Daň z nemovitosti – podíl na společných pozemcích

634
11.1.20 07:39

Daň z nemovitosti podíl na společných pozemcích

Ahoj, potřebovala bych poradit. Loni jsem se stala vlastníkem bytu a nyní v lednu budu podávat přiznání k dani z nemovitosti. Že budu danit bytovou jednotku je mi jasné. Ale netuším, zda mám danit i můj podíl na společných prostorech, můj podíl na společných pozemcích, případně i garáž, která je umístěna v suterénu. Netušíte některá? Díky moc :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1412
11.1.20 07:46

Ahoj, já mám součástí kupní smlouvy např.: 1/4 zahrady, 1/4 dvora apod. Takže jsem to tam vše dávala. Pokud kolem nemovitosti nenéí pozemek, tak bych to neřešila. Pokud máš garáž v suterénu, tak za tu určitě platíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1412
11.1.20 07:49

@jesterka001 jo a paradoxně platím daň z nemovitosti i z předzahrádek, které užívají jenom sousedi, kteří na ní mají východy. Všichni vlastníme ideální část pozemků, tedy předzahrádky třeba nejsou jejich. Držela bych se toho, co máš ve smlouvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
634
11.1.20 07:59

Kolem nemovitosti pozemek je. Předzahrádky sousedů taky. Díky za odpověď :hug: Přiznám teda úplně všechno, co mám ve smlouvě :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2528
11.1.20 08:34

@jesterka001 ano, musíte zaplatit daň ze všeho co máte v kupní smlouvě :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52865
11.1.20 08:45

Vlastnim mimo jine nejaky pozemek (ornou pudu a lesy), kde je snad 15 vlastniku cele te plochy a kazdy mame svuj lan. Kdyz jsem to zdedila, tak jsem platila cosi.
A ted mi kazdy rok prijde slozenka. Bydlim v jinem kraji, nez jsou pola. Financak mi kazdy rok asi dva mesice predem posle slozenku, at zaplatim dan.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19630
11.1.20 09:30

Ty nebudeš přiznávat to, co máš ve smlouvě, ale to, co máš zapsáno na katastru v listu vlastníka. Na finančáku si to dohledají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat