Daň z nemovitosti? Dar či prodej?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Smíšek10
Kecalka 296 příspěvků 23.02.17 09:10
Daň z nemovitosti? Dar či prodej ?

Holky poradíte? Co je výhodnější? Má být na me napsaná zahrada… proste chaticka a kousek zelenyho… majitel ji koupil před 3 mi lety cca za 160tisic… nyní se ji chce zbavit přepsáním na me. Co je prosím výhodnější pro mě? Když mi ji daruje či kdyz ji naoko za symbolickou cenu koupím? Není potřeba k tomu odhadce? Děkuji

Reakce:

katkalaila
Extra třída :D 11902 příspěvků 23.02.17 09:13

@Smíšek10 Ahoj podle me je darovací daň vyšší než za prodej
Ale i když ti to prodá jen za korunu tak stejne musíš Mít na zaplacení daně odhadní cenu nebo cenu směrnou a podle toho se bude řídít i finanční úřad a výpočet daně…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63363 příspěvků 3 inzeráty 23.02.17 09:30

@Smíšek10 A je k tobě majitel v nějakém příbuzenském vztahu?

markyj
Závislačka 4067 příspěvků 23.02.17 10:07

@Smíšek10 darovací je myslím 15% a daň z nabytí je 4%. Jste s majitelem v příbuzenském vta­hu?

Moucharda
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 23.02.17 10:16

@katkalaila @markyj daň darovací již několik let neexistuje, nabytí darem může být zatíženo daní z příjmu

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63363 příspěvků 3 inzeráty 23.02.17 10:29

@Moucharda Jojo, máš pravdu, nicméně pravidla kdy se ta daň z příjmu bude platit jsou defacto stejná jako dříve u darovací.

Moucharda
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 23.02.17 10:31

@j.a.n.i1 jablka nejsou hrušky… :)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63363 příspěvků 3 inzeráty 23.02.17 10:33

@Moucharda To nejsou, finanční výsledek je takový - jsou dostatečně blízce příbuzní = darovat, nejsou = koupit.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Bizár dne: Bývalí reprezentační brankáři Hašek a Čech se mají moc rádi

Oba nastupovali v dresech české reprezentace, oba byli světově uznávanými... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >