Daň z příjmu FO, jak vyplnit ostatní příjmy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SarkaNovo
Závislačka 3197 příspěvků 18.03.18 13:34
Daň z příjmu FO, jak vyplnit ostatní příjmy

Dobrý den, mám přivýdělek při zaměstnání a nevím kam tuto přivydělanou částku do přiznání zapsat.
A ještě jsem se prosím chtěla zeptat: když někdo uplatňuje odpočet na 4 děti, kam je napíše? Kolonka je jen pro 3.
Moc a moc děkuji

Reklama

Reakce:

SarkaNovo
Závislačka 3197 příspěvků 18.03.18 13:42

A ještě prosím co se přikládá za přílohy?
Potvrzení o příjmech a zaplacených zálohách ze zaměstnání že?
 Děkuji

Hanula1212
Závislačka 4956 příspěvků 18.03.18 14:02

Co znamená přivýdělek? Na ŽL, nějaká dohoda? Nevím, jaký vyplňuješ tiskopis, ale kolonky jsou tam pro děti. Přílohy se dokládají podle toho, co uplatňuješ. Minimálně musíš mít potvrzení o příjmu a potvrzení druhého z poplatník, že děti neuplatňuje.

SarkaNovo
Závislačka 3197 příspěvků 18.03.18 14:27
@Hanula1212 píše:
Co znamená přivýdělek? Na ŽL, nějaká dohoda? Nevím, jaký vyplňuješ tiskopis, ale kolonky jsou tam pro děti. Přílohy se dokládají podle toho, co uplatňuješ. Minimálně musíš mít potvrzení o příjmu a potvrzení druhého z poplatník, že děti neuplatňuje.

Je to příspěvek za práci od spol. vlastníků jednotky a co když ten druhý zaměstnání nemá? Tak se potřebuje potvrzení, že nepracuje, tudíž si děti nemůže uplatňovat? Nejde o mně, radím kamarádce s přiznáním. Moc děkuju

SarkaNovo
Závislačka 3197 příspěvků 18.03.18 14:27
@Hanula1212 píše:

Ty děti už jsem našla, ano blbě jsem koukala, kolonky tam jsou :-)

Hanula1212
Závislačka 4956 příspěvků 18.03.18 15:40

Co znamená příspěvek za práci od SVJ? Je to odměna člena výboru? Nebo seče trávu kolem baráku? Nebo dělá opravy na základě ŽL? Bez konkrétních info přece nemůžeš vyplňovat přiznání! Pokud samozřejmě druhý z rodičů zaměstnaný není, tak doloží čestné prohlášení. Případně pokud je např. OSVČ, pak stačí poznačit, že podává DP a FÚ si to odkontroluje.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Smutná Koukalová: Nevzali ji na galavečer, pak tam kritizovali její knihu!

V pražském Foru Karlín se včera uskutečnil galavečer Biatlonista roku, který... číst dále >

Daniela Šinkorová nezdravě ujíždí na FaceAppu: Vypadá to ještě hezky?

Danielu Šinkorovou odnepaměti předchází pověst ženy, která se sama a velmi... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama