Daň z příjmu FO, jak vyplnit ostatní příjmy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
SarkaNovo
Závislačka 3564 příspěvků 18.03.18 13:34
Daň z příjmu FO, jak vyplnit ostatní příjmy

Dobrý den, mám přivýdělek při zaměstnání a nevím kam tuto přivydělanou částku do přiznání zapsat.
A ještě jsem se prosím chtěla zeptat: když někdo uplatňuje odpočet na 4 děti, kam je napíše? Kolonka je jen pro 3.
Moc a moc děkuji

Reakce:
SarkaNovo
Závislačka 3564 příspěvků 18.03.18 13:42

A ještě prosím co se přikládá za přílohy?
Potvrzení o příjmech a zaplacených zálohách ze zaměstnání že?
 Děkuji

Hanula1212
Kelišová 5322 příspěvků 18.03.18 14:02

Co znamená přivýdělek? Na ŽL, nějaká dohoda? Nevím, jaký vyplňuješ tiskopis, ale kolonky jsou tam pro děti. Přílohy se dokládají podle toho, co uplatňuješ. Minimálně musíš mít potvrzení o příjmu a potvrzení druhého z poplatník, že děti neuplatňuje.

SarkaNovo
Závislačka 3564 příspěvků 18.03.18 14:27
@Hanula1212 píše:
Co znamená přivýdělek? Na ŽL, nějaká dohoda? Nevím, jaký vyplňuješ tiskopis, ale kolonky jsou tam pro děti. Přílohy se dokládají podle toho, co uplatňuješ. Minimálně musíš mít potvrzení o příjmu a potvrzení druhého z poplatník, že děti neuplatňuje.

Je to příspěvek za práci od spol. vlastníků jednotky a co když ten druhý zaměstnání nemá? Tak se potřebuje potvrzení, že nepracuje, tudíž si děti nemůže uplatňovat? Nejde o mně, radím kamarádce s přiznáním. Moc děkuju

SarkaNovo
Závislačka 3564 příspěvků 18.03.18 14:27
@Hanula1212 píše:

Ty děti už jsem našla, ano blbě jsem koukala, kolonky tam jsou :-)

Hanula1212
Kelišová 5322 příspěvků 18.03.18 15:40

Co znamená příspěvek za práci od SVJ? Je to odměna člena výboru? Nebo seče trávu kolem baráku? Nebo dělá opravy na základě ŽL? Bez konkrétních info přece nemůžeš vyplňovat přiznání! Pokud samozřejmě druhý z rodičů zaměstnaný není, tak doloží čestné prohlášení. Případně pokud je např. OSVČ, pak stačí poznačit, že podává DP a FÚ si to odkontroluje.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Průšvih s gentlemanem: Hanzlíkův film do kin přilákal méně lidí než Lego příběh!

Herecké obsazení v čele s Jaromírem Hanzlíkem a Lucií Vondráčkovou slibovalo... číst dále >

Vidím velký zlatý! Slavná cikánka Jolanda je zpět a věští z piva

Fenomenální věštkyně Jolanda hlásí velkolepý návrat! Září v nové reklamě na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >