Daň z nabytí nemovitosti - garážové stání podíl

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hafhuf
Nováček 5 příspěvků 27.02.18 15:38
Daň z nabytí nemovitosti - garážové stání podíl

Ahoj, holky pomozte mi, prosím.
Koupila jsem garážové stání v hromadné garáži - podíl, ale vůbec nevím jaké daňové přiznání mám použít. Respektive z jaké částky se ta daň počítá. Musím využít služeb odhadce?

Reklama

Reakce:

BaMaK
Závislačka 2673 příspěvků 4 inzeráty 27.02.18 17:12

@hafhuf nemusis, platis dan z ceny kterou jsi zaplatila. Pokud se financaku cena nebude zdat v poradku urci trzni cenu a pak to nejak dopocitavaji-ale to uz presne nevim. Pak bys jeste mela plat it dan z nemovitosti-to se plati podle m2

Hanula1212
Závislačka 4956 příspěvků 28.02.18 05:55
@BaMaK píše:
@hafhuf nemusis, platis dan z ceny kterou jsi zaplatila. Pokud se financaku cena nebude zdat v poradku urci trzni cenu a pak to nejak dopocitavaji-ale to uz presne nevim. Pak bys jeste mela plat it dan z nemovitosti-to se plati podle m2

Toto není pravda. Při výpočtu daně z nabytí si můžeš zvlit, buď použít k výpočtu ocenění znalcem nebo směrnou hodnotu, pak se porovnává tato částka a zaplacená cena. Je to trošku složitější, mám ale pocit, že v některých těchto případech by mohlo být od daně osvobozeno. Zkus mrknout tady: http://www.financnisprava.cz/…ovitych-veci nebo se zeptat na FÚ.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak to jen dělal? Vědci popsali Jacksonův trik s popíráním gravitace

Vzpomínáte si na tanec Michaela Jacksona v klipu Smooth Criminal? Král popu v... číst dále >

Koukalová lže? „Pozvánku na galavečer dostala!“ brání se biatlonový svaz

V pondělí proběhl v pražském Fóru Karlín galavečer Biatlonista roku, místo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vysoký tlak je třeba léčit. Může totiž poškodit cévy i mozek, řekla lékařka

Hypertenze je jedna z nejčastějších kardiovaskulárních chorob, která může při... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama