Daň z příjmu FO, jak vyplnit ostatní příjmy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SarkaNovo
Závislačka 3447 příspěvků 18.03.18 13:34
Daň z příjmu FO, jak vyplnit ostatní příjmy

Dobrý den, mám přivýdělek při zaměstnání a nevím kam tuto přivydělanou částku do přiznání zapsat.
A ještě jsem se prosím chtěla zeptat: když někdo uplatňuje odpočet na 4 děti, kam je napíše? Kolonka je jen pro 3.
Moc a moc děkuji

Reakce:

SarkaNovo
Závislačka 3447 příspěvků 18.03.18 13:42

A ještě prosím co se přikládá za přílohy?
Potvrzení o příjmech a zaplacených zálohách ze zaměstnání že?
 Děkuji

Hanula1212
Kelišová 5096 příspěvků 18.03.18 14:02

Co znamená přivýdělek? Na ŽL, nějaká dohoda? Nevím, jaký vyplňuješ tiskopis, ale kolonky jsou tam pro děti. Přílohy se dokládají podle toho, co uplatňuješ. Minimálně musíš mít potvrzení o příjmu a potvrzení druhého z poplatník, že děti neuplatňuje.

SarkaNovo
Závislačka 3447 příspěvků 18.03.18 14:27
@Hanula1212 píše:
Co znamená přivýdělek? Na ŽL, nějaká dohoda? Nevím, jaký vyplňuješ tiskopis, ale kolonky jsou tam pro děti. Přílohy se dokládají podle toho, co uplatňuješ. Minimálně musíš mít potvrzení o příjmu a potvrzení druhého z poplatník, že děti neuplatňuje.

Je to příspěvek za práci od spol. vlastníků jednotky a co když ten druhý zaměstnání nemá? Tak se potřebuje potvrzení, že nepracuje, tudíž si děti nemůže uplatňovat? Nejde o mně, radím kamarádce s přiznáním. Moc děkuju

SarkaNovo
Závislačka 3447 příspěvků 18.03.18 14:27
@Hanula1212 píše:

Ty děti už jsem našla, ano blbě jsem koukala, kolonky tam jsou :-)

Hanula1212
Kelišová 5096 příspěvků 18.03.18 15:40

Co znamená příspěvek za práci od SVJ? Je to odměna člena výboru? Nebo seče trávu kolem baráku? Nebo dělá opravy na základě ŽL? Bez konkrétních info přece nemůžeš vyplňovat přiznání! Pokud samozřejmě druhý z rodičů zaměstnaný není, tak doloží čestné prohlášení. Případně pokud je např. OSVČ, pak stačí poznačit, že podává DP a FÚ si to odkontroluje.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

Heroinová Tereza oslavila v cele smutné výročí. Nakazila svého právníka?

Další soud a další zklamání. Češka Tereza (22), která je v Pákistánu obviněná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >