Daň z nájmu, když byt není na IČ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kaja555
Kecalka 119 příspěvků 27.03.18 12:49
Daň z nájmu když byt není na IČ

Ahoj,

máme v SJM nemovitost, kterou pronajímáme. Může si manžel nájemné uvést do DP, které si bude dělat normálně na IČ či se dělá nějaké zvlášť na RČ, když nemovist není na podnikání?

Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

inkakřivák
Extra třída :D 13934 příspěvků 27.03.18 12:52

Vždyt s ní podniká, tak jak že není na podnikání? A jo, je tam myslím kolonka daně ostatní nebo z nájmů, ted nevím. Ale je tam.

histep
Závislačka 3458 příspěvků 27.03.18 12:52

Příjmy z podnikání jsou dle §7, příjmy z pronájmu jsou dle §9, vše se uvádí do jednoho daňového přiznání, protože je to stále jeden a ten samý člověk.

Ale fakt se ti divím, jak už jsem psala v jiné tvé diskusi… :think: 8o

histep
Závislačka 3458 příspěvků 27.03.18 12:54
@inkakřivák píše:
Vždyt s ní podniká, tak jak že není na podnikání? A jo, je tam myslím kolonka daně ostatní nebo z nájmů, ted nevím. Ale je tam.

Podnikání na IČ a pronájem nemovitosti jsou 2 úplně různé věci. S tou nemovitostí nepodniká, pokud ji nemá zařazenou do obchodního majetku, což pravděpodobně nemá, když je v SJM.

inkakřivák
Extra třída :D 13934 příspěvků 27.03.18 12:56

@histep Pronájem nemovitosti je podnikání. Tečka. Co pronajímá byty v paneláku - podniká? Ano, podniká. Takže je to na zdanění a může to být v jednom formuláři.

inkakřivák
Extra třída :D 13934 příspěvků 27.03.18 12:57

@histep A domnívám se, že příjmy z pronájmu se daní, at je nemovitost jaká chce. Je to prostě příjem.

histep
Závislačka 3458 příspěvků 27.03.18 12:59

@inkakřivák Tak čti, co píšu. Nepíšu, že se to nedaní, ani že to nesmí být v jednom formuláři. Jen je rozdíl mezi podnikáním na IČ a pronájmem nemovitosti.

Premek_Orac
Závislačka 4390 příspěvků 27.03.18 13:23

@kaja555 Já dávám normálně přílohu, kam příjmy z pronájmů uvádím. Ať nezapomene uplatnit i náklady, a to buď odpisem pořizovací ceny nebo paušálem.

Hanula1212
Kelišová 5105 příspěvků 27.03.18 14:09

@kaja555 souhlasím s @histep. Najdi si někoho, kdo tomu rozumí!

inkakřivák
Extra třída :D 13934 příspěvků 27.03.18 14:12
@histep píše:
@inkakřivák Tak čti, co píšu. Nepíšu, že se to nedaní, ani že to nesmí být v jednom formuláři. Jen je rozdíl mezi podnikáním na IČ a pronájmem nemovitosti.

Takže oč jde? ptáš se jestli to může být v jednom formuláři a pak že se na to neptáš. Copak bys vlastně ráda věděla? A jinak pro mne objekt k podnikání je formulace, která říká, že v objektu se podniká, nějak. A pak je objekt k bydlení nebo objekt pro služby, jo? Proto jsem to napsala takto. Ale zisky z podnikání - a tím i pronájmu, se prostě daní a mohou se uvádět v jednom formuláři.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63331 příspěvků 3 inzeráty 27.03.18 17:01

@inkakřivák Ale pronájem nemovitosti bez dalších služeb není podnikání, takže tu nepleť neznalé… to je to samé, jako kdybys tvrdila, že být zaměstnán je podnikání, příjmy z toh ose taky daní a taky se uvádí na jednom formuláři :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

inkakřivák
Extra třída :D 13934 příspěvků 27.03.18 17:05

@j.a.n.i1 Takže když budu mít třeba dva byty a budu je pronajímat k bydlení, za dejme tomu 20 měsíčně, není to podnikání a nedaní se ten příjem? no to bych tedy chtěla vidět!

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63331 příspěvků 3 inzeráty 27.03.18 17:10

@inkakřivák A ony se snad daní příjmy jen z podnikání, to je trochu pitomost, ne?

Hanula1212
Kelišová 5105 příspěvků 27.03.18 17:10

Ne, nemusí to být podnikání, a ano je to zdanitelný příjem.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63331 příspěvků 3 inzeráty 27.03.18 17:11

@inkakřivák A jinak jsem nikde nepsala, že se ten příjem nedaní…

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >