Reklama

Daň z nemovitosti? Dar či prodej?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Smíšek10
Kecalka 296 příspěvků 23.02.17 09:10
Daň z nemovitosti? Dar či prodej ?

Holky poradíte? Co je výhodnější? Má být na me napsaná zahrada… proste chaticka a kousek zelenyho… majitel ji koupil před 3 mi lety cca za 160tisic… nyní se ji chce zbavit přepsáním na me. Co je prosím výhodnější pro mě? Když mi ji daruje či kdyz ji naoko za symbolickou cenu koupím? Není potřeba k tomu odhadce? Děkuji

Reklama

Reakce:

katkalaila
Extra třída :D 11902 příspěvků 23.02.17 09:13

@Smíšek10 Ahoj podle me je darovací daň vyšší než za prodej
Ale i když ti to prodá jen za korunu tak stejne musíš Mít na zaplacení daně odhadní cenu nebo cenu směrnou a podle toho se bude řídít i finanční úřad a výpočet daně…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62443 příspěvků 3 inzeráty 23.02.17 09:30

@Smíšek10 A je k tobě majitel v nějakém příbuzenském vztahu?

markyj
Závislačka 4018 příspěvků 1 inzerát 23.02.17 10:07

@Smíšek10 darovací je myslím 15% a daň z nabytí je 4%. Jste s majitelem v příbuzenském vta­hu?

Moucharda
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 23.02.17 10:16

@katkalaila @markyj daň darovací již několik let neexistuje, nabytí darem může být zatíženo daní z příjmu

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62443 příspěvků 3 inzeráty 23.02.17 10:29

@Moucharda Jojo, máš pravdu, nicméně pravidla kdy se ta daň z příjmu bude platit jsou defacto stejná jako dříve u darovací.

Moucharda
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 23.02.17 10:31

@j.a.n.i1 jablka nejsou hrušky… :)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62443 příspěvků 3 inzeráty 23.02.17 10:33

@Moucharda To nejsou, finanční výsledek je takový - jsou dostatečně blízce příbuzní = darovat, nejsou = koupit.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama