
Závislačka 4830 příspěvků 04.05.19 20:39

Tak mýho muže a jeho kamarády to rozdělilo tak napůl. Vídá se s nima tak jednou za rok, ale s jedním si denně volá na skypu. Hrajou spolu lolko.

vannilka
Kecalka 104 příspěvků 04.05.19 20:41

U nás se spustila lavina, dětičky přibývaly jedno po druhém, do party se přidaly manželé, manželky a držíme spolu stále dál, přes 20 let se známe… Bezdetni se prostě tolik nepřidávaji na akce s dětmi, ale jinak grilovacka, hospoda, voda/cundr…

dedrichov
Závislačka 3418 příspěvků 04.05.19 20:44

Je to běžné, taková selekce. Z některých přátel se stanou známí a ti nejbližší opravdu prořídnou. Každému přibydou svoje vlastní starosti, prostě jiný život, než ten bez závazků. Manžel měl takovou partu kamarádů ze základky, scházejí se při oslavách narozenin dosud, dělají je hromadně asi 2 v létě. Ostatní se stýkají častěji, bydlí ve stejném městě…
Já se oproti tomu nesetkávám s nikým, neboť jsem se odstěhovala za manželem. Samozřejmě tu mám také známé, kamarádky. Ale prostě to pouto, které vznikne v dětství, mládí, díky škole a místu bydliště, to už není…
A ty doby, kdy jsem se rozhodla a jela kamkoliv, tak to už je dávno pryč. Proto jsem ráda, že jsem si to za svobodna užila :mavam:

elpiska
Závislačka 2638 příspěvků 04.05.19 20:53

Můj muž takové kamarády z mládí má. Je pravda, že hodně jich je z výšky a někteří se nabalili životem, ale z dob základky a střední má také dva. Všichni dohromady se znají, jsou z celé republiky, podnikají letní i zimní expedice do hor, jezdí na Coloursy, slaví jubilea. Samozřejmě se nesejdou vždy všichni. Většinou se scházejí bez partnerek. Asi záleží na poutu, co lidi mezi sebou mají.

Šarlota4
Extra třída :D 11131 příspěvků 04.05.19 20:53

Tak vidaj se, ale samozrejme rodiny a deti maji prednost. Ale ta nejpevnejsi pratelstvi zustala. To je proste zivot.

Ijen
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 04.05.19 21:31

Jak prichazeji vztahy a deti a obcas i rozvody tak se party a vztahy meni, to je zivot. Dalsi rany starym pratelstvim zasadi karierni rust a prachy, nektera preziji, a nemusi to byt zrovna z nezistnych duvodu.
Manzel vetsinu pratel z mladi nema, protoze jsou ruzne po svete. Ma par kamosu na kolo, na festaky, na hokej, hodne novych jsme poznali diky geocachingu, jezdime na spolecne akce. Ale na dovolene jezdime spis sami. Ono to skloubit casove s nasim stylem cestovani vyhovuje malokomu.

Příspěvek upraven 05.05.19 v 03:58

Lalelale
Závislačka 4441 příspěvků 04.05.19 22:31
@Tarjei píše:
Hele, vis co rekl Stolety starik, ktery vylezl z okna a zmizel? Veci jsou jak jsou, a budou, jak budou.
Nestahuj kalhoty, brod je daleko. Ani nevis kde je. Kdy a jestli vubec na něj narazis.

Hezky napsáno. Kdo ví, co bude. Ale můj názor je, že skutečné přátelství vydrží.

Venetia
Hvězda diskuse 42272 příspěvků 04.05.19 22:45

No myslim, ze presne to vas ceka … kamaradstvi zustane, ale vysedavani po hospodach a caste panske jizdy a dovolene pravdepodobne skonci

Hoa Mai
Kelišová 6302 příspěvků 24 inzerátů 05.05.19 06:12

S nekterymi se vase cesty rozejdou, s jinymi ne. Tak uz to v zivote chodi. My mame treba s partnerem 3deti a mame dva kamarady (puvodne jeho, ted uz dlouhou dobu nase), jeden prozil par neuspesnych vztahu a je sam, druhy snad nikdy holku nemel, buh vi proc, gay neni a marny taky ne. Tahne jim na 40. Jdou to jedni z nasich nejlepsich pratel, jezdi k nam na navstevy a my k nim, pro nase deti funguji lepe nez vlastni strejdove.

Šáruší
Ukecaná baba ;) 2156 příspěvků 05.05.19 06:35
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám na vás takový dotaz. Jsem kluk a nacházím se v takovém blbém věku mezi 20 a 30. Do toho mám pár výborných kamarádů. Známých mám kolem sebe dost, ale takoví ti opravdoví kamarádi se dají spočítat na prstech jedné ruky. Jenže v souvislosti s tím „blbým“ věkem, ve kterém se teď nacházíme, mi vyvstává takový problém. Někteří z nás ještě studují a dlouho studovat budou, někteří z nás pracují, někteří plánují rodiny, někdo má partnerku, někdo zas ne, někdo je třeba těsně před tím, že si ji najde, někdo je zatím bez šance. Zatím jsme tak nějak všichni na jedné lodi, tudíž i když někteří zadaní a někteří ne, tak furt svobodní a bezdětní, ale i s partnerkama některých celkem dobrá parta. A tady se dostávám k jádru toho problému. Mám strašný strach z toho, že nás ty výše popsané rozdíly v našich momentálních sociálních a rodinných postaveních rozdělí. Zatím spolu třeba chodíme do hospody, vyrážíme na pánský jízdy i jezdíme společně na dovolenou. Jenže někteří z nás budou moct mít dítě už teď, někdo až třeba ve 28, někdo v 31 a někdo třeba až ve 34. A já se bojím toho, že nás ty svatby, baráky a děti v odlišný čas všechny rozhází tak, že už to nikdy nedáme dohromady. Já vím, že u chlapů (a teďka to prosím dámy neberte jako diskriminaci) je jiný, ale přesto. A proto jsem se vás chtěl zeptat jednak na váš názor na to celé. A jednak na vaši zkušenost. Stalo se některému z vašich manželů/partnerů, že by ho to, že měl svatbu a dítě v jiný čas než jeho opravdu dobří kamarádi, s nimi rozdělilo?

Ano, stalo. Měli jsme děti později než jeho přátelé, takže ano, čas rozdělil i je, nerozlučnou partu. Pak ještě stačí, když se odstěhuješ, stačí kousek, 20kilometrů a postupem to vyšumí. Máš pak čas jen 1× týdně a postupně to vyšumí. Kamarádi zůstáváte, ale už to není ono. Navíc, s rodinou pak už nemáš tolik manévrovacího prostoru. Nemůžeš s nimi stále chodit do hospody, dovolené jsou rodinné, ne skupinové čas trávíš s dětmi třeba na jejich zápasech, ne po akcích s kámošema. Život se prostě mění. Pravda je ta, že z té manželovo party, kdo měl rodinu a děti ve stejný čas, neodstěhoval se ze stejného města, stále tak nějak drží, ty děti jsou si blízké, kdo měl děti jindy, třeba o 10 let později, je mimo, ty děti si nerozumí. Těžko pojedeš s tříleťákem na dovolenou, kde jsou jiné děti 13leté. Protože i tam prostě budeš mimo.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1606 příspěvků 05.05.19 07:19

Manžel má 36. Máme malé dítě. Kamose ještě z dob škol má pořád… sice ne tolik a nestykaji se tak často, ale když dávají fotbal, jdou na pivo. Když jsou nějaké oslavy narozenin, tak je mecheche i do rána. Anebo spolu vozí trapne kočár… :) jo a v červnu jedeme s nima na vodu. Už ne na týden, ale na den, ale akce jsou furt.

Za mě si myslím, ze nemá smysl řešit, co bude. Teď te to třeba trápí, ale časem ti to bude možná úplně jedno. Ony se ty priority celkem mění. Chlap má silnou potřebu socializace, ale sám říkal, ze už je doma radši s malým, možná i se mnou. Chlapi fotrovati, uvidíš sám… :lol:

A nepis v blbem veku! V nejlepším, užívej si to a neřeš co možná někdy bude… ;)

Ukulina
Extra třída :D 14794 příspěvků 05.05.19 10:48

To je prostě života běh… Můj muž se s kamarády z mládí skoro nevídá, naposledy se viděli na pohřbu jednoho z nich.

A jaky blbý věk? 8o

Váš příspěvek
Reklama