Daň z nemovitých věcí - orná půda či stavební plocha?

Anonymní
29.11.19 22:04

Daň z nemovitých věcí - orná půda či stavební plocha?

Dobrý večer,

Vrtá mi v hlavě otázka, jak to bude s nemovitostí po novém roce. Letos jsme koupili hrubou stavbu (na katastru stale vedeno jako orna půda a na nemovitost byla před 5 lety vydána ohláška stavby) danit budeme ornou půdu či stavbu? Pokud stavbu, tak pouze ze zastavěné plochy? Přepisuje se na katastru i tato skutečnost, myslím tím, že už tam vyrostla stavba? Dekuju za rady :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14515
29.11.19 22:13

No já teda nevím, ale spíš bych jako problém viděla tu stavbu na orné půdě. Ale otázka je, o jakou stavbu se jedná. S daněmi se poraď přímo na finančním úřadě, pomůžou ti to vyplnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.19 22:17

@nozu problém by to být snad neměl, když stavební úřad vydal ohlášku o stavbě na zmiňované půdě

• Citovat
  • Nahlásit
18970
29.11.19 22:17

@nozu na orné půdě můžeš stavět pokud je zanesena v územním plánu jako určená k výstavbě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14515
29.11.19 22:26

@Janli díky za vysvětlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74817
30.11.19 07:18

A v průběhu stavby by se z toho mela platit dan jako ze stavebni plochy, přestože to neni v katastru změněné. Po kolaudaci se začne platit ze stavby plus zbytku orne/zahrady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.19 10:08

@j.a.n.i1 takze když mám zastavenou plochu 200m2 hrubou stavbu, tak z tohoto platim za stavbu a zbytek zahrady jako ornou pudu nebo z celého pozemku jako ze stavby? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
74817
30.11.19 10:46

Nikoliv jako za stavbu, ale jako za stavební pozemek a zbytek jako orná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.19 11:18

@j.a.n.i1 děkuji za odpověď. Snad to dám v lednu dokupy :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat